Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 29-03-2024, 00:16

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Imieniny
Post: 17-10-2017, 12:18 
Offline

Rejestracja: 23-08-2017, 11:25
Posty: 2
Suzuki: Grand Vitara II
Ostatnio zauważyłem, że dla osób urodzonych w poprzednim ustroju imieniny to poważne święto. To dla mnie dość zaskakujące, bo zawsze traktowałem to jako niewinną tradycję, która jest fajną okazją do spotkań i fajnie gdy się zadzwoni. Okazuje się jednak, że gdy rodzice nie zadzwonili złożyć życzeń z okazji imienin do mojej babci, to tej było naprawdę przykro. Założyłem temat żeby dowiedzieć się jak w waszych rejonach podchodzi się do tej kwestii, czy nadal zwyczaj jest popularny?

A tutaj taki artykulik:
Życzenia imieninowe można przesłać na wiele sposobów. W dzisiejszych czasach można je składać nie tylko osobiście czy telefonicznie, ale również w wielu wirtualnych formach. Warto jednak pamiętać, by sposób składania życzeń dostosować do wieku osoby, która świętuje. Jeśli solenizant jest w wieku dojrzałym, czyli imieniny świętuje babcia czy starszy wujek, dobrym pomysłem jest zachowanie tradycyjnej formy składania życzeń. Najlepszą opcją będzie zwykły telefon, przez który złożymy życzenia. Ale nie tylko – ciekawym, choć w ostatnich czasach coraz rzadziej stosowanym sposobem wysyłania życzeń, jest przesłanie tradycyjną pocztą kartki imieninowej. Wystarczy kupić ładną, okazjonalną kartkę, napisać na niej odręcznie ciekawe życzenia i wysłać. W ramach życzeń dobrze jest napisać nieco więcej niż samo: wszystkiego najlepszego. Warto wysilić się choć na kilka zdań napisanych odręcznie i od serca. Jeśli brakuje nam inspiracji, warto zajrzeć do sieci. Można tam znaleźć sporo pomysłów na nieszablonowe i oryginalne życzenia, które na pewno wywołają uśmiech na twarzy osoby obdarowanej.
Źródło: www.imienin.pl


Ostatnio zmieniony 17-12-2017, 12:33 przez maticzew, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
 Tytuł: Re: Imieniny
Post: 19-10-2017, 21:23 
Offline

Rejestracja: 10-10-2017, 20:59
Posty: 3
Suzuki: Klub
U mnie w sumie obchodzi się tylko te najbardziej znane z imienin np. Anny, Andrzeja czy Barbary. Nie wiem od czego, to zależy. Wydaje mi się, że może to mieć jakiś wydźwięk z czasów PRL, gdzie imieniny w zasadzie były ważniejsze od urodzin. Widać też wyraźne powiązanie ze świętami, np. typu Barbórka.


Na górę
 Tytuł: Re: Imieniny
Post: 13-12-2017, 14:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26-11-2017, 14:59
Posty: 4
U mnie imieniny są poważnie traktowane. Niemniej, w przypadku nie złożenia życzeń nikt by się nie obraził. Przynajmniej tak mi się zdaje.

_________________
Przecież wszystko kiedyś zniknie.


Na górę
 Tytuł: Re: Imieniny
Post: 16-12-2017, 14:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12-12-2017, 23:03
Posty: 5
U mnie raczej nie.

_________________
Uczucia w stosunku do ludzi są inne.


Na górę
 Tytuł: Re: Imieniny
Post: 25-12-2017, 22:09 
W lubelskim u nas nadal obchodzi się imieniny, czy to imię bardziej popularne, czy mniej, ale jednak tradycja jest i gest i pamięć liczy się. :)


Na górę
   
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]