Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 19-04-2024, 20:11

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 15-04-2009, 17:06 
Offline

Rejestracja: 07-04-2009, 10:07
Posty: 7
Lokalizacja: WAWA
Witam wszystkich!
"Mały" problem wynikły podczas ostatniego przeglądu skłonił mnie do poszukania pomocy w internecie a o dziwo znalazłem nawet forum miłośników Liany... przyznaję mocno mnie to zaskoczyło. Jak w 2005 roku kupowałem auto nic podobnego nigdzie nie było. Koniec końców dołączam więc teraz do rodziny!
A wracając do głównego tematu postu... Podczas niedawnego przeglądu po 60kkm (nieautoryzowana stacja, auto 5 miesięcy po gwarancji) dowiedziałem się, iż miska olejowa mojej Liany jest kompletnie przerdzewiała i nadaje się tylko i wyłącznie do wymiany (aczkolwiek olej nigdzie nie cieknie). Spróbowałem poszukać części ale nigdzie w internecie nie ma nawet śladu po miscie olejowej do Liany...
Czy ktoś spotkał się już może z przerdzewieniem miski olejowej? Czy sam fakt, iż miska jest pordzewiała kwalifikuje ją już do wymiany? Dzwoniłem do serwisu, koszt wymiany miski około 800pln ale szczerze przyznali, iż zdarza sie to raczej niezbyt często a tym bardziej przy takim przebiegu. Jak wyglądają miski olejowe w waszych Lianach, czy jest mozliwe, iż mechanik nieco spanikował mówiąc o konieczości natychmiastowej wymiany? Czy jest może szansa, że SX4 / Fiat Sedici 1.6 mają identyczne miski olejowe?
Pozdrowienia dla wszystkich!


Na górę
 Tytuł:
Post: 15-04-2009, 17:33 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12230
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Witamy (tu jest też ogólny wątek dla nowych Forumowiczów) :)

Przerdzewienie miski po niecałych 4 latach to rzecz cokolwiek podejrzana. Nie wierzę, żebyś spotkał kogoś z podobnym problemem.

Tu masz jak wygląda miska w Lianie 1.6:
http://suzuki-cat.ru/?&action=img2&img= ... 118&page=7
(numer katalogowy miski: 11510-69G03)

A tak wygląda miska do SX4:
http://www.allegro.pl/item606031361_suz ... ejowa.html

Numer katalogowy jest też inny. Mogą nie być wymienne.


Na górę
 Tytuł:
Post: 15-04-2009, 20:25 
Offline

Rejestracja: 22-10-2006, 10:19
Posty: 725
Powiem tak - to jest tak podejrzane, że aż trąci brzydkim zapaszkiem :? :szok:

Proponuję Ci podjechać do autoryzowanej stacji, w której robiłeś przeglądy w okresie gwarancyjnym i powalczyć z problemem... miska wszak nie rdzewieje w mgnieniu oka... na moje oko to gdyby wina miała leżeć po stronie producenta, to zapewne sprawa byłaby znana, bo jedynie cała seria wadliwych misek by była skutkiem fabrycznym /na ten przykład przypadkowe, potężne przesiarczenie stali w hucie/ :!:

Zasięgnij opinii w serwisie - może przy okazji się zlitują i jakoś pomogą :roll:

Mówiąc "nieinżyniersko", w zależności od miejsca przerdzewienia miskę można próbować poratować wspawką w osłonie gazowej /jeśli grubość blachy na to pozwoli/, bo znalezienie samej miski będzie bardzo ciężkie - ja znalazłem dla Ciebie jedynie uszczelkę :(


Na górę
 Tytuł:
Post: 04-11-2013, 19:31 
Offline

Rejestracja: 02-05-2009, 23:20
Posty: 6
Witam,
nie chciałem zakładać nowego tematu.
Moja miska już cieknie i jest całkowicie przerdzewiała.
LIANA 1,6 2005r hatchback.
W PL nie mogę nigdzie znaleźć.
Na pewej stronie jest nr kat. (11510-69G03).
https://partsouq.com/en/catalog/suzuki/ ... 35&group=4
Ale jak na tej stronie wpisuję swój VIN to wszystkie te części prócz miski są dostępne.
Czy to oznacza, że jednak mam inny nr katalogowy miski?


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-03-2014, 15:05 
Offline

Rejestracja: 19-11-2010, 14:17
Posty: 14
Lokalizacja: Warszawa
Wymieniałem miskę w swojej Liane w maju 2013 r. Powodem wymiany było pocenie się miski. Miska była zardzewiała, spowodowane był to uderzeniem kamienia 3 lata wcześniej i naruszeniem zabezpieczenia antykorozyjnego. Miskę zamówiłem w serwisie za 580 zł, szła ponad 3 tyg z Japonii. W Polsce trafienie nowej miski jest praktycznie niemożliwe jeśli jest to ktoś zamówił i nie odebrał jak będziecie mięli szczęście to będzie dostępna w magazynie w Niemczech.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]