Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 18:13

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Post: 17-03-2011, 14:15 
Offline

Rejestracja: 17-03-2011, 09:39
Posty: 5
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Witam wszystkich. Jak w temacie powyżej mam problemik ze swoim Wagonem. Jest to model z 1998r z silnikiem 1.0 w 16v. Auto odpala super. Trzyma obroty i pracuje jak nalezy do momentu jazdy. Mało przyjemne staje sie czasami ruszane ponieważ potrafi szarpnąś autem. Z początku stawiałem na złe traktowanie gazu przez mą osobę :D ale po jakimś czasie stwerdziłem ze raczej nie jestem winien 8) . Najważniejszym problemem jest fakt słabego przyśpieszenia. Wiem że to 1.0 ale tez wiem jak potrafi jeżdzić. Powyżej 4000rpm jest ok przez 99% czasu natomiast poniżej tych obrotów jest źle :zly: Bywają chwile że załapie od samego dołu jak należy i idzie przez całą skale obrotomierza super a bywa tak ze złapie zamułe od 2000 do 3800 rpm. najcześciej to czuć przy stałej jaździe 80km/h gdzie trzeba lekko przyśpieszyć. Dodaje sie gazu a on zwalnia(dosłownie). zmiana biegu i przeskoczenie 4000rpm i pocisk i tak cały cza jak jest powyżej tych obrotów. zejdzie sie poniżej i trzyma prędkość lub nawet przyśpiesza w zakresie 2500 do 4000 i jest zamuła ( wrażenie jak by ktoś złapał za tył auta i trzymał:) ). Pozdratujcie co mogę sprawdzić i czy ktoś może wie czy można podpiąć sie do kompa w tym modelu:) Pozdrawiam


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-03-2011, 14:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-04-2010, 15:49
Posty: 1011
Lokalizacja: Warszawa
Miałem w astrze podobny problem, akurat wtedy to była cewka zapłonowa.
Ale równie dobrze może to być przepustnica albo coś jeszcze innego. :?


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-03-2011, 15:09 
Offline

Rejestracja: 17-03-2011, 09:39
Posty: 5
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Dokładnie są takie objawy lecz co do zapłony to całość nowa :) Myśle o sondzie lub o czujniku położenia przepustnicy lecz przy tych objawach zadne z tych urządzeń w 100% nie pasuje :szalony:


Na górę
 Tytuł:
Post: 18-03-2011, 19:34 
Offline

Rejestracja: 22-10-2006, 10:19
Posty: 725
Stanowisko diagnostyczne i to w serwisie Suzuki :!: - możliwości jest wiele i jakbyś tak zaczął kontrolnie je eliminować za pomocą wymiany na nowe, mogłoby braknąć kasy :P

Takie objawy mają to do siebie, że mechanicy najczęściej zaczynają od kabli a potem już jest tylko gorzej :zly:

Może się okazać, że to błahostka tyle że samo jej szukanie urośnie do rangi problemu :roll:


Na górę
 Tytuł:
Post: 19-03-2011, 00:21 
Offline

Rejestracja: 17-03-2011, 09:39
Posty: 5
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Dokładnie sądze podobnie :zly: ...Nasi mechanicy są skromnie ujmując sprawę dość mało obeznani (nie obrażając żadnego znawy tematu). Nauczyłem się sam naprawiać samochody lecz największy problem jest ze znalazieniem kości diagnostycznej w moim Suzuki. Złącze i cała reszta potrzebna do diagnozy jest w zasięgu moim 8) . Zebym tylko wiedział gdzie jest złącze :skromny: . Po raz pierwszy mam do czynienia z taką sytuacją a dokładniej z objawem. Jak by ktos wiedział gdzie jest złącze to był bym dozgonnie wdzięczny ;)


Na górę
 Tytuł:
Post: 19-03-2011, 09:44 
Offline

Rejestracja: 22-10-2006, 10:19
Posty: 725
Niestety, w lokalizacji złącza Ci nie pomogę ale pamiętać musisz, że tzw."uniwersalne"/sic!/ urządzenia typu ELM itp. w większości mają tzw."paczki błędów" pod jednym kodem... dostaniesz wynik: alboA, albo B, albo C, albo.... i dalej jesteś w lesie - czego Ci nie życzę :idea:


Na górę
 Tytuł:
Post: 20-03-2011, 15:43 
Offline

Rejestracja: 17-03-2011, 09:39
Posty: 5
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Wiem że urządzenia uniwersalne są dość wadliwe stąd urzywam urządzeń albo dydykowanych co częściej są to programy plus urządzenie sterujące laptop albo komputer albo dane oprogramowanie wgrywam do interfejsu. Nawet jak wyskoczą mi 2 błedy lub 3 ale od urządzenia które za nie odpowiada to i tak lepiej :) ...narazie zawisłem na kości :szalony:


Na górę
Post: 04-07-2020, 12:01 
Offline

Rejestracja: 04-07-2020, 11:51
Posty: 2
Suzuki: Wagon R+
Kolego, sprawdź świece zapłonowe i czy nie pływają w oleju, przez okrągłe uszczelnienia świec.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]