Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 18:46

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 18-05-2013, 09:17 
Offline

Rejestracja: 01-12-2012, 13:59
Posty: 8
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Wagonem jeżdżę głównie po mieście krótkie dystanse, tak do 5 km. Niestety spalanie tego auta mnie przeraża, 12L i więcej! Drugie auto, SpaceStar 1.6, w mieście palił 9L!
Mam go pół roku, wcześniej nie zwracałem uwagi mocno na spalanie, bo była zima i po prostu dolewałem do zbiornika za 50zł co jakiś czas.
Czeka mnie jeszcze sprawdzenie Wagona w trasie do ok. 100km - zobaczę wtedy spalanie (tankowanie pod korek 2 razy - przed i po trasie).

Jaki może być powód takiego żużycia paliwa? Check engine nie świeci się. Na diagnostykę pojadę we wtorek, bo moj komputerek na OBDII nie łączy się z ECU, czy potrzebuje specjalnego urządzenia/oprogramowania ?

Chwilowo obstawiam sondę lambda, ale bez diagnostyki to sobię mogę...
Co jeszcze może być powodem takiego spalania ? Czy w tym silniku trzeba regulować luzy zaworowe, czy jest hydrauliczna regulacja ?
Pozdrawiam.


Na górę
 Tytuł:
Post: 19-05-2013, 17:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12-11-2011, 16:17
Posty: 118
Lokalizacja: Puławy
Co do zaworów, to zacytuję kolegę:
SX4ever pisze:
poldek pisze:
... Po zdjęciu wszelkich dekielków itp. okazało się, że zawory regulują się hydraulicznie :D, czyli sa bezobsługowe...

Nie masz racji, hydraulicznych popychaczy nie stosuje sie juz od kilku lat w zadnym samochodzie marki Suzuki,
a juz na pewno nie w silnikach serii M i K.
Cytuj:
Konkluzja jest taka, w silniczkach 1.0 nie regulujemy zaworów.

W samochodach z silnikami serii M i K eksploatowanych na paliwie zgodnym z jego zalozeniami konstrukcyjnymi,
czyli benzynie, z reguly nie ma potrzeby regulacji zaworow, przynajmniej do 100 tysiecy kilometrow.

Kontrole luzu przeprowadza sie jednak zgodnie harmonogramem co 30 tysiecy kilometrow.
W razie koniecznosci, wymienia sie w silnikach serii M podkladki a w silnikach serii K (Splash) "szklanki" popychaczy.

W tym celu nalezy oczywiscie najpierw zdemontowac walki rozrzadu, pomierzyc grubosci denek szklanek i na tej podstawie
obliczyc potrzebne wielkosci nowych elementow.
W silnikach eksploatowanych na LPG i innych "wynalazkach" taka operacja bedzie musiala zostac przeprowadzona znacznie wczesniej...


Na górę
 Tytuł:
Post: 21-05-2013, 08:25 
Offline

Rejestracja: 01-12-2012, 13:59
Posty: 8
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Zrobiłem niecałe 100km z prędkościami 80-100km/h...zatankowałem pod korek - odbicie pierwsze 4,9L. Dolewka do oporu - 5,3L...
Czekam jeszcze na informację z podłączenia do komputera ;/

Edit : Podłączenie do komputera nic nie wykazało.
Czy naprawde ten-typ-tak-ma ? Spalanie 12L po mieście, biegi 1-2-3, z rzadka 4, odległość do 5km ?
Co jeszcze może wpływać na tak wysokie spalanie ?


Na górę
 Tytuł:
Post: 21-05-2013, 20:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12-11-2011, 16:17
Posty: 118
Lokalizacja: Puławy
Silnik 1,2 WVV
Po mieście - spalanie 7,5
Na trasie 5,0
Jeżdżę dosyć dynamicznie
Technika jazdy? - trochę dużo, za dużo
Do świateł, skrzyżowania dojeżdżam często na piątce lub czwórce, bo wtedy komputer odcina paliwo. Dopiero przed samym zatrzymaniem luz. Jeśli masz komputer, to przełącz sobie go w tryb pokazywania chwilowego zużycia paliwa - szybką "złapiesz" o co chodzi


Na górę
Post: 14-01-2016, 00:38 
Offline

Rejestracja: 19-12-2015, 01:11
Posty: 3
Lokalizacja: Opole
Witam.
Pytanie do autora tematu, czy udało się rozwiązać temat dużego spalania? Oraz przy użyciu jakiego sprzętu da się przeprowadzić diagnostykę komputerową w tym samochodzie(pierwszy model).

Pozdrawiam


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]