Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 12:56

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
Post: 19-03-2006, 15:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-02-2006, 21:22
Posty: 240
Lokalizacja: Wiązowna
Suzuki: Liana
witam
Standardowo w Lianie są 4 głośniki (przednie drzwi i tylny slupek). W katalogu z opcjami sa możliwe do dołożenia 2 glośniki wysokotonowe pod przednią szybą (koszt u niemców - ok. 30 euro). Niektórzy z właścicieli Lian chwalą się że mają 6 głośników (może im diler dodał je gratis bez powiadomienia albo widzą tylko pustą maskownice i myślą że mają głośniki). Ja też chcę dołożyć gwizdki (teraz tak mam w lagunie i jest OK a nawet bardzo). Diler stwierdził że można je tam dołożyć i będą pasować takie o średnicy ok 45 mm (ja kupuje głośniki oni je montują). Co do mocy, oporu i kwestii zwrotnic i kondensatorów - nic nie powiedział. Czy ktoś z was ma jakieś informację jakie głośniki by tam najlepiej pasowały? Niestety nic nie wygooglałem.
pozdrawiam

_________________
Fate Is the Hunter


Na górę
 Tytuł:
Post: 20-03-2006, 08:06 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-03-2006, 09:41
Posty: 210
Lokalizacja: Warszawa
Z tego, co mi powiedział jeden ze sprzedawców, pod maskownicami czekają przewodziki do podłączenia gwizdków. Czyli podobno wystarczy podważyć maskownicę i podłączyć i przykręcić głośniczki. Z tego względu stwierdziłem, że zrobię to sam w wolnej chwili. Pewnie zrobię to pod jakimś sklepem ze sprzętem do samochodów, żeby nie kombinować za bardzo z dobieraniem rozmiaru...


pozdrawiam - jasiek


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-04-2006, 15:56 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-03-2006, 09:41
Posty: 210
Lokalizacja: Warszawa
Chciałem , chciałem jeszcze troche zwiększyć PKB naszego mlekiem i miodem płynącego kraju i zlecić montaz i zakup gwizdków w salonie, ale dzisiaj dostałem odpowiedź, że niestety nie jest to możliwe... trudno, poradzę sobie sam... Od gościa z SMP dostałem tel do firmy ARES ELEKTRO, z którą współpracowali i która to podobno wie jakie i jak założyć głośniczki... zobaczy się.

Zadałem też pytanie ile kosztuje wzbogacenie alarmu o opcję domykania szyb ... na dziś nie mam odpowiedzi , Pan ma zadzwonić w poniedziałek i wszystko powiedzieć.


pozdrawiam - jasiek


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-04-2006, 17:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-02-2006, 21:22
Posty: 240
Lokalizacja: Wiązowna
Suzuki: Liana
auto-test (mój diler) powiedział że z założeniem głośników nie ma problemu (50 pln) żebym tylko im przywiózł tweetery (średnica max 45 mm) to założą. kupiłem macaudio mac mobil t19. teraz mam w lagunie zestaw macaudio z tweeterami i grają zacnie.

a co do alarmu to każdy diler zakłada inny:
jagiellońska - prestige 9234 pro (1300 pln)
auto-test - tx 350 (1150 pln) - gratis
dekar - mat (900 pln) gratis

ten mój (auto-test) ma mieć osobne piloty do alarmu bo do liany jest tylko 1 kluczyk z centralnym zamkiem i jakby coś się z nim stało to nie odblokuje alarmu a tak pod piloty będę miał alarm i centralny a pod kluczyk tylko centralny i będzie można zamykać samochód bez uzbrajania go.
co do domykania szyb i np. zamykania drzwi przy wlączaniu stacyjki to to wszystko u mnie jest do dogadania przy odbiorze - ustawią tak jak będę chciał (tak mówią)

