Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 14:34

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Post: 26-11-2012, 23:05 
Offline

Rejestracja: 26-11-2012, 20:20
Posty: 5
Lokalizacja: łódź
Na 5 biegu słychać dźwięk jak by samolot startował. Potrzebuję elementy skrzyni biegów lub całą, ale nie wiem wśród jakich modeli mogę szukać takiej.


Na górę
Post: 26-11-2012, 23:55 
Offline

Rejestracja: 01-02-2012, 11:20
Posty: 37
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Na pewno większość części z Opla Agili jest identyczna jak w Wagonie R+, ale te dwa niby identyczne auta miały zupełnie inne silniki a w związku z tym zapewne inne skrzynie biegów. Myślę że i w samym Wagonie R+ skrzynie różniły się między wersją z silnikiem 1328ccm a 1298 ccm (spora różnica w mocy).
W moim aucie (silnik M13A) także "gwiżdże" skrzynia na 5 biegu, nie pomogła zmiana oleju na najlepszy syntetyczny. Jeden z mechaników twierdził że to łozysko, inny że tryby.


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-11-2012, 07:31 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
W wersji DDiS skrzynia będzie inna, pewnie taka jak w Ignisie z dieslem.


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-11-2012, 09:32 
Offline

Rejestracja: 01-02-2012, 11:20
Posty: 37
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Avalanche pisze:
W wersji DDiS skrzynia będzie inna, pewnie taka jak w Ignisie z dieslem.

Diesle a benzyna to także zupełnie inne przełożenia. Ale właśnie być może skrzynia od Wagona DDIS jest taka sama jak od Agili CDTI, bo oba silniki bazują na jednostce Fiata.


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-11-2012, 16:47 
Offline

Rejestracja: 26-11-2012, 20:20
Posty: 5
Lokalizacja: łódź
Potrzebuję łożyska 5 biegu ale jak je wyciągnęłam i pokazuje w sklepach z łożyskami to strzelają rybkę. Wiecie gdzie takie mogę dostać - może ktoś już dokupywał do swojego?


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-11-2012, 18:47 
Offline

Rejestracja: 01-02-2012, 11:20
Posty: 37
Lokalizacja: Dolny Śląsk
szeptem pisze:
Potrzebuję łożyska 5 biegu ale jak je wyciągnęłam i pokazuje w sklepach z łożyskami to strzelają rybkę. Wiecie gdzie takie mogę dostać - może ktoś już dokupywał do swojego?

To dziwne, wydaje mi się że łożyska w skrzyni powinny być typowe. Czy to jest zwykłe kulkowe? Podaj wymiary - średnica zewnętrzna, wewnętrzna i szerokość. Czy w Twoim mieście nie ma jakiejś hurtowni łożysk?
I jeszcze dla ciekawości, jaki masz silnik w aucie, pytam bo być może mnie będzie potrzebne takie samo łożysko.


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-11-2012, 10:09 
Offline

Rejestracja: 26-11-2012, 20:20
Posty: 5
Lokalizacja: łódź
Suzuki Wagon R+ 2001 r. 1.3 benzyna
skrzynię mam rozłożoną i są tam w V biegu dwa łożyska 1-duże kulowe w serwisie koszt 237zł i mniejsze wałowe znajdujące się pod kołem złożone z dwóch połówek koszt w serwisie 61zł. Obstawiam, że to te mniejsze do wymiany będzie bo dziwny świst słychać tylko przy wciskaniu gazu, to duże kręci się cały czas więc cały czas by świstało. W sklepach z łożyskami w całej Łodzi nie mają takiego. Nie wiem czy dobrze rozumuję dlatego najchętniej bym kupiła cały 5 bieg lub całą skrzynię ale nie wiem w jakich samochodach są takie same. Do mojego modelu używana cała 900zł ale nie wierzę że taką skrzynię kładli tylko do tego modelu a w serwisie tego nie powiedzą.


