Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 14:41

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 03-09-2018, 14:07 
Offline

Rejestracja: 03-06-2017, 21:43
Posty: 11
Suzuki: Liana
Od jakiegoś czasu w mojej Lianie z 2003 roku zaczęła nieco głośniej pracować skrzynia, jednak po ostatniej, prawie 2000km trasie stało sie to bardzo uciążliwe. Szum/wycie jest szczególnie slyszalne przy przyspieszaniu jak i przy hamowaniu silnikiem - jest bezpośrednio związane z obciążeniem skrzyni biegów. Po wcisnieciu sprzęgła ustaje, jednak winna temu na pewno jest skrzynia, gdyż jesli naciskając sprzęgło w czasie jazdy próbuje wrzucić jakiś niższy bieg, ale na tyle delikatnie żeby jedynie pozwolić synchronizatorowi na rozpedzenie skrzyni to już wtedy pojawia się ten dźwięk. Jadąc około 60km/h na 5. biegu jest on porównywalnego natężenia co dźwięk silnika, zdecydowanie glosniejszy przy hamowaniu silnikiem niż przy przyspieszaniu. Dodatkowo po ostatniej trasie lekkie terkotanie zaczęło być słyszalne nawet podczas toczenia się na luzie - dźwięk podobny do szybkiej jazdy na wstecznym biegu w większości samochodów.
Czy ktokolwiek miał podobne objawy w swojej Liance? Może być to jakaś drobna rzecz, czy raczej kosztowna naprawa skrzyni jest nieunikniona?


Na górę
Post: 08-09-2018, 12:18 
Offline

Rejestracja: 03-06-2017, 21:43
Posty: 11
Suzuki: Liana
Nie widzę opcji edycji posta, ale dodam jeszcze, że gdy kupiłem lianę, to w skrzyni były aż 4L oleju. Mechanik tyle zlał i tyle też zalecał wlać chociaż wszędzie jest podawane, że do tej skrzyni wchodzą jedynie 2L. Czy ktoś wymieniał u siebie olej i może potwierdzić ile tak naprawdę powinno go tam być? Być może skrzynia już wcześniej zaczynała wyć i zalanie jej olejem było strategicznym posunięciem uciszającym pierwsze symptomy i ułatwiającym sprzedaż.


Na górę
Post: 14-04-2019, 18:58 
Offline

Rejestracja: 17-06-2018, 11:21
Posty: 15
Lokalizacja: warszawa
Suzuki: Liana
Wymieniałem w swojej Lianie olej w skrzyni biegów i mogę potwierdzić że wchodzi tylko 2 litry oleju !


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]