Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 15:05

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
Post: 01-10-2012, 15:50 
Offline

Rejestracja: 01-10-2012, 14:06
Posty: 4
Lokalizacja: Węgorzewo
1. Gdzie znaleźć włącznik ogrzewania tylnej szyby?
2. Czy w tym typie auta jest czujnik rezerwy paliwa?
3. Wstyd pytać, ale jak rozpoznać czy ma klimatyzację? :skromny:
Auto sprowadzone z Belgii i nie mam, żadnych instrukcji.
SUPER SAMOCHÓD i pali 5l/100km benzyny :o
Witam Forumowiczów! To mój 1-raz :)
Obrazek

_________________
Ewa


Na górę
Post: 02-10-2012, 09:44 
Offline

Rejestracja: 01-02-2012, 11:20
Posty: 37
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Pewnie są różne wykonania tego modelu, ale ja mam czujnik poziomu paliwa, czyli lampkę zapalającą się kiedy w zbiorniku pozostaje ca 6 litrów. Włącznik ogrzewania tylnej szyby to wyciągnięcie do góry środkowej gałki do ustawiania nawiewu (w jej środku jest trudnozauważalny symbol ogrzewania szyby), podobnie włącza się klimatyzację, wyciągnięcie lewej gałki regulatora temperatury. A czy masz klimatyzację, to sprawdź po tym czy pod maska widać sprężarkę i napędzający ja pasek (nie pomyl z alternatorem, od sprężarki odchodzą gumowe węże). Wyciągaląc do góry gałkę przełącznika świateł włączasz oświetlenie wnętrza.


Na górę
 Tytuł: do Tymoteusz
Post: 03-10-2012, 09:57 
Offline

Rejestracja: 01-10-2012, 14:06
Posty: 4
Lokalizacja: Węgorzewo
Bardzo dziękuję za pomoc.
Wszystko mam i pięknie działa. A najbardziej mnie cieszy zapalanie światła w środku (do tej pory otwierałam drzwi - szczególnie trudne w czasie jazdy :lol: ) Z klimatyzacji skorzystam w przyszłym roku :D
Dziękuję też tej osobie, która włożyła mi za wycieraczki Wasz folder, bo życie stało się prostsze ;)

_________________
Ewa


Na górę
Post: 03-10-2012, 10:05 
Offline

Rejestracja: 01-10-2012, 14:06
Posty: 4
Lokalizacja: Węgorzewo
Lampki rezerwy paliwa nie mam, ale na szczęście zabrakło mi paliwa 30m od stacji, pomogli mi dzielni strażacy. Test zaliczony. Nauka - nie czekam na charakterystyczne mruganie. Tankuję gdy zbliżam się do E.

_________________
Ewa


Na górę
Post: 03-10-2012, 11:34 
Online
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
wagonik pisze:
Z klimatyzacji skorzystam w przyszłym roku :D

Żeby dobrze działała w przyszłym roku warto ją od czasu do czasu włączyć na kilka minut także "poza sezonem".
Przyda się też do osuszania szyb od srodka w mokre dni 8)


Na górę
Post: 03-10-2012, 11:54 
Offline

Rejestracja: 01-02-2012, 11:20
Posty: 37
Lokalizacja: Dolny Śląsk
wagonik pisze:
Lampki rezerwy paliwa nie mam, E.


To coś nie pasuje, jak na wyposażeniu jest klimatyzacja, to powinna być sygnalizacja rezerwy paliwa. Jest kilka możliwości - albo faktycznie nie ma, albo zepsuł się czujnik w zbiorniku, albo spaliła lampka na tablicy. Jedno mozna sprawdzić z miejsca, po przekręceniu kluczyka tuż przed uruchomieniem rozrusznika zapalają się wszystkie kontrolki na tablicy, jedną z nich jest symbol dystrybutora paliwa, sprawdź więc czy to masz. Ale nawet jeśli wskaźnik jest zepsuty, to można z tym jeździć, tylko tankować przed opadnięciem wskazówki zbiornika do zera (bo to chyba masz i działa?).
Klimatyzację przed sezonem warto także odgrzybić i ewentualnie na nowo nabić, to razem niestety kosztuje ca 200 do 400 zł (zależy gdzie i u kogo)..


Na górę
Post: 06-10-2012, 16:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-08-2008, 19:39
Posty: 1132
wagonik pisze:
Auto sprowadzone z Belgii i nie mam, żadnych instrukcji...

Zerknij na "Elektrode" ;)


Na górę
Post: 16-10-2012, 11:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11-08-2011, 11:45
Posty: 15
Lokalizacja: Piła
Tymoteusz pisze:
wagonik pisze:
Lampki rezerwy paliwa nie mam, E.


