Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 10:27

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
Post: 20-07-2008, 19:28 
Offline

Rejestracja: 17-05-2006, 16:02
Posty: 28
Lokalizacja: Gdynia
Suzuki: SX4 S-Cross
W mojej lianie 1.4 DDiS 05 r. miałem nierówna pracę silnika. Wystepowały czasami wibracje, że aż tablice dzwoniły. W ubiegłym roku zgłosiłem problem w serwisie, coś poprawili i jakiś czas poprawiło się. Panowie stwierdzili, że to od klimy. Po jakimś czasie pojechałem jeszcze raz - problem podobny - stwierdzili, że wszystko jest OK - to może być wina paliwa. Od pół roku tankuję na tej samej stacji, to samo paliwo. Efekt był różny. Może już nie zwracałem na to uwagi i przywykłem, że tak musi być. 11 lipca pojechałem na ostatni przegląd przed końcem gwarancji. Jakież było moje zdziwienie, gdy szef serwisu zapytał mnie, czy zapala mi się lampka awarii silnika, bo w module sterowania pracą silnika jest błąd oprogramowania i stąd ta nierówna praca. Wykazał to komputer serwisowy. Błąd jest niemożliwy do usunięcia w serwisie i będę miał wymieniony komputer na nowy ( w ramach gwarancji ). Japończycy ponoć skorygowali błąd. Montaż zaplanowany jest na 21 lipca. Może to jest ten ból we wszystkich lianach.
Pozdrawiam.

Już jest po wymianie.
Pierwsze odczucia - rewelacyjne, jakby nowe życie wstąpiło w autko. Szybciej reaguje na pedał gazu, silnik ciszej chodzi, udało się polepszyć pracę silnika.
Pozdrawiam


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-08-2008, 08:57 
Offline

Rejestracja: 12-07-2008, 21:31
Posty: 7
Lokalizacja: Gdansk
Witam wszystkich

A więc historia ma sie tak- pojechałem do serwisu do Wejherowa K&K aby sprawdzili czujnik - właściwie to nie ja tylko mama bo nie miałem czasu, ale zadzwoniłem wcześniej, powiedziałem że mają sprawdzić czujnik położenia poprzez badanie napięć a nie na kompie i nic więcej (ewentualnie jak nie to to niech dalej diagnozują). Mama pojechała i po jakimś czasie dzwoni że pan sprawdza filtr powietrza, świece kable że kompa nie wykazuje błędów................. :zly: :zly: :zly: :zly: poprosiłem owego dżentelmena stojącego za biurkiem do telefonu i wyjaśniłem mu ponownie co ma zrobić i nie rozkręcać połowy auta (zaczął udawać że komp nie wykazuje wiec mu wytłumaczyłem raz jeszcze że komp nie pokarze i że ma wsiąść miernik w łapę i sprawdzić) Po jakimś czasie telefon że jednak to czujnik padł i że trzeba go wymienić (bardzo cenna rada :lol: :lol: :lol: ).Zamówiłem więc czujnik, poczekałem 2 dni i wymienili 341zł czujnik +150 robota (po małej obniżce-chciał mi wcisnąć że tyle czasu sprawdzali więc mu powiedziałem że jakby od razu sprawdził to co mu powiedziałem to zaoszczędziłby sobie kupę czasu ;) -na początku chciał za robotę 230)

Autko działa bez najmniejszych problemów, nie przerywa, chodzi płynnie..........

OTO SPRAWCA CAŁEGO ZAMIESZANIA (jakby ktoś nie wiedział to jest to część z Mitsubishi- teraz to wiem jak mam część w ręku-na samej części widać znaczek Mitsu ;) )

Obrazek

Obrazek

Jak zwykle największe zadymy w samochodach robią najmniejsze części ;)

POZDRAWIAM WSZYSTKICH


Na górę
 Tytuł:
Post: 01-09-2015, 15:36 
Offline

Rejestracja: 01-09-2015, 07:11
Posty: 1
Witam wszystkich. Mam Liane 1.6. Miałem ten sam problem z wyłączaniem się silnika. Usunięcie awarii polegało na wymianie czujniki położenia wału(ok.200zl. + 150zł. komputer i wymiana). Dodatkowo wymieniono mi sondę lambde firmy DENSO, bo taka jest dydykowana , a inna wskazywałoby błędne odczyty spalin. Mechanik powiedział że zwróci mi się to w paliwie ( koszt sondy to 350zl. Pozdrawiam A ogólnie to super autko


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]