Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 27-04-2024, 14:45

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ] 
Autor Wiadomość
Post: 25-08-2006, 06:46 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-03-2006, 09:41
Posty: 210
Lokalizacja: Warszawa
Stwierdziłem, że się pochwalę 8)
Nabyłem drogą kupna komplet kół na zimę. Opony takie jak kiedyś tu polecałem : klikac

Teraz tylko czekać aż śniegu napada... i na bezdroża 8)


pozdrawiam - jasiek


Na górę
 Tytuł: Re: zimówki
Post: 25-08-2006, 22:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-04-2006, 16:14
Posty: 107
Lokalizacja: Rzeszów
jasiek pisze:
Stwierdziłem, że się pochwalę 8)
Nabyłem drogą kupna komplet kół na zimę. Opony takie jak kiedyś tu polecałem : http://www.opony.com.pl/opony/opony_producenci2.asp?model=ULTRA%20GRIP%207&producent=Goodyear&rozmiar=185/65R14&rodzaj=osobowe&pora_roku=zimowe&link=

Teraz tylko czekać aż śniegu napada... i na bezdroża 8)


pozdrawiam - jasiek


Ja mam ochotę na jedne z poniższych:
http://www.opony.com.pl/opony/znamopone ... oku=zimowe
http://www.opony.com.pl/opony/znamopone ... oku=zimowe

_________________
hrabia
S-Cross happy rider


Na górę
 Tytuł: Re: zimówki
Post: 26-08-2006, 10:26 
Offline

Rejestracja: 15-07-2006, 13:17
Posty: 101
jasiek pisze:
Teraz tylko czekać aż śniegu napada..


Z tym bym się nie śpieszył :wink:
Co do opon , ostatnią zimę jezdziłem na takich oponkach http://www.opony.com/opony/1653_sava_eskimo_s3.html
Bardzo dobrze zachowują się na śniegu , trzymają na lodzie a przy tym są dość "ciche" na suchym asfalcie .
Super oponki za niewielka cenę .


Na górę
 Tytuł:
Post: 26-08-2006, 11:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-05-2006, 12:41
Posty: 63
Lokalizacja: New Lublin City ;)
Suzuki: Vitara II
Tow_vader mam takie Nokiany, zaliczylem na nich poprzednia zime i moge powiedziec ze sa bardzo OK :!: :!: tez kupowane na www.opony.com od zamowienia do dowiezienia kurierem minelo 3 dni, tak ze spoko. Poniewaz fabryczne opony na liance sa do d.... jesli chodzi o wode (za czesto mi sie abs wlacza i "rwie" przy ruszaniu) zaczynam sie zastanawic na zmiana ich na Nokiany NRHi.
F.

_________________
Vitara II 1.4 AllGrip MT Premium 2019


Na górę
Post: 26-08-2006, 13:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-04-2006, 16:14
Posty: 107
Lokalizacja: Rzeszów
[quote="flaco80":[cenzura]]Tow_vader mam takie Nokiany, zaliczylem na nich poprzednia zime i moge powiedziec ze sa bardzo OK :!: :!: tez kupowane na www.opony.com od zamowienia do dowiezienia kurierem minelo 3 dni, tak ze spoko. Poniewaz fabryczne opony na liance sa do d.... jesli chodzi o wode (za czesto mi sie abs wlacza i "rwie" przy ruszaniu) zaczynam sie zastanawic na zmiana ich na Nokiany NRHi.
F.[/quote:[cenzura]]

Ale dokłądnie które masz W czy WR? W niby tańsze, ale lepsze oceny dostają od użytkowników (0.5 punkta różnicy więc w sumie niewiele) dlatego cały czas się waham między tymi dwoma. A że Nokian jest całkiem niezły to już od wielu osób słyszałem, dlatego w sumie tylko o nich myślę. No i cena jeszcze jest całkowicie znośna.

A co do letnich - też myślę o zmianie. Też parę razy zawiodłem się na fabrycznych. Stojąca woda w koleinach to zupełnie nie to, co fabryczne opony chciałyby widzieć pod sobą.

_________________
hrabia
S-Cross happy rider


Na górę
 Tytuł:
Post: 26-08-2006, 22:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-05-2006, 12:41
Posty: 63
Lokalizacja: New Lublin City ;)
Suzuki: Vitara II
Mam W. Powiem szczerze, ze sugerowalem sie opiniami no i troszke cena. Na poczatku myslalem jeszcze o Semperitach (tez mialy nienajgorsza opinie i podobna cene) ale nie bylo i kupilem Nokiany. I wcale nie zaluje naprawde sa ekstra. :!: A jak policzylem to bylem 100 pln do przodu przy zakupie internetowym w porownaniu do moich lokalnych "oponiarzy".
F.

