Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 20-04-2024, 01:24

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 08-12-2010, 09:31 
Offline

Rejestracja: 25-03-2008, 17:39
Posty: 27
Lokalizacja: Rybnik
Może ktoś mógłbym mi poradzić co może być przyczyną pewnych problemów z hamulcem.

Pacjent - Suzuki Wagon R+ 2001, hamulce bez ABSu, z przodu tarcze, z tyłu bębny.
Rok temu zrobiłem remont hamulców z tyłu (nowe szczęki, jeden przepuszczający cylinderek wymieniony na nowy) oraz wymieniłem na wiosnę klocki z przodu.
W lecie przy przebiegu ~100 000km wymieniony płyn hamulcowy na ATE DOT4 (DOT4 zgodnie z instrukcją).

Przez ostatni tydzień, z okazji mrozów przymarzł mi hamulec ręczny (w pozycji opuszczonej, także hamulec z tyłu nie był zablokowany), od 3 dni działa (odtajało). I od tych 3 dni pojawił się problem, że hamulec działa tak, iż najpierw wpada a dopiero po mocnym naciśnięciu pedału hamuje.

Poprawa nieznaczna jest, gdy kilka razy zaciągnę ręczny ale po paru hamowaniach znowu pedał zaczyna "wpadać". Przy wyłączonym silniku pedał zachowuje się tak jak powinien - twardnieje w miarę naciskania.

Ubytku płynu hamulcowego nie stwierdziłem. Ściągania przy hamowaniu na lewo/prawo także.

Sam obstawiam:
- pompa hamulcowa przepuszcza,
- okładzina szczęk jest zużyta, cylinderki wyciągają się bez oporu.

Ktoś może potwierdzić moje przypuszczenia lub zasugerować co jeszcze mogę sprawdzić? Jak sprawdzić pompę czy "przepuszcza" płyn?


Na górę
 Tytuł:
Post: 08-12-2010, 10:31 
Offline

Rejestracja: 22-10-2006, 10:19
Posty: 725
Zacznij od sprawdzenia skuteczności samoregulacji... przepuszczająca pompa: po naciśnięciu i przytrzymaniu hamulca nieznacznie opada... przepuszczanie między sekcjami sprawdzisz na rolkach /koła jednej sekcji trzymają a drugiej nie/.

Sprawdziłbym jeszcze odpowietrzenie :roll:


Na górę
 Tytuł:
Post: 08-12-2010, 12:28 
Offline

Rejestracja: 25-03-2008, 17:39
Posty: 27
Lokalizacja: Rybnik
Jak rozumiem sekcje - LP/PT i PP/LT?

w sobotę będę rozbierał hamulce i też raczej obstawiam samoregulator.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]