Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 14:05

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Post: 16-12-2017, 21:52 
Offline

Rejestracja: 08-05-2011, 21:25
Posty: 45
Lokalizacja: ZACHODNIOPOMORSKIE
[code][/code]Ale pora na zmiany/ długo go lałem /,bo wyczytałem w necie,że przy tym oleju, sinik staje się głośny.. Spróbuję coś od toyoty /tym ustrojstwem kiedyś jeździłem kupę lat, stąd sentyment/..
.. Pytanie ile do Liany 1,6 benz. ,107KM ,trzeba lać oleju /syntetycznego j.w./, aby było dobrze..!? Pewno już ktoś w Lianie olej wymieniał i wie.! 62 tyś km ma najechane /pewne to/..


Na górę
Post: 16-12-2017, 22:02 
Offline

Rejestracja: 15-12-2017, 13:30
Posty: 19
Suzuki: Liana
O to chodzi?
Obrazek


Na górę
Post: 18-12-2017, 17:14 
Offline

Rejestracja: 26-10-2017, 18:49
Posty: 13
Suzuki: liana
Witam
Ja wlałem do 1,6 benz 4 litry 5w 40 i jest ok
proponuję płukankę (do oleju starego 0,5 litra nafty 15 min pracy zlać olej i wlać 3 litry czystej ropy 15 min pracy zlać zmienić filtry i zalać nowy olej). i będzie olej czyściutki

Pozdrawiam


Na górę
Post: 24-12-2017, 18:53 
Offline

Rejestracja: 08-05-2011, 21:25
Posty: 45
Lokalizacja: ZACHODNIOPOMORSKIE
Witam
Ja wlałem do 1,6 benz 4 litry 5w 40 i jest ok
proponuję płukankę (do oleju starego 0,5 litra nafty 15 min pracy zlać olej i wlać 3 litry czystej ropy 15 min pracy zlać zmienić filtry i zalać nowy olej). i będzie olej czyściutki

Pozdrawiam
Super fajna sprawa ta płukanka/trzeba jednak mieć warunki by to zrobić samemu/ Pogodzony z losem ,wymieniam co 12 m-cy bez płukania wraz z filtrem oleju/..Czy ważna jest firma z jakiej brałeś ten 5W40 ,czy to wielkiego znaczenia nie ma,byle by parametry oleju 'zagrały'....!? Chcę po prostu sprawdzić,czy silnik się wyciszy po zalaniu innym olejem,czy dalej głośny będzie.. Dzięki za podpowiedź .!


Na górę
Post: 24-12-2017, 19:55 
Offline

Rejestracja: 15-12-2017, 13:30
Posty: 19
Suzuki: Liana
slaw1948 pisze:
Witam
Ja wlałem do 1,6 benz 4 litry 5w 40 i jest ok
proponuję płukankę (do oleju starego 0,5 litra nafty 15 min pracy zlać olej i wlać 3 litry czystej ropy 15 min pracy zlać zmienić filtry i zalać nowy olej). i będzie olej czyściutki

Pozdrawiam
Super fajna sprawa ta płukanka/trzeba jednak mieć warunki by to zrobić samemu/ Pogodzony z losem ,wymieniam co 12 m-cy bez płukania wraz z filtrem oleju/..Czy ważna jest firma z jakiej brałeś ten 5W40 ,czy to wielkiego znaczenia nie ma,byle by parametry oleju 'zagrały'....!? Chcę po prostu sprawdzić,czy silnik się wyciszy po zalaniu innym olejem,czy dalej głośny będzie.. Dzięki za podpowiedź .!
Płukankę możesz kupić gotową za około 30-40 zł. Jest prostsza w użyciu od nafty i ropy. Olej proponuję wybierać z górnej półki. Zapłacisz 20-30 zł więcej a taki tani olej właściwości smarne ma podobne ale ma dużo mniej i dużo gorsze dodatki utrzymujące silnik w czystości. Zadaniem oleju oprócz smarowania jest wypłukiwanie nieczystości z silnika które potem zbiera filtr.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 25-12-2017, 19:39 
Offline

Rejestracja: 08-05-2011, 21:25
Posty: 45
Lokalizacja: ZACHODNIOPOMORSKIE
Witam..! O jakiej metodzie płukania napomknąłeś tu..? A górna półka, to nie jest 20-30 zł więcej..! Tylko prawie 100zl,lub nawet ponad 100zł. więcej, a to daje już możliwość dobrania oleju, oraz 2-ch filtrów oleju i powietrza ,można wtedy zamknąć się w tej cenie.!! Tu jest problem.!! Wymieniam GM 3W50 co 12 m-cy, więc mocno trzeba 'główkować',czy lepszy olej kupić,czy ten co leję dotychczas + filtry.! Ktoś kto się z groszem nie liczy,to mu to zwisa,kupuje wedle potrzeb, inny będzie główkował..! Pozdrawiam


