Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 10:02

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 23-01-2014, 22:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-06-2013, 12:26
Posty: 3
Lokalizacja: Bolesławiec
Witam serdecznie... od pol roku jestem posiadaczem suzi liany (2004r. 1,6 benz) ... oprocz dziadkowatego kufra do tej pory samochod zaskakiwal mnie tylko pozytywnie. Jednak ostatnimi czasy odkad zaczalem dokladnie przeliczac swoje wydatki... zaszokowal mnie dosc wysoki poziom spalania....
Srednio na 10 litrach przejezdzam tylko okolo 80 km... (w cyklu wylacznie miejskim). Do tej pory glownie mialem samochody z silnikami diesla wiec moge miec troche spaczony poglad na benzynowa rzeczywistosc... ale wydaje sie dla mnie spalanie na takim poziomie dosc wyokie...
Staram sie jezdzic raczej eko.. .nie piluje silnika na wysokie obroty... klima wylaczona... i to nawet nie szczegolnie chodzi o okres zimowy... obserwuje spalanie bodajze od wrzesnia/pazdziernika....

Jedyne co wzbudza moje podejrzenia to odpowietrznik baku... na stacji przy odkrecaniu korka od wlewu sluchac syczenie... tylko nie wiem czy powietrze jest zasysane czy to opary sie wydostaja... wlasciwie nie czuc specjalnie oparow bezyny wiec lredzej bym sie sklanial przy pierwszej mozliwosci...

Przechodze do pytan :)
1. Czy takie spalanie w Lianie jest normalne czy raczej zawyzone ?
2. Jezeli zawyzone to co moze wplywac na takie spalanie...?
3. Czy sytuacja zwiazana z bakiem moze miec jakis wplyw na spalanie ?
*4. Dodatkowe, czy z wyzej opisanym zachowaniem baku paliwa nalezy walczyc - naprawiac? Jak?

Pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc.


Na górę
 Tytuł:
Post: 23-01-2014, 23:20 
Offline

Rejestracja: 18-01-2014, 20:45
Posty: 17
Mi liana spala średnio 7,8, przy jeździe autostradowej z prędkością około 160 potrafi wziąć ponad 9. gdy jeździła nią żona do pracy 3km to średnio paliła 10, nigdy nie wzięła więcej niż 10 a zawsze mam włączoną klimę (nigdy jej nie wyłączam), najniższe spalania jakie udało mi się zarejestrować to 6,5 litra na trasie nad morze ze śląska, także twoje spalania wg mnie jest za duże. Jeżeli chodzi o syczenie z baku to u mnie też zawsze syczy


Na górę
 Tytuł:
Post: 24-01-2014, 00:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-06-2013, 12:26
Posty: 3
Lokalizacja: Bolesławiec
Czyli od czego moge zaczac poszukiwania powodu takiego spalania ?


Na górę
 Tytuł:
Post: 16-03-2014, 10:01 
Offline

Rejestracja: 26-08-2007, 16:06
Posty: 16
Lokalizacja: Katowice
Witam
Przede wszystkim od diagnostyki układu wtryskowego.C
Co pokazuje sonda lambda, możne uszkodzona?
Filtr powietrza
oj jest ego trochę.
Powiem, Ci że moja pali 9 litrów na 100km ale gazu więc trudno mi się odnieść do Pb
Pozdrawiam


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-03-2014, 15:33 
Offline

Rejestracja: 19-11-2010, 14:17
Posty: 14
Lokalizacja: Warszawa
Ciężkie nogi macie koledzy ciężkie. Moja wsysa ok 8,5 w mieście, 7 w trasie.

Co do twojego problemu polecam serwis dodatkowo autoryzowany bo najszybciej części ściągną jakby coś było potrzeba. No chyba że masz znajomego co ma narzędzie diagnostyczne to pobierz książkę serwisową i popatrz. kiedyś linki do książki były na forum ale nie wiem czy jeszcze działają. Jeśli nie to dajcie znać to się postaram gdzieś wrzucić.

PS. Zachowanie baku jest normalne mam tak za każdym razem gdy tankuję.


Na górę
 Tytuł:
Post: 19-03-2014, 13:00 
Offline

Rejestracja: 24-04-2012, 07:54
Posty: 40
Skoro nie preferujesz "agresywnej" jazdy to musisz sprawdzić wymienione części przez kolegę Romana. Akurat idzie wiosna, to dobry czas aby zrobić gruntowny przegląd samochodu po zimie (choć ta nie była zbyt ostra). Może akurat złapiesz w czym tkwił problem, bo tak to zbyt ogólnie niestety, aby cokolwiek Ci coś poradzić...


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]