_________________
Vitara II 1.4 AllGrip MT Premium 2019


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-08-2006, 08:00 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-03-2006, 09:41
Posty: 210
Lokalizacja: Warszawa
Ja kupowałem w sklepie z oponami i częściami samochodowymi... cenę stargowałem do takiej samej jak na www.opony.com , a dodatkowo miałem montaż gratis. Także w moim przypadku sklep internetowy przegrywa.
A wcześniej też jeździłem na zimówkach goodyear, także nie było opcji, żebym kupił inne... za dobre były.


pozdrawiam - jasiek


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-09-2006, 10:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-02-2006, 21:22
Posty: 240
Lokalizacja: Wiązowna
Suzuki: Liana
Właśnie dziś mi dostarczyli 4 nowiutkie sztuki (prod 3606) Goodyear Ultragrip 7 :D
Kupowałem w http://www.opony.com po 240 za szt. z transportem DHL-em.

No to mogę spokojnie czekać na zimę.
a na razie... mały wypad w październiku do Egiptu na rafę :D :D

_________________
Fate Is the Hunter


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-09-2006, 11:02 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-03-2006, 09:41
Posty: 210
Lokalizacja: Warszawa
Ja na zimę czekam niespokojnie :D Po prostu nie mogę się doczekać...


pozdrawiam - jasiek


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-09-2006, 11:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26-05-2006, 09:40
Posty: 488
Lokalizacja: Katowice
ariel pisze:
Właśnie dziś mi dostarczyli 4 nowiutkie sztuki (prod 3606) Goodyear Ultragrip 7 :D
Kupowałem w http://www.opony.com po 240 za szt. z transportem DHL-em.

No to mogę spokojnie czekać na zimę.
a na razie... mały wypad w październiku do Egiptu na rafę :D :D


jak dlugo trwało to od zamowienia, my dzisiaj zamowilismy do kaszmirka tez ultragripy 7 z tego samego sklepu


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-09-2006, 11:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-02-2006, 21:22
Posty: 240
Lokalizacja: Wiązowna
Suzuki: Liana
Zamówiłem w czwartek wieczorem, w piątek nie dostałem potwierdzenia netem więc zadzwoniłem do nich i usłyszałem że dziś (w piątek wysyłają) i że w poniedziałek będą...
i były tylko tyle że o godzinie 10.30 w domu :( (dostałem awizo dhl-a) a jak wiadomo o tej godzinie się najczęściej jest w pracy (choć podałem preferowany czas dostawy 16-20).
We wtorek ich opie... i kazałem im zmienić adres dostawy na na adres pracy - zmienili i chceli mi je dostarczyć już we wtorek :shock: niestety nie miałem kasy przy sobie i kazałem przywieźdź w środę i przywieźli - dziś po 9.
Musiałem ich (opony.com) jeszcze łaskawie poprosić o przysłanie paragonu bo kurier go nie miał i karty zgłoszeniowej do klubu Goodyeara (co obiecują na swojej stronie przy zakupie 4 takich opon).

Na strona opony.com piszą że wysyłają potwierdzenia przyjęcia zamówienia i wysyłki oraz link do paragonu na podany w zamówieniu e-mail - ja niestety nic takiego nie dostałem i musiałem sobie podzwonić :evil:

PS. opony bez toreb związane tylko taśmą plastikową jak obwarzanki

_________________
Fate Is the Hunter


Na górę
 Tytuł: Re: zimówki
Post: 01-02-2007, 22:07 
Offline

Rejestracja: 27-01-2007, 12:38
Posty: 550
Lokalizacja: Bydgoszcz
skkiper pisze:
jasiek pisze:
Teraz tylko czekać aż śniegu napada..


Z tym bym się nie śpieszył :wink:
Co do opon , ostatnią zimę jezdziłem na takich oponkach http://www.opony.com/opony/1653_sava_eskimo_s3.html
Bardzo dobrze zachowują się na śniegu , trzymają na lodzie a przy tym są dość "ciche" na suchym asfalcie .
Super oponki za niewielka cenę .


Sava Eskimo ma śmieszną cenę - ale relacja jakości produktu do ceny bije na głowy m.in. UG7 :D

jeżeli chodzi o motoryzacyjne sklepy internetowe, to zdecydowanie polecam www.motoricus.pl - szybka dostawa, sensowne ceny i kumaci ludzie przy telefonie 8)

oby w tą niby-zimę jeździło się Wam wszystkim zawsze bezpiecznie :!:

_________________
Robert


Na górę
 Tytuł:
Post: 02-11-2007, 12:21 
Offline

Rejestracja: 20-12-2006, 19:33
Posty: 38
Lokalizacja: Lubartów
Zima zbliża się malutkimi kroczkami więc chyba warto odświeżyć temat zimówek. Czy ktoś z szacownych kolegów tą zimę będzie jeździł na nowych oponkach ( tzn. inna marka, itp) czy zostajecie przy wypróbowanym modelu? Ja osobiście kolejną zimę - drugą zimę Lianką, a innymi samochodami już kilkanaście - trzymam się Fuldy. Kupiłem w zeszłym roku Fulda Kristal montero 2 i jestem z nich bardzo zadowolony. A jak z tymi oponami jest u was?