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-11-2012, 14:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12-11-2011, 16:17
Posty: 118
Lokalizacja: Puławy
Nie sądzę, aby w skrzyni było montowane jakieś nietypowe łożysko. Jeśli jest na wierzchu to warto poszukać oznaczeń. Cena może być znacznie niższa, niż ta oferowana dla części samochodowej.
Nietypowe łożyska, które nie są dostępne jako część zamienna, owszem zdarzają się, ale jest to wybitnie wyjątkowa sytuacja, choćby taka jak sprężarce Comprex Mazdy


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-11-2012, 21:07 
Offline

Rejestracja: 01-02-2012, 11:20
Posty: 37
Lokalizacja: Dolny Śląsk
szeptem pisze:
Suzuki Wagon R+ 2001 r. 1.3 benzyna
skrzynię mam rozłożoną i są tam w V biegu dwa łożyska 1-duże kulowe w serwisie koszt 237zł i mniejsze wałowe znajdujące się pod kołem złożone z dwóch połówek koszt w serwisie 61zł. Obstawiam, że to te mniejsze do wymiany będzie bo dziwny świst słychać tylko przy wciskaniu gazu, to duże kręci się cały czas więc cały czas by świstało. W sklepach z łożyskami w całej Łodzi nie mają takiego. Nie wiem czy dobrze rozumuję dlatego najchętniej bym kupiła cały 5 bieg lub całą skrzynię ale nie wiem w jakich samochodach są takie same. Do mojego modelu używana cała 900zł ale nie wierzę że taką skrzynię kładli tylko do tego modelu a w serwisie tego nie powiedzą.


Jeśli w serwisie mają te łożyska za łączną cenę 300 zł, to ja bym jednak pomimo tego zdzierstwa kupił i wymienił, to wg mnie jest lepsze niż kupowanie używanej skrzyni która moze być w podobnym albo gorszym stanie. To świstanie przy dodawaniu gazu jest dlatego, ze wtedy zwiększa się obciążenie skrzyni i dlatego ten dźwięk, nie można zatem jednoznacznie stwierdzić które to łożysko jest przyczyną, no chyba że ma np. ewidentny luz. Dobry mechanik także jest w stanie z dużym prawdopodobieństwem rozpoznać złe łozysko po wymontowaniu. Skrzynie biegów dobioerane są nie tylko do konkretnego modelu auta, ale także do konkretnego silnika ze względu na jego moc i moment obrotowy, a także na zastosowany w danym aucie rozmiar kół. Przerabiałem to w VW Passacie, gdzie przy tym samym silniku niby skrzyń wiele (różne modele + Audi), ale były róźnice w przełożeniech. Niestety Suzuki jest autem o bardzo słabo dostępnym techbicznym opisie, także na forum nie ma zbyt dużo szczegółowych informacji, może dlatego że nie jest to zbyt rozpowszechniona marka, a Wagonów relatywnie mało.
Życzę skutecznej naprawy, napisz jak się udało !


Na górę
 Tytuł:
Post: 29-11-2012, 11:05 
Offline

Rejestracja: 26-11-2012, 20:20
Posty: 5
Lokalizacja: łódź
Zamówiłam w serwisie łożysko igiełkowe V biegu 75zł plus tuleję, na którą wchodzi 100zł. Mogła bym kupić same łożysko, ale jeżeli tuleja jest wyrobiona to nic by to nie dało. W serwisie też powiedzieli, że jak przy dodawaniu gazu na samym V biegu szumi to najprawdopodobniej łożysko igiełkowe. Jestem dobrej myśli - w sobotę będzie złożona skrzynia - zobaczymy. Jeżeli komuś potrzebne są schematy skrzyni biegów Suzuki Wagon R+ 00-06; Agili A i B mogę nadesłać e-mailem. Z rysunku wynika, że Suzuki Wagon i Agila B mają taką samą skrzynię biegów. I co mnie zdziwiło - w Oplu mają droższe części niż w Suzuki.
Napiszę czy się udało w sobotę.


Na górę
 Tytuł:
Post: 05-02-2013, 21:20 
Offline

Rejestracja: 01-02-2012, 11:20
Posty: 37
Lokalizacja: Dolny Śląsk
szeptem pisze:
Jeżeli komuś potrzebne są schematy skrzyni biegów Suzuki Wagon R+ 00-06; Agili A i B mogę nadesłać e-mailem. Z rysunku wynika, że Suzuki Wagon i Agila B mają taką samą skrzynię biegów. I co mnie zdziwiło - w Oplu mają droższe części niż w Suzuki.
Napiszę czy się udało w sobotę.

Napisz jak obiesałaś czy udała się naprawa.
Jeśli to aktualne prosiłbym o te schematy skrzyni biegów.
Pozdrawiam


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]