Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 14:13

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 01-06-2011, 13:25 
Offline

Rejestracja: 09-11-2007, 16:36
Posty: 7
Lokalizacja: Malbork
witam! Czy wymieniał ktoś może czujnik położenia wału korbowego w lianie? Mam lianę 1.6 z 2001 r. po objawach i przeczytaniu tematów na forach dochodzę do wniosku że to padł właśnie ten czujnik. czy może ktoś wie gdzie on się znajduje? chce sam go wymienić ale oczywiście najpierw sprawdzić u speca czy to na pewno on.


Na górę
 Tytuł:
Post: 08-06-2011, 21:09 
Offline

Rejestracja: 24-08-2010, 19:23
Posty: 14
wymieniałem niemal rok temu w lianie z 2002 1,6 dostęp raczej trudny od spodu auta za alternatorem, mechanik trochę się nameczył.


Na górę
 Tytuł:
Post: 09-06-2011, 08:45 
Offline

Rejestracja: 22-10-2006, 10:19
Posty: 725
Jak wszystkim tak i Tobie radzę - odżałuj i wjedź na diagnostykę do ASO... lepsze to, niż wymiana "na czuja" zwłaszcza w sytuacji, gdy możliwy jest cały wachlarz przyczyn :roll:


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-07-2011, 22:45 
Offline

Rejestracja: 09-11-2007, 16:36
Posty: 7
Lokalizacja: Malbork
Oczytałem się na forum o opieszałości i lekceważeniu sugestii ze strony klienta przez pracowników ASO i z góry proszę o to żeby nie dziwić się temu, że nie chciałem tracić czasu na użeranie się z naszymi "mechanikami-wymieniaczami" w sieci ASO.
Zresztą nie po drodze mi do ASO (80km) a czujnik można sprawdzić oscyloskopem.
Aczkolwiek dzwoniłem do aso i gdy miły pan powiedział mi że czujnik 420zł komp. 150zł, no i przekładka 200zł do tego miałem pojechać tam raz... na diagnozę potem zamówić część, wpłacić zaliczkę i za tydzień stawić się znowu na wymianę, czyli do tego jeszcze poświęcić 2 dni na załatwianie tych spraw i jeszcze wydać pieniądze na paliwo jak na 10 letnim aucie to jednak za duuuże wydatki...

Nie zamierzam nikogo namawiać do tego żeby robił to w ciemno bo zawsze lepiej mieć pewność zanim się wyda ciężko zarobione pieniądze, zachęcam do tego żeby w miarę możliwości radzić sobie na własną rękę :)

Poszukałem dystrybutorów części suzuki znalazłem firmę AutoDurczok w Tychach ściągnęli dla mnie ten czujnik za 340 zł + 20 zł wysyłka. Mam dostęp do kanału podnośnika i szeregu narzędzi więc zrobiłem to sam. Czujnik łatwo daje się wymienić po zdjęciu prawego koła, osłony pasków i odkręceniu alternatora. Po zabiegu samochód odpalił chodzi nawet tak jakby równiej... albo mi się wydaje.

Test na odcinku 210 km z prędkościami 90-130 km/h z włączoną klimatyzacją nie ujawnił żadnych nieprawidłowości. Nareszcie mogę wyprzedzać bez obaw, że auto nagle odmówi posłuszeństwa. 8)


Na górę
Post: 30-01-2019, 17:28 
Offline

Rejestracja: 26-01-2019, 19:56
Posty: 5
Lokalizacja: Trzebnica
Suzuki: Liana
Witam kolego czy mógłbyś mi w skrucie opisać objawy bo mam problem ze swoją Lili i podejrzewam że to właśnie ten czujnik mam niwe kable świece i cewki a autko kuleje ciężko się buja i check oznajmia wypadanie zapłonu plus na rozgrzanym silniku obroty max 500 i chodzi jak traktor


Na górę
Post: 09-08-2020, 15:13 
Offline

Rejestracja: 30-01-2020, 09:06
Posty: 4
Suzuki: liana 1.6i
Niedawno wymieniłem czujnik położenia wału korbowego (zamiennik Delphi-SS11085) (w ASO), Liana 1.6i 2WD 2004 benzyna, przebieg 205 000 km.
Awaria czujnika powodowała, że auto po rozgrzaniu gasło, obroty spadały i ogólnie nie dało się jechać nawet paru km.
Po wymianie czujnika auto odżyło, od tamtej pory przejechałem ponad 1500km zwykłymi drogami i autostradą. Silnik pracuje równo.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]