Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 14:45

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Post: 27-10-2017, 14:21 
Offline

Rejestracja: 26-10-2017, 18:49
Posty: 13
Suzuki: liana
Witam Szanownych Państwa
Pytanie czy zakładać LPG do benzynowej Liany i od razu konkretnie - oczywiście że tak jeśli użytkownik
pokonuje rocznie ponad 5 tyś km. Z własnego doświadczenia już 20 lat użytkuję auta zasilane LPG
i zaznaczam że auta stare (ale doinwestowane) w wieku od 10 do 20 lat np
Peugeot 106 1993r 1.0 LPG założone przy 120 tyś km sprzedany z przebiegiem 300 tyś km i jeździ nadal u nowego właściciela
VW Polo N6 1997r 1.4 LPG założone przy 140 km obecnie 230 tyś jeździ nadal
Opel Corsa D 2006 1.2 LPG założone przy 100 tyś km sprzedany z przebiegiem 150 tyś km i jeździ nadal u nowego właściciela
Obecnie Suzuki Liana 2005 r 1.6 LPG Zawoli instalacja 10 lat w aucie
UWAGA: bezproblemowa instalacja gazowa jeśli nowa to obecnie każda będzie ok. Pamiętajmy że silniki 1.3 lub 1.6
to silniki myśli technicznej z lat 80/90 więc są "pancerne" wtedy nie oszczędzano jeszcze na materiałach, i gaz w żaden sposób im nie zaszkodzi. Bynajmniej wymienionym powyżej nie zaszkodził:)
Ale - zawsze jest jakieś ale co do przygotowania osprzętu który wpływa na poprawną pracę auta w którym mamy LPG
Na przykładzie Liany którą cieszę się od 2 tygodni (auto z niemiec-płakał jak sprzedawał) co zrobiłem
- wymieniłem (filtry gazu i powiem że od nowości w niemczech nie były zmieniane)
- świece zapłonowe i filtry dodam że też prawdopodobnie od nowości nie wymieniane
- handlarz zrobił przegląd techniczny, ja też sprawdziłem dla pewności na st diagnostycznej i dobrze bo manszeta i sworzeń wahacza do wymiany. poza tym hamulce zbieżność i amortyzatory stan idealny (i to już niemiec wymienił bo TUV z 2016 r z czerwca)
Więc śmigam po "taniości" a jak coś padnie to wymiana i dalej zabawa:)
Pozdrawiam


Na górę
Post: 31-10-2017, 16:02 
Offline

Rejestracja: 22-07-2017, 19:40
Posty: 57
Lokalizacja: koszalin
Suzuki: Liana
Zakladaj :)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]