Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 19-04-2024, 03:14

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
Post: 02-01-2021, 18:26 
Offline

Rejestracja: 09-04-2015, 18:14
Posty: 142
Lokalizacja: Żory
czoboki pisze:
Brakuje argumentów,

Może przedstaw swoje, potwierdzające słuszność forsowanej przez Ciebie tezy. Co do wyśmiewania - niestety nie byłem pierwszy: " Proponuję się nieco pohamować w zapędach wysyłania kogoś do nauki, bo być może wyjdzie to śmiesznie, zwłaszcza przy takim podpisie jak Twój."

_________________
ekspertyzy, wyceny, odszkodowania


Na górę
Post: 03-01-2021, 08:12 
Offline

Rejestracja: 09-04-2015, 18:14
Posty: 142
Lokalizacja: Żory
Miłej lektury. http://oskduet.pl/nauka-jazdy/skrzyzowa ... ownorzedne

_________________
ekspertyzy, wyceny, odszkodowania


Na górę
Post: 03-01-2021, 08:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-01-2019, 22:18
Posty: 1582
Lokalizacja: Wieliczka
Suzuki: Swift+Vitara
Cytuj:
W takiej sytuacji jeden z kierujących powinien wyraźnie wskazać gestem lub światłami innemu kierującemu, że ustąpi mu pierwszeństwa przejazdu. Jednakże należy pamiętać, że w świetle prawa opartego na Kodeksie Drogowym, nie istnieje tak zwane "porozumienie domniemane", czyli również nie istnieje pierwszeństwo na podstawie porozumienia kierowców.


Cytuj:
W tej sytuacji kierujący pojazdem jadącym na wprost (niebieskim Trabantem) powinien zrezygnować z pierwszeństwa przejazdu i nie wjeżdżać na skrzyżowanie (zatrzymać się przed skrzyżowaniem).


No właśnie - przepisy są fajne, ale według nich czasem nie da się jeździć. Natomiast świetnie nadają się do szukania winnych po wypadku.

_________________
ex Swift III 1.3 (2007) | Swift V 1.2 SHVS (2018) | Vitara 1.4T 4WD AT (2019)


Na górę
Post: 03-01-2021, 09:19 
Offline

Rejestracja: 09-04-2015, 18:14
Posty: 142
Lokalizacja: Żory
wawax pisze:
No właśnie - przepisy są fajne, ale według nich czasem nie da się jeździć. Natomiast świetnie nadają się do szukania winnych po wypadku.

Nie mnie w to wnikać. Ja przepisów nie ustanawiam. Moim zadaniem jest wykazanie, który z uczestników zdarzenia nie zastosował się do obowiązujących przepisów, wytworzył zagrożenie, przyczynił się do jego zaistnienia, bądź je spowodował. A wierzcie mi, że bywają sytuacje, gdzie "tylko w mordę dać".
Przykład. Kobieta włącza się do ruchu z drogi gruntowej. Pan jadący drogą z pierwszeństwem mruga długimi, co pani zrozumiała, jako przyzwolenie na włączenie się do ruchu, ale pan jedzie dalej doprowadzając do kolizji... W protokole przesłuchania świadka zaś tłumaczy: "widziałem, że ta kobieta wjeżdża na mój pas ruchu, więc ostrzegłem ją światłami, że tu jestem, że jadę, a ona pomimo wyraźnego sygnału wymusiła na mnie pierwszeństwo..." Inny zawodnik (mający problemy ze sprzedażą swojego wysłużonego auta), w prywatnej rozmowie przyznał: "Jeździłem w kółko po rondach, nie trwało godzinę, a znalazł się jeleń, na którym skasowałem auto"...

_________________
ekspertyzy, wyceny, odszkodowania


Na górę
Post: 03-01-2021, 10:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-01-2019, 22:18
Posty: 1582
Lokalizacja: Wieliczka
Suzuki: Swift+Vitara
Dziękuję za potwierdzenie przykładami moich słów. :-) Wolę niezgodnie z przepisami uniknąć wypadku niż rozbić się zgodnie z nimi. Oczywiście przepisy trzeba znać, ale przeważająca liczba kierowców na "trudnych" skrzyżowaniach jedzie na czuja. O ile nie trafi się kierowca, któremu "się należy", to system działa. Jazda na takich skrzyżowaniach zgodnie z przepisami paradoksalnie może być zabójcza. Każdemu zdarzają się błędy, szczególnie na nieznanych skrzyżowaniach. Współpraca kierowców pozwala to rozwiązać.

Kolega robił prawko w Szwecji i tam mu ładowali do głowy, że każdy wypadek jest porażką _każdego_ uczestnika. U nas uczy się przede wszystkim kto ma pierwszeństwo. W Stanach jest mnóstwo skrzyżowań równorzędnych, 4 znaki stopu i dogadajcie się. U nas panisko z pierwszeństwem zawsze ma rację.

Na wyłudzaczy odszkodowań żaden kodeks nie pomoże. Sam znam skrzyżowania, gdzie mogę łatwo skasować auto zgodnie z przepisami.

_________________
ex Swift III 1.3 (2007) | Swift V 1.2 SHVS (2018) | Vitara 1.4T 4WD AT (2019)


Na górę
Post: 03-01-2021, 10:31 
Offline

Rejestracja: 09-04-2015, 18:14
Posty: 142
Lokalizacja: Żory
wawax pisze:
Sam znam skrzyżowania, gdzie mogę łatwo skasować auto zgodnie z przepisami.

Takim skrzyżowaniem jest np to wstawione na poprzedniej stronie:
Obrazek
Tu projektant, ale i osoba odpowiedzialna za oznakowanie skrzyżowania, popisali się "geniuszem". Jak mniemam na lekcjach logiki grali w karty...

_________________
ekspertyzy, wyceny, odszkodowania


Na górę
Post: 03-01-2021, 10:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-01-2019, 22:18
Posty: 1582
Lokalizacja: Wieliczka
Suzuki: Swift+Vitara
Znam piękne skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną na lekkim łuku. Wystarczy deszczowy dzień i na pewno ktoś nie wyhamuje na czerwonym. Wyjazd z bocznej natychmiast po zapaleniu zielonego niemal gwarantuje strzał. 100% pierwszeństwa, żadnych wątpliwości.

_________________
ex Swift III 1.3 (2007) | Swift V 1.2 SHVS (2018) | Vitara 1.4T 4WD AT (2019)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]