Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 21:07

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 31-07-2012, 20:24 
Offline

Rejestracja: 01-02-2012, 11:20
Posty: 37
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Jak w tytule, czy ktoś z Was już zamontował ? Jeśli tak to może jakieś zdjęcia, rady? W wersjach nadwoziowych bez fabrycznie zamontowanych halogenów przeciwmgielnych aż się prosi by w tych pustych okrągłych wgłębieniach zamontować okrągłe światełka LED, są takie na alledrogo. Ja mam fabryczne przeciwmgielne i jakoś szkoda by mi było zamieniać ja na światła dzienne, tylko jest teraz problem gdzie je umieścić, raczej na pewno płaskie podłużne - stąd ten watek, może Ktos już to zrobił?


Na górę
Post: 03-08-2012, 21:28 
Offline

Rejestracja: 09-11-2010, 23:13
Posty: 9
Lokalizacja: Warszawa - Wawer
Witam.
Są dwie propozycje montażu Ledowych świateł:
1. W zderzaku jak najblizej halogenów lub w grilu, albo wycinka w zderzaku pod reflektorem głównym ( to zależy od fantazji)
2. W zderzaku diody okrągłe po 6 na stronę pod lampą jak najbliżej boku pojazdu.

Lub zwykłe 21 W : na alledrogo są lampy do jazdy dziennej po ok 15-20 zł za lampe, do tego żarówki np. Philipsa, przekaźnik, trochę przewodów, bezpiecznik, umiejętność majsterkowicza i zestaw za ok 70 zł gotowy.

Można podczepić do zderzaka lub wyciać sobie otwór w kratce w zderzaku.

Pamiętajmy, przeważnie Ledowe światełka mają automat, który po przekręceniu kluczyka w pozycje ON włącza światła ( lepiej w tym miejscu zastosować Sobie oddzielny włącznik.

Wg przepisów św te powinny być min 25cm nad ziemią i mieć odległość od siebie min 60 cm.
A i ważne zawsze można trochę pokombinować i podłaczyć sobie razem z tylnymi światłami pozycyjnymi.

Pozdrawiam.


Na górę
Post: 05-08-2012, 09:50 
Offline

Rejestracja: 01-02-2012, 11:20
Posty: 37
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Konradek pisze:
widzimy(!) co napisal (Cytat usunieto )* - SX4ever


Monraż w grillu odpada choćby ze względu na wymagane przepisami rozmieszczenie świateł dziennych. Chyba faktycznie jedynym sensownym rozwiaząniem jest wycięcie odpowiednich otworów w zderzaku, ale to trzeba zrobić super dokładnie i przemyślanie. Ostatecznie można z tych świateł zrezygnować, bo na szczęście Wagon ma żarówki H4 które są relatywnie tanie, w poprzednim aucie miałem H7 które w wersji o wydajnym świetle sa po kilkadziesiąt zł sztuka, więc tam dzienne były koniecznością. Zauważyłem że Wagon ma instalację elektryczną wykonaną z dość cieńkich przewodów, pewnie są też spore spadki napięcia w tych miejscach gdzie pobierana jest większa moc. Rozważam także alternatywę zamontowania H4 z diodami power led, jeżdżę głównie po mieście to na pewno zda egzamin, ale nie wiem jak takie światło wygląda na trasie w nocy. Jak coś zrobię i będę miał ciekawe doświadczenie to napiszę.

)* Cytowanie postów


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]