Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 22:00

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 19-11-2012, 21:50 
Offline

Rejestracja: 11-05-2008, 20:16
Posty: 32
To pozostało jeszcze skalibrować listwę. Gdyby sprawiała problemy to wymienić "tłoczki" niedroga impreza raczej i nawet przy tym przebiegu można by się zastanowić czy od wymiany nie zacząć.Poszukaj zestawu naprawczego do wtryskiwaczy i jeśli cena cię nie odstraszy to warto przy okazji kalibracji zarządzić wymianę. Powodzenia i napisz jak poszło.

_________________
Piotr


Na górę
 Tytuł:
Post: 20-11-2012, 18:56 
Offline

Rejestracja: 05-10-2012, 14:07
Posty: 12
Wyczyściliśmy listwę i chodzi bardzo ładnie. Natomiast dalej gaśnie i gazownik nie ma pojęcia dlaczego. Akurat gasł jak jechaliśmy z podpiętym komputerem. Cóż, chyba się wybiorę do innego, coś tam chyba trzeba jeszcze doregulować.


Na górę
 Tytuł:
Post: 20-11-2012, 22:02 
Offline

Rejestracja: 11-05-2008, 20:16
Posty: 32
Nie piszesz jaki błąd wyświetla na kompie,ale podejrzewam że uboga mieszanka.Został parownik z grubszych rzeczy,a na chłopski rozum z błahostek łatwych do podmiany przyjrzał bym się elektrozaworom odcinającym gaz. To w końcu kawałek cewki i jakiś zaworek (nie zaglądałem) zawsze ma prawo coś się zaciąć, nie do końca otworzyć i za mało gazu przepływa. Co do parownika to jego wydolność przy 80000 spada . Nie wszystko kompy wyświetlają niestety,byłoby za lekko. Powodzenia i melduj. Ja obecnie walczę w swojej lianie z kontrolką jak dojdę o co chodzi to napiszę

_________________
Piotr


Na górę
 Tytuł:
Post: 21-11-2012, 11:27 
Offline

Rejestracja: 05-10-2012, 14:07
Posty: 12
No właśnie nie ma żadnego błędu na komputerze ani nie mam żadnej kontrolki.
Jak była zbyt bogata mieszanka i kontrolka się paliła to wtedy nie gasł. Potem gazownik ustawił normalną i zaczął gasnąć. Może za małą ustawił, ale w granicach normy?
Sprawdzę jeszcze ten parownik i elektrozawory.


Na górę
 Tytuł:
Post: 05-01-2013, 18:50 
Offline

Rejestracja: 05-10-2012, 14:07
Posty: 12
Pojechałem do innego gazownika i ten miał specjalną maszynkę do sprawdzania listwy wtryskowej. Okazało się, że listwa podawała za dużo gazu, samochód się dławił i gasł. Wymieniłem listwę na nową i chodzi jak zegarek :)
Nareszcie problem rozwiązany.


Na górę
 Tytuł:
Post: 06-01-2013, 18:10 
Offline

Rejestracja: 11-05-2008, 20:16
Posty: 32
Ja również uspokoiłem zapalającą się kontrolkę, mam troszkę lipną listwę i jeszcze raz ją skalibrował (na przyrządach)"gazownik". Przejechane ma na gazie 90kkm, nowy parownik i lianka śmiga. Tylko uwaga proszę pamiętać o zaworach.

_________________
Piotr


Na górę
 Tytuł: Re:
Post: 12-12-2016, 23:32 
Offline

Rejestracja: 11-05-2008, 20:16
Posty: 32
LINEK pisze:
Jak zmieniać auto na z mniejszym silnikiem to "najlepiej " tysiąc z groszami z turbiną bo takie zaczynają pojawiać się na rynku.Turbina chodzi praktycznie cały czas nie tak jak w starszych modelach z większą pojemnością.Żywotność takiej jednostki nie będzie większa niż starszego auta z lpg. Producenci dbają o zbyt części bo tam jest ich zarobek.W latach dwudziestych dwudziestego wieku(jakoś tak) producenci żarówek dogadali się i tylko żarówki z przed tego okresu świecą do dziś :D A co do Liany 1,6 to zawory proszę sprawdzać i ewentualnie regulować co 20 do 30 tysięcy ja robię to sam (mechanicy mieli zawsze problem) koszt maks 40 zł plus kilka godzin przyjemnej pracy (takie hobby) Wątek miał być o lpg a co jakiś czas skręca przeciw,nikt nikogo nie zmusza. Pozdrawiam 90 000 na lpg

edit:

CART Napisz ile twoja liana przejechała na lpg ? Kiedy były jakiekolwiek regulacje? Wymiana świec reg.zaworów,co z filtrami kalibracją listwy wtryskowej. Głowicę robiłeś ale ile tyś. temu? Bo tak bez info ciężko coś powiedzieć.

połączyłem Twoje kolejne posty - bluedog



Witam Liana ma teraz coś(minimum) około 150000 zrobionych na lpg drugi parownik po 100000 i nowa listwa po 130000 km wcześniej tylko kalibracja listwy,ewentualnie tłoczki w listwie przy kalibracji.Jeździ od ponad roku u nowego właściciela (nadal w rodzinie) głowica nadal ok, wydech nawet się jeszcze trzyma . Pozdrawiam

_________________
Piotr


Na górę
 Tytuł: Re:
Post: 29-01-2017, 18:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28-01-2017, 17:51
Posty: 3
Suzuki: Splash
cart pisze:
Pojechałem do innego gazownika i ten miał specjalną maszynkę do sprawdzania listwy wtryskowej. Okazało się, że listwa podawała za dużo gazu, samochód się dławił i gasł. Wymieniłem listwę na nową i chodzi jak zegarek :)
Nareszcie problem rozwiązany.



Dokładnie, wtryskiwacze gazowe to najważniejszy element instalacji lpg.
Tanie wtryskiwacze gazowe Valtek są nic nie warte.
Dobry serwis lpg nie montuje ich.
Do czego prowadzi montaż taniej instalacji gazowej można zobaczyć na zdjęciach i przeczytać

http://lpgmasters.pl/stag-300-wtryski-valtek-czesc-1/

Niestety w Polsce króluje zasada że tania instalacja lpg jest najlepsza :).
Montaż gazu, samochodowe instalacje gazowe Warszawa labo inne duże miasto oferuje na tyle duże możliwości jeżeli chodzi o serwis gazu że spokojnie wystarczy poszukać, podzwonić
i znajdzie się porządny serwis gazowy i warsztat postara się żeby instalacja gazu w samochodzie była zrobiona na poziomie.


Na górę
Post: 14-05-2017, 21:20 
Offline

Rejestracja: 14-05-2017, 21:07
Posty: 4
Lokalizacja: Ruda Śląska
Suzuki: Liana
Po rozpatrzeniu wszystkich "za" i "przeciw" jutro jadę zakładać instalację BRC.
Za kilka dni napiszę jakie są moje odczucia.


Na górę
Post: 29-05-2017, 22:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-05-2017, 22:12
Posty: 3
Lokalizacja: Warszawa
Suzuki: Liana 2006
Witam, również posiadam instalację gazową w Lianie 1.6 - kwestia wypalania się gniazd może załagodzić zainstalowanie lubryfikatora (mimo, że wiele osób kwestionuje jego skuteczność i zasadność). Jeżdżę rok na gazie, zrobione ponad 30 tys. km i nie było problemu z silnikiem, ani gazem (oprócz systemu zapłonowego, ale to niekoniecznie związane z instalacją gazową).


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]