Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 27-04-2024, 23:34

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 20-06-2010, 11:23 
Offline

Rejestracja: 22-10-2006, 10:19
Posty: 725
Stuknęło 100 tysięcy na naszych, kochanych drogach i tylne tuleje w wahaczach poszły sobie precz... gdy ustaliłem w serwisie cenę tulei do obu wahaczy /przy czym sworznie są niewymienialne/, postanowiłem poszukać zamienników i - o dziwo - znalazłem w bardzo dobrej cenie całe wahacze firmy SRL... jest ich nawet sporo średnio po ok.120 złotych.

Mam więc pytanie: czy ktoś z Was zakładał już może te wahacze i jak one się sprawują?

Z szacunku dla zdrowia psychicznego o cenie oryginalnych wahaczy w serwisie nawet nie będę wspominał... :zly:


Na górę
 Tytuł:
Post: 24-06-2010, 07:05 
Offline

Rejestracja: 22-10-2006, 10:19
Posty: 725
Widać problem ten Was jeszcze nie dotknął... ale dotknie :P

Po własnym śledztwie ustaliłem, że jednak owe wahacze z SRL mają kiepską opinię u mechaników /generalnie akurat nie w przypadku Liany, lecz innych marek/. Poświęciłem więc ciut czasu i znalazłem droższe co prawda /ale nadal o niebo tańsze, niż w serwisie/ wahacze firmy OYODO. Numer katalogowy wahaczy to 30Z8019 i 30Z8020 ewentualnie z końcóweczką "oyo".

W dobrej cenie znalazłem ją TUTAJ, szkoda tylko że nie przyporządkowano jej do modelu samochodu - stąd bez numeru katalogowego bryndza :?


Na górę
Post: 24-06-2010, 12:56 
Offline

Rejestracja: 02-03-2009, 07:50
Posty: 6
Lokalizacja: Opole
Szlag by to, własnie mialem telefon z warsztatu, gdzie odstawiłem Liankę w celu wymiany gum wahacza. I sie okazalo ze wahacze trzeba wymienic. :(
140 tys przejechane, wiec w sumie ... nie ma co narzekac. Ale podaję cenę dla potomnych: 2 wahacze (po ok 265 zł za szt) + geometria + robocizna= 775 zł. (w prywatnym warsztacie pod Opolem).


Na górę
 Tytuł:
Post: 24-06-2010, 15:05 
Offline

Rejestracja: 22-10-2006, 10:19
Posty: 725
Niestety, sworzeń wahacza w Lianie jest niewymienialny... a skoro już, to właśnie z tego powodu bardziej się opłaca wymienić w tej cenie cały wahacz, niż do starego założyć tylko tuleje stalowo-gumowe jakiegoś godnego zaufania producenta, bo te są drogie.

Zapytaj jeszcze pana mechanika, czy aby złożył Ci wahacze na starych śrubach... te powinno się wymieniać w elementach zawieszenia bo są jednorazowe - komplet oryginalnych: 150 zł z przesyłką :zly:


Na górę
Post: 30-09-2010, 11:24 
Offline

Rejestracja: 30-09-2010, 10:52
Posty: 2
Witam,
Też mam problem z tulejami wahacza i ich zakupem w rozsądnej cenie. Myślę, że najpierw oddam samochód do mechanika, niech sprawdzi czy nie lepiej wymienić całego wahacza.
Pozdrawiam


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]