To coś nie pasuje, jak na wyposażeniu jest klimatyzacja, to powinna być sygnalizacja rezerwy paliwa.


Mam wagona z 2003 roku z polskiego salonu, bezwypadkowy, bogate wyposażenie włącznie z klimą, absem, elektryką itp i potwierdzam, że ten model nie ma lampki rezerwy paliwa! Trochę to śmieszne ale prawdziwe :)


Na górę
Post: 21-10-2012, 22:17 
Offline

Rejestracja: 01-02-2012, 11:20
Posty: 37
Lokalizacja: Dolny Śląsk
krzybiel pisze:

Mam wagona z 2003 roku z polskiego salonu, bezwypadkowy, bogate wyposażenie włącznie z klimą, absem, elektryką itp


A czy masz centralny zamek w tylnych drzwiach? Ja nie mam i okropnie mnie to denerwuje, niebawem będę starał się zamontować w nich jakieś siłowniki i usiłował podłaczyć to do centralki, tylko nigdzie nie mogę dorwać nawet uproszczonego schematu instalacji.


Na górę
 Tytuł:
Post: 22-10-2012, 09:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11-08-2011, 11:45
Posty: 15
Lokalizacja: Piła
Centralny mam na wszystkie 4 drzwi oraz tylną klapę, wszystko fabryczna instalacja. Lecz niedawno założyłem sobie sterowanie centralnym z pilota, bo denerwowało mnie, że trzeba kluczyk wsadzać do zamka.


Na górę
 Tytuł:
Post: 22-10-2012, 18:24 
Offline

Rejestracja: 01-02-2012, 11:20
Posty: 37
Lokalizacja: Dolny Śląsk
krzybiel pisze:
Centralny mam na wszystkie 4 drzwi oraz tylną klapę, wszystko fabryczna instalacja. Lecz niedawno założyłem sobie sterowanie centralnym z pilota, bo denerwowało mnie, że trzeba kluczyk wsadzać do zamka.

No właśnie, jak widać były przeróżne opcje - ja mam otwieranie drzwi przednich i klapy na oryginalnego pilota w kluczyku, ale w zamian drzwi tylne pozbawione centralnego zamka - głupota ! :-(
Jeśli sam zakładałeś zdalne otwieranie, to w którym miejscu jest moduł centralnego zamka ?


Na górę
 Tytuł:
Post: 22-10-2012, 19:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11-08-2011, 11:45
Posty: 15
Lokalizacja: Piła
Tymoteusz pisze:
Jeśli sam zakładałeś zdalne otwieranie, to w którym miejscu jest moduł centralnego zamka ?


Nie zakładałem sam, oddałem do elektryka :) ale z tego co pamiętam, to dokładał ten dodatkowy moduł na sterowanie z pilota w okolicach prawego nadkola, oczywiście w kabinie od wewnątrz więc zapewne gdzieś tam jest moduł główny.


Na górę
 Tytuł:
Post: 23-10-2012, 19:13 
Offline

Rejestracja: 01-02-2012, 11:20
Posty: 37
Lokalizacja: Dolny Śląsk
krzybiel pisze:
Nie zakładałem sam, oddałem do elektryka :) ale z tego co pamiętam, to dokładał ten dodatkowy moduł na sterowanie z pilota w okolicach prawego nadkola, oczywiście w kabinie od wewnątrz więc zapewne gdzieś tam jest moduł główny.

OK, dziękuję !


Na górę
Post: 27-10-2012, 21:36 
Offline

Rejestracja: 01-10-2012, 14:06
Posty: 4
Lokalizacja: Węgorzewo
A czy masz centralny zamek w tylnych drzwiach?

U mnie jest centralny zamek na wszystko, otwierany na pilot :lol:

_________________
Ewa


Na górę
 Tytuł:
Post: 11-07-2014, 08:06 
Offline

Rejestracja: 26-08-2012, 17:52
Posty: 3
Lokalizacja: Knurów
Cześć,

Podepnę się pod temat i mam też parę pytań odnośnie Suzuki Wagon,

Interesują mnie autka powyżej 2003 i który silnik według was (użytkowników) byłby najlepszy.

Nie ukrywam, że ciekawią mnie silniki z napędem 4WD ze względu na częste wypady w las (wiem, że to nie jest auto terenowe)

Co się najcześciej psuje?
Na co muszę zwrócić uwage podczas kupna tego auta?
I parę innych waszych wniosków na temat użytkowania tego auta :)

pozdrawiam


Na górę
 Tytuł:
Post: 11-07-2014, 10:58 
Online
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
4WD miał u nas tylko model z benzynowym silnikiem 1.3.
Zasada działania jak w Ignisie - międzyosiowe sprzęgło lepkościowe.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]