Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 01-05-2024, 03:20

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Post: 14-04-2024, 18:51 
Offline

Rejestracja: 17-09-2015, 07:52
Posty: 9
Marzec 2024 - podczas odkurzania odkryłem mokrą wykładzinie pod miejscem kierowcy i pasażera za nim ( gumowe dywaniki zaciemniały sprawę). Sciąganie plastików w środku i suszenie - pozbyłem się z 5 litrów wody. Wata wygłuszająca pod wykładziną ma bardzo dużą gęstość i pięknie chłonie wodę tak jak i się jej pozbywa - aby nie pruć całego wnętrza oddzieliłem ją od wykładziny w celu wyjęcia na zewnątrz i wysuszenia. Sprawdzony odpływ z klimatyzacji - OK, wejście i wyjście nagrzewnicy - OK. Auto wysuszone i do jazdy. Podejrzewałem, iż woda dostała się przez skorodowane mocowanie tylnego amortyzatora przed jego wymianą na nowe. To była zła "droga". Po dwóch tygodniach woda pojawiła się ponownie - na tamten moment tylko pod kierowcą - poszukiwania wcieku wystartowały na nowo. Miejsce wejścia wody udało mi się zlokalizować - przy lewej nodze pod główną wiązką poprzez masę klejącą od wewnątrz auta. Miejsce zostawiłem odkryte, aby sprawdzić w jakich okolicznościach "wchodzi". Podczas jazdy w deszczu - nie. Podczas postoju i deszczu - mokro. Dzisiaj ściągnąłem podszybie - zero rdzy i odpływy drożne. Został mi do sprawdzenia obszar za przednim plastikowym nadkolem. Ściągnięta listwa ozdobna, i odchylone plastikowe nadkole. Za nadkolem ok 1 kg "czarnoziemu" - po usunięciu okazało się, że blokował odpływ z profilu wody, która wchodzi tam z podszybia i przedniego słupka (szyby). Był tak wilgotny, że cała woda wchodziła do wewnątrz profila i wciekała do środka. Test wody po usunięciu (1,5 l) woda wypływa tam gdzie powinna. Przyszły tydzień zapowiada się mokry, tak więc miejsce wcieku nadal odkryte w celu kontroli. Po deszczach uzupełnie wpis


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]