Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 25-04-2024, 19:09

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 28-09-2023, 20:20 
Offline

Rejestracja: 28-09-2023, 20:04
Posty: 1
Suzuki: Liana 1.6 benzyna
Witam,

jestem dumnym posiadaczem jedynego w moim powiecie Suzuki Liana 1,6 benzyna z 2004 roku. Dziś po przejechaniu trasy liczącej ok 100 km usłyszałem włączony wentylator chłodnicy. Po otwarciu maski zauważyłem, że zbiornik wyrównawczy jest zapełniony w 80 procentach co wygląda tak jakby płyn chłodniczy cofnął się z chłodnicy. Dodam, że przez ostatnie dni, w czasie jazdy często słyszałem bulgotanie wydobywające się z pod maski. Chciałbym wiedzieć co jest grane.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.


Na górę
Post: 30-09-2023, 13:20 
Offline

Rejestracja: 03-03-2020, 08:43
Posty: 132
Lokalizacja: planeta Ziemia
Suzuki: osobowy
Nie wiem, ale dla mnie zbiornik wyrównawczy zapełniony w 80% to nie powód do zmartwień, bo takie jego napełnienie - powiedzmy 3/4 do 4/5 - uważam za normalne, szczególnie, kiedy płyn chłodzący po rozgrzaniu jednostki zwiększa swoją objętość. No chyba, że zawsze miałeś stan 1/2, to może być nieco dziwne. Naturalnie oczywistym powodem do zmartwień byłoby wyrzucanie płynu, ale to już zapowiedź rychłej katastrofy...

Co do możliwych przyczyn... bulgotanie może wskazywać na jakieś zapowietrzenie (skąd? jak? gdzie? kiedy?), ale już włączony wentylator - mimo braku upałów - na awarię termostatu w pozycji zamkniętej/przymkniętej (przerabiałem niedawno w innej marce) i tu po rozgrzaniu macamy węże chłodnicy: różnica wlot/wylot na macajewa nie do wykrycia - oba parzą - przy sprawnym termostacie miałem odpowiednio 93 i 83*C (przed wymianą dolny wąż miał ok. 30*C) lub też usterkę pompy: luźne łopatki na wirniku lub ich biodegradacja...

Tak na odległość ciężko jednoznacznie zawyrokować...

_________________
oilclub.pl - Towarzystwo Wzajemnej Adoracji Olejowych Dewiantów i Onanistów


Na górę
Post: 30-09-2023, 20:04 
Offline

Rejestracja: 30-09-2023, 19:30
Posty: 7
Suzuki: Sx4
U mnie tez cofa gdzies 1 do 1,5cm plynu i tez bulgocze jakby byl zapowietrzony ,niestetynie moge sobie z tym poradzic ,brak odpowietrznika w ukladzie :(


Na górę
Post: 19-10-2023, 15:03 
Offline

Rejestracja: 28-02-2021, 11:04
Posty: 254
Lokalizacja: okolice Krakowa
Suzuki: Sedici 4x4 1,6
W układzie tego typu, niewielki cofnięcie płynu po rozgrzaniu to normalna sprawa. Po ostygnięciu powinien wrócić do układu.


Na górę
Post: 19-10-2023, 15:04 
Offline

Rejestracja: 28-02-2021, 11:04
Posty: 254
Lokalizacja: okolice Krakowa
Suzuki: Sedici 4x4 1,6
W układzie tego typu, niewielkie cofnięcie płynu po rozgrzaniu to normalna sprawa. Po ostygnięciu powinien wrócić do układu.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]