Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 25-04-2024, 01:44

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
Post: 05-05-2007, 09:20 
Offline

Rejestracja: 12-03-2007, 17:11
Posty: 99
witam.
mam problem(ik), mianowicie od kilku dni coś mi stuka w prawych przednich drzwiach, tych od pasażera oczywiście... :zly:
czy ktoś miał taką przypadłość? samochód przecież nie stary (2004) no made in japan, więc dlaczego stuka??? :placze: czy można to jakoś bezboleśnie usunąć???
dzięki za wszelkie oznaki pomocy...


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-05-2007, 16:06 
Offline

Rejestracja: 03-04-2007, 10:07
Posty: 21
Lokalizacja: Kielce
Tak na sucho trudno cokolwiek stwierdzić. Nie obejdzie się bez zdjęcia tapicerki, a nie jest to trudne i pracochłonne.

Pozdrawiam


Na górę
 Tytuł:
Post: 08-05-2007, 06:16 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-03-2006, 09:41
Posty: 210
Lokalizacja: Warszawa
Był kiedyś mój wątek o stukaniu drzwi w lianie. Zanim coś rozbierzesz, podłóż między ramkę szyby a dach jakąś ścierkę i zamknij drzwi. Zobacz czy puka i czy tak samo. Daj znać. O drzwiach w lianie wiem wszystko :-)


pozdrawiam - jasiek


Na górę
 Tytuł:
Post: 08-05-2007, 20:06 
Offline

Rejestracja: 12-03-2007, 17:11
Posty: 99
o dzięki, wreszcie jakieś rozwiązanie!!!, może to to!!!, :D jutro spróbuję, bo liana na parkingu strzeżonym..., ;) chociaż jak dzisiaj jechałem z żoną i powierzyłem jej odpowiedzialne zadanie "lokalizatora stuków i innych dziwnych dźwięków", stwierdziła, że to coś w słupku, może ten czarny plastik? obejmuje słupek, ale nie wiem, gdzie jest mocowany. nie chcę tym samym czegoś zepsuć. (a może wkurzona już dobrze żona powiedziała mi tak na tzw. odczepnego -kobiety nie rozumieją naszych problemów) :placze: , początkowo myślłem, że może w drzwiach plastik obija się o blachę drzwi???, kurcze najbardziej denerwują take głupoty, i słychać to na maleńkich nierównościach!!!!!!!!, myślałem jeszcze,żeby odkręcić o jeden obrót te wkręcane gumki, może to coś dać? wielkie dzięki za pomoc!!!


Na górę
 Tytuł:
Post: 08-05-2007, 21:54 
Offline

Rejestracja: 03-04-2007, 10:07
Posty: 21
Lokalizacja: Kielce
Ten czarny (u mnie szary) plastik zdejmuje się dość łatwo acz nie obejdzie się bez użycia siły.

Żeby doprecyzować: osłona poniżej górnego ucha pasów bezpieczeństwa, kończąca się w dolnej części na progach. Osłania rolkę zwijającą pas.

Jeśli o tę osłonę chodzi to w modelu z 2003 nie ma żadnej śrubki czy zaczepów montażowych. Łapiesz za dolną część zachodzącą na próg (tę bardziej zachodzącą), ciągniesz aż zakładka się zwolni, przechodzisz wyżej, ciągniesz i już po bólu.

Pozdrawiam


Na górę
 Tytuł:
Post: 09-05-2007, 06:07 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-03-2006, 09:41
Posty: 210
Lokalizacja: Warszawa
gumki, jeżeli już, to wkręć. u mnie pukanie powodowało za słabe domknięcie drzwi. Niestety regulacją zamka nic już nie dało się zrobić. Jak u Ciebie puka to samo to mam patent, także odezwij się jak poszło ze ścierką albo innym izolatorem.


pozdrawiam - jasiek


Na górę
 Tytuł:
Post: 09-05-2007, 18:46 
Offline

Rejestracja: 12-03-2007, 17:11
Posty: 99
witam ponownie, gumki wkręciłem, ale nie robiłem testu z chustką, bo to jednak chyba słupek, podłożyłem kawałek gumy pod ten zewnętrzny plastik od dołu i jakby mniej puka... :D , pewnie do czasu, a tak na wszelki wypadek, co to za patent na stukające drzwi??? pozdrawiam i dzieki!!!!