Na górę
Post: 26-12-2017, 00:20 
Offline

Rejestracja: 15-12-2017, 13:30
Posty: 19
Suzuki: Liana
Zerknij na taki filmik np.
https://youtu.be/GG5ocwsytPY
Może nie wyczerpuje tematu ale przyzwoicie opisuje zagadnienie płukanek. IMHO głośność pracy silnika przy tych samych klasach lepkości oleju raczej nie będzie zbytnio zmienna i nie w oleju upatrywałbym głośności pracy jednostki bo grubość filmu smarnego dla tych samych klas pozostaje w normie niezależnie od producenta. Jak masz 5W30 producenta A to dalej będzie takie samo 5W30 jak producenta B, będą wytwarzać warstwę smarną tej samej grubości przy zachowaniu tej samej jakości. Tylko jak długo tą jakość potrafi zachować produkt producenta A i producenta B. Druga sprawa to właściwości czyszczące zależne od dodatków. Lepsze oleje zawierają lepszej jakości dodatki dbając o czystość silnika lepiej i dłużej. Jest to dobre dla zdrowego silnika bez nadmiernego zużycia, przedmuchów itp. Dla silnika w stanie agonalnym gdzie o stopień kompresji dbają nagary nie pierścienie taki olej będzie zabójczy nie wspominając już o płukance. Kiepskiej jakości olej, który pozostawia wszystkie nagary w spokoju pozwoli dłużej utrzymać nadzieję użytkownika o pozornej oszczędności do czasu aż posypie się wszystko i okaże się że nie opłaca się tego remontować.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

...i jeszcze płukanka ropą;
https://youtu.be/4EpTi6QtafE


Na górę
Post: 26-12-2017, 22:47 
Offline

Rejestracja: 08-05-2011, 21:25
Posty: 45
Lokalizacja: ZACHODNIOPOMORSKIE
rabbit pisze:
Zerknij na taki filmik np.
https://youtu.be/GG5ocwsytPY
Może nie wyczerpuje tematu ale przyzwoicie opisuje zagadnienie płukanek. IMHO głośność pracy silnika przy tych samych klasach lepkości oleju raczej nie będzie zbytnio zmienna i nie w oleju upatrywałbym głośności pracy jednostki bo grubość filmu smarnego dla tych samych klas pozostaje w normie niezależnie od producenta. Jak masz 5W30 producenta A to dalej będzie takie samo 5W30 jak producenta B, będą wytwarzać warstwę smarną tej samej grubości przy zachowaniu tej samej jakości. Tylko jak długo tą jakość potrafi zachować produkt producenta A i producenta B. Druga sprawa to właściwości czyszczące zależne od dodatków. Lepsze oleje zawierają lepszej jakości dodatki dbając o czystość silnika lepiej i dłużej. Jest to dobre dla zdrowego silnika bez nadmiernego zużycia, przedmuchów itp. Dla silnika w stanie agonalnym gdzie o stopień kompresji dbają nagary nie pierścienie taki olej będzie zabójczy nie wspominając już o płukance. Kiepskiej jakości olej, który pozostawia wszystkie nagary w spokoju pozwoli dłużej utrzymać nadzieję użytkownika o pozornej oszczędności do czasu aż posypie się wszystko i okaże się że nie opłaca się tego remontować.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

...i jeszcze płukanka ropą;
https://youtu.be/4EpTi6QtafE
Witam,dzięki za info ... Hmm .......... na spokojnie przetrawię temat.! Pozdrawiam


Na górę
Post: 05-01-2018, 23:13 
Offline

Rejestracja: 26-10-2017, 18:49
Posty: 13
Suzuki: liana
Płukanka i zalanie innym olejem nie wyciszy silnika chyba że jesteś zawodowym muzykiem i masz super czułe ucho.
Liany do 2005 r są słabo wyciszone jedyny sposób to wyciszyć podłogę i komorę silnika matami bitumicznymi.
A olej zalać minimum 5W40 producent nie ma znaczenia i pilnować wymiany co max 12 tyś dlaczego?
Ponieważ nikt nie wspomniał że liana 1,6 ma łańcuch rozrządu i jest smarowany olejem silnikowym
więc wszystkie oleje "long life" nie polecam stosować. Co do lepkości oleju to polski Lotos i Orlen ma lepsze właściwości
smarne w niskich temp do -20 st niż inne firmy.
Ale najważniejsze to częste wymiany raz do roku lub co max 12 tyś km.
Pozdrawiam


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]