Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 16-04-2024, 10:57

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 13-02-2010, 21:59 
Offline

Rejestracja: 12-02-2010, 14:53
Posty: 3
Mam problem z uruchomieniem wagona 1.0 z 98r mruga mi kontrolka check engine, najprawdopodobniej będzie to immobiliser. Jak na razie elektrycy którzy zajmowali się samochodem nie poradzili sobie z problemem. Czy miał ktoś z Was taką przypadłość w swoim autku i jak sobie z tym poradził? Może macie jakieś pomysły na rozwiązanie tej usterki.


Na górę
 Tytuł:
Post: 14-02-2010, 11:06 
Offline

Rejestracja: 22-10-2006, 10:19
Posty: 725
A ustalili panowie elektrycy, że to immo czy może wróżą z fusów... a drugim kluczykiem próbowałeś??

Ja nigdy nie jeździłem wagonikiem, ale zazwyczaj immo ma osobną kontrolkę a to w postaci ikonki na wyświetlaczu/licznika a to w postaci czerwonej, migającej diody... check engine może oznaczać b.wiele różnych błędów - proponuję rozważyć wpięcie autka w diagnostykę w autoryzowanym serwisie i ustalenie usterki bo inaczej możesz zostać z dobrymi chęciami elektryków i zupełnie rozjechną elektroniką :roll:

Na początek proponuję skasowanie błędów sterownika.


Na górę
 Tytuł:
Post: 15-02-2010, 11:26 
Offline

Rejestracja: 12-02-2010, 14:53
Posty: 3
Auto było podłączane pod komputer no i niestety żaden błąd nie wyskoczył, co prawda nie był to autoryzowany serwis suzuki. Drugi klucz również poszedł w ruch no i brak efektów.


Na górę
 Tytuł:
Post: 15-02-2010, 14:40 
Offline

Rejestracja: 22-10-2006, 10:19
Posty: 725
To zdaje się potwierdzać moją tezę... jeśli jednak nadal uważasz, że to immobilizer, to albo uszkodzeniu uległa pętla albo układ stracił pamięć np.po całkowitym rozładowaniu /przerwie/ akumulatora lub wypięciu go na dłuższy czas.

Zatem albo ponowne zakodowanie kluczyków albo sprawny elektronik i usunięcie ze sterownika chipa immobilizera, co w starszych układach sterowników powoduje całkowite pominięcie sprawdzenia zgodności kodów i samochód zachowuje się tak, jakby tego układu nie miał. Oczywiście na kolanie się tego zrobić nie da :!:

Jednak zalecam diagnostykę oprogramowaniem suzuki.


Na górę
 Tytuł:
Post: 20-02-2010, 11:10 
Offline

Rejestracja: 12-02-2010, 14:53
Posty: 3
Rozwiązaniem owej usterki okazało się nowe zakodowanie immobilisera. Auto znów funkcjonuje jak wcześniej. Dziękuję bluedog za pomoc w poszukiwaniu problemu i pozdrawiam.


Na górę
 Tytuł:
Post: 20-02-2010, 15:26 
Offline

Rejestracja: 22-10-2006, 10:19
Posty: 725
Miło mi, że się udało... cóż - dziś trudniej o dobrego elektronika samochodowego, niż o żyranta do kredytu :roll:


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]