Na górę
 Tytuł:
Post: 03-11-2007, 19:37 
Offline

Rejestracja: 12-03-2007, 17:11
Posty: 99
ja mam pirelli 190 snowsport, ale jeszcze nie wiem jak się nią jeździ w zimę, ponieważ lianę kupiłem wczesną wiosną :D , mój znajomy zmienił hondę civic na mondeo, twierdzi, że teraz jeździ mu się fatalnie po śniegu, podobno honda nigdy mu się nie zakopała w śniegu, mondeo zazwyczaj tak :? , a jak jeździ się lianą??? pożyjemy, zobaczymy :D , swego czasu pytałem na forum jak z ddis zimą -zero odpowiedzi :( , może jednak ktoś opisze swoje przygody...


Na górę
 Tytuł:
Post: 24-11-2007, 16:57 
Offline

Rejestracja: 22-10-2006, 10:19
Posty: 725
Ja mam Matadora bodaj MP50 - już ich nie produkują w tym roku, pozostały mi po poprzednim aucie... pewnie znaczenie ma tu masa, ale w porównaniu do poprzednika /był cięższy/ jest o wiele gorzej i auto prowadzi się zauważalnie mniej pewnie jeśli temperatura przekracza +4 stopnie. W niższej /była u mnie tylko dwa dni w tym roku/ sytuacja zdecydowanie sie poprawia.

Ponieważ zapodałem sobie na nowy sezon alu 15-ki, szukam więc opon... w rankingach, które ze zrozumiałych względów przeglądam zauważyłem, że istotnie bardzo wysokie oceny zbierają opony Sava - tak zimowe jak i letnie - "przebijają" zdecydowanie znane i drogie produkty i mają ponadto bardzo atrakcyjne ceny...

Ciekawe, czy to "siła reklamy"? Jestem więc żywotnie zainteresowany Waszymi opiniami, bo w przyszłym roku moje matadory pójdą na granulat :szalony:


Na górę
 Tytuł:
Post: 24-11-2007, 21:48 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12230
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Możesz rzucić wyniki tych rankingów?


Na górę
 Tytuł:
Post: 25-11-2007, 16:51 
Offline

Rejestracja: 22-10-2006, 10:19
Posty: 725
Został mi ten dot. letnich - z Auto Świata, więc raczej wiarygodny

Obrazek

i jeszcze linki o zimowych: http://www.autocentrum.pl/go/338__Test_ ... 60800.html
http://www.testberichte.de/preisverglei ... 92614.html /tu akurat 13-ki/ http://www.opony.autogaleria.pl/testy_o ... pora_roku=

Zostaje oczywiście kwestia zaufania :roll:


Na górę
 Tytuł:
Post: 25-11-2007, 17:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06-01-2006, 23:54
Posty: 960
Lokalizacja: Kobylnica/Poznań
Jezeli rozwazamy sredni pulap cenowy, to chyba lepsze od Savy sa Firestone Winterhawk ;)

Poszukaj w kaciku SX4 i Swifta testow opon zimowych -tam jest wszystko opisane co i jak

Ja tylko dodam od siebie, niestety linki musicie skopiowac...

Firestone:

www.reifentest.com/cgi-bin/autotest.pl? ... ||seite|3|

Sava:

www.reifentest.com/cgi-bin/autotest.pl? ... ||seite|8|


Na górę
 Tytuł:
Post: 31-03-2008, 10:29 
Offline

Rejestracja: 22-10-2006, 10:19
Posty: 725
W trzecim sezonie na fabrycznych oponach /jakieś Bridgestone to były/ zaczęło się mało wesoło... było ich jeszcze ze 3mm ale na ostrych łukach przód mi już "wyjeżdżał" paskudnie a dynamiczniejsze ruszenie w deszczu straciło prawo bytu :placze:

Nie było wyjścia... przy okazji postanowiłem także zmienić rozmiar obręczy... trafiły mi się całkiem fajne i tanie 15-ki alu i rozpocząłem poszukiwanie opon. Wybór jest duży a kieszeń /jak zwykle/ nieco wąskawa :szalony:

