Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 27-04-2024, 16:02

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Czujnik ABS
Post: 07-11-2010, 11:24 
Offline

Rejestracja: 07-11-2010, 10:29
Posty: 2
Witam,

W mojej lianie pojawił się pewien problem - a mianowicie zaświeciła się lampka ABSu i świeci już tak ze 2 miesiące. W serwisie, po zdiagnozowaniu, okazało się że jest to zepsuty czujnik ABS w prawym tylnym kole, a sam czujnik (w serwisie) kosztuje 700zł i prawdopodobnie nie ma żadnego zamiennika.
Czy ktoś również miał ten problem? Czy jest konieczne wydanie 700zł, czy może jest jednak jakiś zamiennik lub czujnik ABS z innego auta pasuje do Liany?
Dodam, iż jest to Liana z 2005 roku 1,4 DDiS, chociaż nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ;)

Pozdrawiam


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-11-2010, 15:42 
Offline

Rejestracja: 22-10-2006, 10:19
Posty: 725
Nie miałem z tym problemu przez 5 lat eksploatacji... najpierw proponuję sprawdzić, czy to aby przewód się nie zerwał. Jeślinie, pozostaje Ci szukanie np.na Allegro u tych sprzedających, którzy ogłaszają, że posiadają "inne części" bo to oznacza, że rozbierają wersję angielską albo auto powypadkowe :roll:


Na górę
 Tytuł:
Post: 09-11-2010, 11:00 
Offline

Rejestracja: 07-11-2010, 10:29
Posty: 2
No cóż, mi ten problem wyskoczył właśnie po 5 latach ;)
A co do linki i innych takich, to nic nam w serwisie nie powiedzieli, a wydaje mi się, że to właśnie tam powinni nam mówić o tym, co dokładnie się mogło stać a nie od razu powiedzieć: "700zł bo to czujnik".
A na allegro nic takiego nie umiem znaleźć, niestety. Są jedynie pompy abs, a czujników brak, dlatego chciałam się dowiedzieć czy gdziekolwiek jest jakiś tańszy zamiennik


Na górę
 Tytuł:
Post: 09-11-2010, 20:17 
Offline

Rejestracja: 22-10-2006, 10:19
Posty: 725
zajrzyj do swoich wiadomości prywatnych 8)


Na górę
 Tytuł: czujnik abs
Post: 14-11-2010, 21:53 
Offline

Rejestracja: 11-05-2008, 20:16
Posty: 32
Kiedyś miałem to samo tylko ja udałem się z kontrolką do" gazownika" (było to świeżo po zagazowaniu. Kazał mi wyjąć czujnik ,wyczyścić i sfotografować (w razie potrzeby kupna) ale czyszczenie wystarczyło. Przykleiło się trochę brudu, proponuje od tego zacząć . Po zdjęciu koła to kilka minut.
Pozdrawiam .

_________________
Piotr


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]