_________________
Fate Is the Hunter


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-04-2006, 22:20 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-03-2006, 09:41
Posty: 210
Lokalizacja: Warszawa
hm, ja miałem opcję zamykania bez włączania alarmu w pierwszym wozie, ale nigdy z niej nie skorzystałem, dlatego nie zwróciłem na to uwagi... a na alarmie na jagiellońskiej wytargowałem 650 PLN, także nie jest źle. A w zasadzie wybrałem tego dilera, bo mogę do niego na piechotkę z domu dojść, a jak zamawiałem pojazd to już nie miałem starego...


pozdrawiam - jasiek


Na górę
 Tytuł:
Post: 09-04-2006, 19:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-02-2006, 21:22
Posty: 240
Lokalizacja: Wiązowna
Suzuki: Liana
oni czyli salon SMP z jagiellońskiej robią wszystko (przygotowanie auta, montaż autoalarmu itp) w aso mawro - promienna 8 - które jest niedaleko obi na radzymińskiej

_________________
Fate Is the Hunter


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-04-2006, 09:39 
Offline

Rejestracja: 11-04-2006, 21:20
Posty: 10
Panowie- czy wy macie za dużo kasy na te serwisowe alarmy czy chodzi o to że gwarancja przepada w momencie założenia alarmu np u elektronika który się tym zajmuje. Alarm kompletny kosztuje ok 250-300 PLN (taki przyzwoity). Założenie to koszt ok 150 i w tej cenie mamy:
-alarm+dwa piloty
-domykanie szyb po włączeniu alarmu
-syrenę z własnym zasilaniem
-centralny zamek
-czujniki ruchu z słupkach
-chowane odcięcie zapłonu w postaci przycisku lub innej kombinacji.
Ja właśnie taki alarm mam firmy super forteca i udało mi się go założyć za 400PLN. :wink:


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-04-2006, 09:42 
Offline

Rejestracja: 11-04-2006, 21:20
Posty: 10
Aha, zapomniałbym. W serwisach wszystkie alarmy zakładają na jedno kopyto, odwalają taką kaszanę że się w pale nie mieści chyba że dla kogoś znajomego to się trochę postarają, ale złodzieje mają ZAWSZE!!!!!!!!! dużo mniej problemów z alarmami serwisowymi niż na własną rękę. Pozdrówki.


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-04-2006, 15:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-02-2006, 21:22
Posty: 240
Lokalizacja: Wiązowna
Suzuki: Liana
nie wyjedziesz z salonu nowym samochodem z ubezpieczeniem OC+AC (pakiet) bez alarmu, a bez ubezpieczenia też nie wyjedziesz. so

_________________
Fate Is the Hunter


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-04-2006, 17:55 
Offline

Rejestracja: 11-04-2006, 21:20
Posty: 10
Przykro mi z tego powodu,że przez chęć kupna nowego auta (teoretycznie nietkniętego przez nikogo wcześniej) zmusza Cię do ponoszenia mnóstwa kosztów do końca trwania gwarancji takich jak:
-serwisowanie za olbrzymie pieniądze
-zakładanie alarmu albo brak pakietu ubezpieczenia
-instalacja gazowa wyłącznie w serwisie albo zerwanie gwarancji na silnik
-hak również w serwisie albo zerwanie gwarancji na zabezp. karoserii
-i wiele innych
To wedłóg mnie straszny koszmar niemóc zrobić nic przy swoim aucie.
czy dobrze rozumuję??????????
To oznacza że chyba nigdy nie kupię auta nowego( mniejsze problemy)
Pozdrawiam :wink:


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-04-2006, 19:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-02-2006, 19:57
Posty: 572
Lokalizacja: Warszawa
mario pisze:
Przykro mi z tego powodu,że przez chęć kupna nowego auta (teoretycznie nietkniętego przez nikogo wcześniej) zmusza Cię do ponoszenia mnóstwa kosztów do końca trwania gwarancji takich jak:
-serwisowanie za olbrzymie pieniądze
-zakładanie alarmu albo brak pakietu ubezpieczenia
-instalacja gazowa wyłącznie w serwisie albo zerwanie gwarancji na silnik
-hak również w serwisie albo zerwanie gwarancji na zabezp. karoserii
-i wiele innych
To wedłóg mnie straszny koszmar niemóc zrobić nic przy swoim aucie.
czy dobrze rozumuję??????????
To oznacza że chyba nigdy nie kupię auta nowego( mniejsze problemy)
Pozdrawiam :wink:


Są różne "szkoły" - przeciwników i zwolenników nowych wozów. :lol:
Ja zaliczam sie do tej drugiej grupy.

