Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 23:03

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: rozrząd
Post: 01-07-2017, 07:23 
Offline

Rejestracja: 27-05-2016, 22:43
Posty: 2
Suzuki: liana
Witam,proszę o pomoc.Mechanik wymieniał świece żarowe...po dwóch dniach telefon ,że 2 urwał w bloku.Próbował je na własną "rękę" wykręcić itp.W kolejnym dniu stwierdził że nie jest w stanie ich wydostać,więc trzeba wyciągać głowicę,rozwiercić te urwane wtryski,następnie "splanować" głowicę, itp. Całość robocizny oszacował na (wymiana 4 świec,filtra paliwa,paska rozrząd) na 1700 złotych.Przystałem na to,bo to jedyny środek transportu ,a do pracy muszę dojeżdżać."Po drodze" jeszcze byłem ze 2 -razy u "niego" ,bo to króciec przewodu nadmiarowego na wtrysku się "rozszczelnił",to jakiś przewód od pompy "popuścił". Po około miesiącu,jadąc autem (na szczęście zjechałem już z autostrady) auto się zatrzymało samo,wszystkie kontrolki zaświecone,kręcę rozrusznikiem ...nic. Kolega mnie scholował do swojego garażu i okazało się ,że prawdopodobnie (rozrusznik kręci ,a wał stoi i rozrząd stoi) został zerwany klin...nie mam rachunków od mechanika,jedynie za ściągnięcie głowicy ,bo z tym jechał do innego "zakładu".Co mogę zrobić,czy musi mi uznać reklamację "na słowo",bo przecież klinek sam się nie zerwał?Co mogę zrobić?Jeżeli (kolega mówi)do tego mogło pójść po tłokach ,zaworach to koszt naprawy "po mału" przekroczy koszt auta,a nie ma sensu wymieniać silnika w 13 letnim aucie?Proszę o jakieś podpowiedzi?Czy możliwe,że silnik jest "bezkolizyjny" tzn, nie na klinie? 1,4 ddis?


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]