Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 27-04-2024, 22:20

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 10-03-2009, 18:43 
Offline

Rejestracja: 21-06-2007, 13:22
Posty: 5
Lokalizacja: Pitrków Trybunalski
Mechanik stwierdził uszkodzenie cewki 4 cylindra (kod błędu 304). Czy jest możliwość kupienia takiej cewki poza serwisem np. w sklepie internetowym? W serwisie cewka zapłonowa kosztuje 813zł brutto. Na allegro znalazłem po 150 używane, lecz trochę inny typ. Mój samochód liana 1.6 z 2004r. Może ktoś zna stronę, na której można znaleźć numer katalogowy poszczególnych części do liany? W serwisie coś takiego mają, bo jak dzwoniłem i pytałem o cewkę to musiałem podać numer nadwozia liany.
Pozdrawiam


Na górę
 Tytuł:
Post: 15-03-2009, 12:38 
Offline

Rejestracja: 22-10-2006, 10:19
Posty: 725
O ile nie jestem w błędzie, to:
- po pierwsze - kod ten informuje tylko o "wypadaniu zapłonów" i nie precyzuje przyczyny.
- po wtóre - stwierdzone uszkodzenie cewki zapłonowej powinno objawiać się kodem pomiędzy 355 a 362.

Proponuję dokładną lokalizację uszkodzenia i potwierdzenie przyczyny od sterowania, przez przewody aż do samej świecy... sam kod w tym przypadku to zbyt mało...

Co do cewek - będziesz raczej skazany na części fabryczne, bo zakładając jakiś zamiennik /nawet, jeśli byłby dostępny/, musiałbyś wymienić wszystkie cewki, by zapewnić tą samą "jakość" iskry na wszystkich cylindrach, więc raczej poświęć chwilę na ustaleniu w serwisie cewki odpowiedniej dla Twojego silnika /bo to jest najważniejsze/ i zagłęb się w necie... na ten przykład TUTAJ ... ale sam widzisz, że pobieżne wyszukiwanie wskazuje, że rodzajów jest przynajmniej kilka...


Na górę
Post: 02-04-2009, 10:11 
Offline

Rejestracja: 22-05-2008, 15:21
Posty: 23
gajtom pisze:

Może ktoś zna stronę, na której można znaleźć numer katalogowy poszczególnych części do liany? W serwisie coś takiego mają, bo jak dzwoniłem i pytałem o cewkę to musiałem podać numer nadwozia liany.


Jeśli chcę nr oryg. części do dzwonię do ASO i podaję nr nadwozia lub/i do Działu Części Suzuki Japan Motors (tel. 022 510 06 41). Jeszcze mi nie odmówili podania tych numerów. Warto spróbować.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]