Jedno jest pewne : to co opisałeś nie jest konieczne przy zakupie nówki-sztuki. Przecież gwarancja nie jest obowiązkowa :D można z niej zrezygnować, czyli wyjechać z salonu i mieć wszystkie wymagania producenta gdzieś... :D


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-04-2006, 20:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06-01-2006, 23:54
Posty: 960
Lokalizacja: Kobylnica/Poznań
Ja też jestem zwolennikiem nówek, ale jak posiedziałem sobie (niestety tyle musi mi na razie wystarczyć :wink: ) w mitsu EVO VIII, rocznik 2004, pierwsza rejestracja w styczniu 2005, przywiezionego z USA na początku roku i usłyszałem cenę.... szlag by mnie prawie trafił... 53 tysiace gostek dał za niego -wszystko łącznie: płacił za statek, a oclił w Niemczech, bo taniej, a poza tym też UE :P czyli gostek wydał tylko 3 kafle więcej niż ja :?

EVO używane albo używaną imrezę chętnie bym łyknął :twisted:

tylko dobija troszkę spalanie :roll:

a co do alarmu: nie wiem, gdzie się ubezpieczałeś, ale ja mam pakiet w PZU i nic nie wspominali o takim wymaganiu -wiem tylko, że posiadanie drugiego zabezpieczenia (bo za pierwsze liczą immobilizer) wpływa na żniżkę -ja nie mam alarmu, ale mam multi-locka... mam pakiet i wypuścili mnie z salonu -spróbowaliby nie :mrgreen:


Na górę
 Tytuł:
Post: 18-04-2006, 06:52 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-03-2006, 09:41
Posty: 210
Lokalizacja: Warszawa
Mario...
Zgodnie z którąś tam dyrektywą UE (musiałbym poszukać), nawet w okresie gwarancji sprzedawca pojazdu nie może narzucić Ci serwisanta, czyli nie musisz serwisować auta w autoryzowanym punkcie. Ale - stać mnie na nowy samochód to i na droższy o - powiedzmy - 50 % serwis raz w roku. Alarm to wymóg ubezpieczyciela. Ja płaca za niego 650 PLN - pewnie i tak bym z niego nie korzystał, ale będzie uruchamiany razem z zamknięciem zamka, więc niech będzie. Zakłada go serwis przed odbiorem pojazdu. Jak mam zakładać po odbiorze, czekać dodatkowo z kimś się umawiać, żeby przyoszczędzić 200 PLN - dzięki. Instalacja gazowa... hmmm... słyszałem kiedyś opinię, że gaz to jest dobry do kuchenek, i to też tylko do turystycznych... osobiście uważam, że gdybym przejeżdżał rocznie powiedzmy więcej niż 25-30 kkm, to pomyślałbym o gazie w samochodzie. A ja ledwo dobijam do 20 kkm... Haka nie używam, więc się nie wypowiadam.

A co więcej? Ja nie mam czasu na żadne przeróbki samochodu, mimo, że może i bym chciał. Także i tak w nim nie będę nic robił i to akurat uważam za zaletę.


Pozdarwiam - jasiek


Na górę
Post: 09-05-2006, 18:18 
Offline

Rejestracja: 08-05-2006, 19:48
Posty: 7
Standardowo w Lianie są 4 głośniki (przednie drzwi i tylny slupek). W katalogu z opcjami sa możliwe do dołożenia 2 glośniki wysokotonowe pod przednią szybą (koszt u niemców - ok. 30 euro). Niektórzy z właścicieli Lian chwalą się że mają 6 głośników (może im diler dodał je gratis bez powiadomienia albo widzą tylko pustą maskownice i myślą że mają głośniki).



