Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 27-04-2024, 17:16

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 08-12-2012, 20:50 
Offline

Rejestracja: 08-05-2011, 21:25
Posty: 45
Lokalizacja: ZACHODNIOPOMORSKIE
Witam,jest czas na zakup letnich bo,/wyprzedaż,upusty,itd./,ale poza ogłupiającą reklamą firm oponiarskich/marketing/ i tych co kupili i zapłacili ,to tak naprawdę nigdzie nie spotkałem opinii kierowców,którzy już sezon,dwa i więcej,użytkują wybrane przez siebie opony i chwalą je lub nie..Producentów pełno,od chińskich, po koreańskie i markowe europejskie, niestety odpowiednio wycenione... Poszukuję opinii tych kolegów,którzy jeżdżą w sposób normalny,czasem 'depną' jak trzeba..Opona,nie chińska/choć tu,też zachwyty czytałem/,ale np.koreańskie takie jak Kumho,Nexen/dużo ich w Azji i USA/oraz inne marki,których używacie...Steruję np.w Uniroyal RainExpert 195/55/15/dość droga/,choć otwarty jestem i chętnie poczytam opinii o innych markach opon...Oczopląsu już dostaje,próbując coś sensownego znależć.....Pozdrawiam


Na górę
 Tytuł:
Post: 10-12-2012, 01:21 
Offline

Rejestracja: 28-11-2012, 00:35
Posty: 6
Lokalizacja: Jaworzno
Osobiście często korzystam z serwisu Oponeo. Wiele modeli do wyszukania, przy większości dostępne opinie użytkowników. Nie wiem na ile treści są "filtrowane", ciężko ocenić skoro to serwis zajmujący się sprzedażą opon... Nie mniej jednak pomocne przy wyborze nowej do swojego autka.
A wspomniana opona Uniroyal posiada jedną z najwyższych not dla opon letnich:
http://www.oponeo.pl/dane-opony/uniroya ... 5-r15-85-v

Pozdrawiam!


Na górę
 Tytuł:
Post: 10-12-2012, 17:33 
Offline

Rejestracja: 08-05-2011, 21:25
Posty: 45
Lokalizacja: ZACHODNIOPOMORSKIE
Witaj,opona ta w porównywarce oponeo ma te same lub gorsze parametry niż np. Nexen/Korea/ a cenowo, to około 75 zł/ na szt. dla Koreańskiej/75x4szt.=300zł ,to dla emeryta i nie tylko dla niego, ważne/..Stąd zapytanie do forumowiczów,którzy,wybrali już jakąś,kiedyś oponę,kupili i jeżdżą/zadowoleni lub nie/..! Te zachwyty opiniodawców z oponeo.pl mnie nie przekonują/wywalił kasę, musi chwalić,czy dobrze zrobił, czy nie/.Wolę opinię z naszego forum,ale cichutko tu jakoś w temacie.! Albo, każdy trzyma w tajemnicy co kupił dobrego lub złego i dzielić się z kolegami na forum nie chce/dziwne/,albo,/w co nie wierzę/ opon jeszcze nie zmieniał..Przecież tu chodzi tylko o opinię,decyzję podejmuje zawsze kupujący..!A forum jest po to,by unikać błędów,prawda..Dzięki kolego za podpowiedź/40 lat w Tychach mieszkałem,blisko/ :D .Pozdrawiam


Na górę
 Tytuł:
Post: 11-12-2012, 01:55 
Offline

Rejestracja: 28-11-2012, 00:35
Posty: 6
Lokalizacja: Jaworzno
To jest fakt, że tymi opiniami nie można się zbytnio kierować (z przytoczonego względu)...
Dla mnie pomocnym elementem (do znalezienia na stronie danego modelu), którym osobiście kierowałem się przy wyborze opony było to nowe (?) oznaczenie w postaci "etykiety" na oponach wymuszone Rozporządzeniem UE. Z założenia powinno to teoretycznie pomóc porównywać ze sobą opony pod względem kilku parametrów tj. oporów toczenia wpływających na zużycie paliwa, zachowanie na mokrej nawierzchni oraz hałas. Nie wiem jak dokładnie przeprowadzane są te badania i czemu odpowiadają wystawiane noty tzn. przykładowo jaka jest różnica na drodze hamowania w przypadku oceny B a C...
Jako, że jeżdżę innym modelem autka to w tej kwestii nie odpowiem, niemniej jednak zabierałem głos by ewentualnie pomóc przed podjęciem ostatecznej decyzji, wszakże po co wydawać pieniądze na marne.
Pozdrawiam gorąco!


Na górę
 Tytuł:
Post: 11-12-2012, 18:30 
Offline

Rejestracja: 08-05-2011, 21:25
Posty: 45
Lokalizacja: ZACHODNIOPOMORSKIE
Dzięki za info i podpowiedź......tak,nikt nie chce wywalać kasy na badziewie..Pośpiech jest złym doradcą, będę śledził temat do lutego..W lutym córka nas odwiedzi, tam ceny nowych markowych opon zaczynają się od 70 euro w zwyż,przy zarobkach 1500-2500 euro, przyznasz,że to groszowe sprawy dla nich...Trzymając rękę na pulsie,/ tu ceny lekko,ale spadają/poczekam więc....Pozdrawiam :D


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]