Na górę
 Tytuł:
Post: 09-05-2007, 20:11 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-03-2006, 09:41
Posty: 210
Lokalizacja: Warszawa
Ja tez myslałem, że słupek, albo boczek drzwi. A patent to przyklejeni uszczelki do uszczelki wzdłuż górnej krawędzi drzwi, albo do nadwozia, tam gdzie ta uszczelka dochodzi. Jak oderwę tą prowizoryczną, co ją nakliłem prawie rok tem przykleję równo to zrobię fotkę i zamieszczę :)


pozdrawiam - jasiek


Na górę
 Tytuł:
Post: 10-05-2007, 12:35 
Offline

Rejestracja: 12-03-2007, 17:11
Posty: 99
dzięki..., pozdrawiam serdecznie i czekam na zdjęcia, i na pewno coś tam przykleję :D , tyle, że musi być to chyba płaska taśma prawda?, przyklejona do ramy, tzn "do samochodu" ;) , a nie do drzwi..., pewnie będzie w praktikerze lub nomi.


Na górę
 Tytuł:
Post: 10-05-2007, 16:32 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-03-2006, 09:41
Posty: 210
Lokalizacja: Warszawa
do samochodu, ale nie taśma, tylko uszczelka gumowa jednostronnie przylepna, o grubości około 3 mm. W wolnej chwili dam foto.


pozdrawiam - jasiek


Na górę
 Tytuł:
Post: 11-05-2007, 17:46 
Offline

Rejestracja: 12-03-2007, 17:11
Posty: 99
katastrofa... :( przykleiłem uszczelkę, taką okienną i to samo :zly: , tyle, że zauważyłem, że to najbardziej słychać przy ruszaniu, jakby trzeszczenie, nie stuka np przy jeździe po dziurach i innych nierównościach. po co mi automatyczna klimatyzacja, podgrzewane fotele, otwierane elektryczne wszystkie okna i niezłe radio jak TRZESZCZY!!!, ech poradźcie co można z tym zrobić, bo to nie jest klasyczne pukanie...


Na górę
 Tytuł:
Post: 11-05-2007, 17:51 
Offline

Rejestracja: 12-03-2007, 17:11
Posty: 99
poradźcie, bo grozi mi rozwód z żoną, kupiliśmy nowe zasłony, a mi trzeszczała liana więc stwierdziłem, że zasłony są do niczego, no i klótnia gotowa..., :zly: (taki to już nas los lianomaniaków :D )


Na górę
 Tytuł:
Post: 12-05-2007, 17:31 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-03-2006, 09:41
Posty: 210
Lokalizacja: Warszawa
Piotrlob, a w jakim mieście mieszkasz? Jak niedaleko mnie jestem gotów na spotkanie, piwko i pomoc w lokalizacji hałasu 8)

A kontynując : z opuszczoną szybą puka tak samo? a z opuszczoną minimalnie? tak, żeby jeszcze nie było widocznej szczeliny, ale żeby szyba nie opirała się o górną krawędź drzwi?


pozdrawiam - jasiek


Na górę
 Tytuł:
Post: 12-05-2007, 19:15 
Offline

Rejestracja: 12-03-2007, 17:11
Posty: 99
dzięki za pomoc... wczoraj byłem w wawie, a mieszkam w radomiu, to 100km. byłem dzisiaj w serwisie i powiedzieli mi że zlikwidują trzaski. gdyby jednak nie dali rady, chętnie spotkam się z tobą i może uda nam się wspólnie coś zaradzić :D, proszę o wszelkie rady dotyczące użytkowania...,ale to już chyba na prywatną wiadomość, pozdrawiam


Na górę
 Tytuł:
Post: 21-05-2007, 17:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-02-2006, 21:22
Posty: 240
Lokalizacja: Wiązowna
Suzuki: Liana
u mnie uaktywniły się lewe drzwi - trzeszczą (chyba boczek) na wybojach i przy ruszaniu oraz hamowaniu :zly:
czas na wizytę w Gadimex-ie
:placze:

_________________
Fate Is the Hunter


Na górę
 Tytuł:
Post: 21-05-2007, 18:08 
Offline

Rejestracja: 12-03-2007, 17:11
Posty: 99
ja byłem w serwisie. okazało się, że wystarczyło posmarować zamki (jakiś magiczny smar wurtha, jak sie psika to ciekły, a potem gęstnieje :D ) pomogło :szok: słychać jeszcze małe trzeszczenie, ale to już nic w porównaniu z tym co było, słuchałem radia, ale słyszałem tylko trzaski!!! :zly: , a teraz już sama przyjemność, muzyczka, klima automatyczna i pomruk ddis. bajka 8) . polecam ten smar..., chyba, że ktoś zna lepszy sposób.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]