Nie prawda !!! ja mam model promocyjny i mam w standardzie

- automatyczna klimatyzacja
- alufelgi
- 6 glosnikow
- podgrzewane siedzenia
- podlokietnik
- przyciemniane szyby
a napewno niejeden taki samochod wyszedl
wiec moge powiedziec smialo ze to jest standart jak by ktos pytal bo tak jest w broszurce a ludzie czasami nie interesuja sie co maja inne on dostal to to standart


Na górę
 Tytuł:
Post: 09-05-2006, 20:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-02-2006, 21:22
Posty: 240
Lokalizacja: Wiązowna
Suzuki: Liana
Cytuj:
Nie prawda !!! ja mam model promocyjny i mam w standardzie
- automatyczna klimatyzacja
- alufelgi
- 6 glosnikow
- podgrzewane siedzenia
- podlokietnik
- przyciemniane szyby



spokojnie :D

nie wiem gdzie odbierasz swoją lianę ale takiej konfiguracji nie oferuje Suzuki Motor Poland tylko twoj dealer!

to on dodaje ci automatyczną klimę (standardowo w Polsce jest manualna) itp.
podgrzewane siedzenia są stadardem od 2006, przyciemniane szyby ma każda liana
w polskiej broszurce nie ma nic o alufelgach, automatycznej klimie, 6 głośnikach i podłokietniku.
standardowe konfiguracje liany różnią sie w zależności od państwa w ktorym są oferowane.

A tak wogóle to gratulacje z okazji odebrania nowego auta i zapraszamy do większego udzielania się na forum

_________________
Fate Is the Hunter


Na górę
 Tytuł:
Post: 10-05-2006, 19:42 
Offline

Rejestracja: 08-05-2006, 19:48
Posty: 7
Dzieuje za zyczenia. Co to tego co piszesz to masz 100 racji pozdrawiam


Na górę
 Tytuł:
Post: 21-05-2006, 09:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-05-2006, 12:41
Posty: 63
Lokalizacja: New Lublin City ;)
Suzuki: Vitara II
Moja Lianka dostala w piatek gwizdki. Kupilem firmy Hertz model HT20. Glosniczki maja 37 mm srednicy pasuja jak ulal. Do tego doszly 2 kondensatory 2,2 uF. Calosc 170 pln. Montaz jest bajecznie prosty, trzeba podwazyc delikatnie maskownice, najlepiej nozem do papieru (bo cienki) tylko ostroznie bo maskownica jest na plastikowych zatrzaskach. Instalacja oczywiscie jest podciagnieta i zakonczona kostka. Kostki nie mialem wiec zrobilem polaczenie "na stale" przy pomocy lutownicy i rurek termokurczliwych (odradzam tasme izolacyjna). Same gwizdki przykleilem silikonem. Jesli ktos nie ma zdolnosci manualnych to za 15-20 pln zrobia mu w kazdej firmie od samochodowego sprzetu grajacego. Efekt jest tak "zawalisty" ze szczerze polecam dolozenie sobie takich glosniczkow.
F.

_________________
Vitara II 1.4 AllGrip MT Premium 2019


Na górę
 Tytuł:
Post: 21-05-2006, 21:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-02-2006, 21:22
Posty: 240
Lokalizacja: Wiązowna
Suzuki: Liana
Cytuj:
fekt jest tak "zawalisty" ze szczerze polecam dolozenie sobie takich glosniczkow.


potwierdzam - ja tak mam od początku (zawiozłem tweeterki do dilera i on mi je założył za free jeszcze przed odbiorem auta) - ja kupiłem MacAudio T-19 i też są OK :D

_________________
Fate Is the Hunter


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]