Znajomy biegły samochodowy namówił mnie na chyba dosyć mało popularne i drogawe Nokian H. Ponieważ człowiek ma ogromne doświadczenie i jest dla mnie swoistą "wyrocznią", poskrobałem się ciut po portfelu, poszukałem dobrej oferty, uciułałem konieczną sumkę i kupiłem. Założyłem je tydzień temu, bo czekał mnie wyjazd na Węgry a tam po +18 stopni :!:

Moi drodzy - Lianka jest moim 7 samochodem a trzecim fabrycznie nowym... nigdy jeszcze nie miałem opon o tak dobrych właściwościach trakcyjnych :!: Jestem pod głębokim wrażeniem... auto jedzie jak po szynach i trzyma tor jazdy w szybkich zakrętach... hamuje skutecznie ale najważniejsze, że na mokrej nawierzchni moment zerwania przyczepności przesunął się o nieba w górę a w czasie przejazdu przez kałuże auto tylko nieznacznie sygnalizuje utratę chwilową przyczepności i właściwie kierownica zupełnie nie ucieka "do kałuży". Jedyny minus, to zwiększona głośność na "ciemnych" asfaltach - opona jest cicha ale są takie odcinki nawierzchni, na których odgłos toczenia gwałtownie wzrasta... na szczęście nie dotyczy to węgierskich autostrad 8)

Ciekawostką jest wskaźnik zużycia opony, który w cyfrach wskazuje grubość bieżnika... jest to forma odlewu na bieżniku, gdzie wraz ze zużyciem opony znikają poszczególne cyfry, określające grubość bieżnika w mm, tak więc największa aktualnie widoczna cyfra określa pozostającą grubość bieżnika...

Myślę, że dobrze będzie wymienić się indywidualnymi doświadczeniami w tym zakresie... moje opony to Nokian H 195/55/15 a wraz z kosztami wysyłki kosztowały mnie w granicach 300 złotych za sztukę.


Na górę
 Tytuł: Nokian H
Post: 20-05-2009, 16:44 
Offline

Rejestracja: 17-05-2006, 16:02
Posty: 28
Lokalizacja: Gdynia
Suzuki: SX4 S-Cross
Wszystko się zgadza. W tym roku założyłem nowe Nokiany H. Dodam jeszcze, że mam czystą szybę z tyłu !!


Na górę
 Tytuł:
Post: 24-05-2009, 13:47 
Offline

Rejestracja: 26-08-2007, 16:06
Posty: 16
Lokalizacja: Katowice
Witam!
Ja również dopisze się do opinii o Nokianach H 185/65R14 90 H XL.
Maszyna idzie po wodzie jak na łyżwach, bardzo dobre właściwości trakcyjne.
Oczywiście moim skromnym zdaniem.
Pozdrawiam
Roman


Na górę
Post: 11-07-2009, 20:23 
Offline

Rejestracja: 01-12-2008, 20:12
Posty: 13
Lokalizacja: Warszawa
bluedog pisze:
W trzecim sezonie na fabrycznych oponach /jakieś Bridgestone to były/ zaczęło się mało wesoło... było ich jeszcze ze 3mm ale na ostrych łukach przód mi już "wyjeżdżał" paskudnie a dynamiczniejsze ruszenie w deszczu straciło prawo bytu :placze:
.

Ja mam u siebie od nowości Bridgestone B391. Opony jak opony, jakoś się jeździ chociaż po 60 tyś przody zakwalifikowały się do wymiany. Jako że kasy wydawać nie lubię a na zapasie było nieużywane acz lekko zleżałe koło (auto poniemieckie 5-cio letnie), dokupiłem w necie drugą nową B391 sparowałem z zapasem i wymieniłem cały przód.
Po tym prostym zabiegu auto zaczęło mieć wyraźną tendencję do "uciekania" w prawo podczas jazdy wprost. Po zamianie stary tył na przód, nowy przód na tył jest nie wiele lepiej. Może ktoś miał podobne doświadczenie i wie co może być przyczyną takiego zachowania samochodu po wymianie opon. Czy to możliwe że nowe opony muszą się "ułożyć" do zawieszenia żeby było OK ? Zawieszenie mam wyregulowane w ASO


Na górę
 Tytuł:
Post: 13-07-2009, 07:37 
Offline

Rejestracja: 22-10-2006, 10:19
Posty: 725
Zasadniczo takiej sytuacji być nie powinno, bo bezwładność układu się nie zmieniła... gdybyś zmienił rozmiar opon - ale rozmiar jest ten sam. Proponuję wizytę w warsztacie na zbieżność, bo zamiana przód na tył świadczy wyraźnie, że problem raczej nie leży w oponach Obrazek

edit:
A obręcz/felga/ na zapasie była taka sama jak pozostałe - ET i szerokość :?:


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]