Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 20:36

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 31-07-2017, 22:43 
Offline

Rejestracja: 29-12-2015, 17:41
Posty: 691
Ostatnio zrobiłem porządny przegląd apteczki samochodowej kupionej na szybko w supermarkecie. Tak na dobrą sprawę nic tam nie było. Stąd dokupiłem kilka fajnych rzeczy w aptece. I tu zaczyna się problem - nie mieści się to w posiadanym pojemniku. Co gorsza nawet kupno większego kończyłoby się posiadaniem puszki, do której wrzucono wszystkie rzeczy na raz - jak tu znaleźć szybko to co jest potrzebne. Stąd pytanie - czy znacie jakąś dobrą torbę z przegródkami, która może robić za apteczkę? Patrzę na allegro, niby jest tego mnóstwo, ale albo badziewne, albo jak coś trochę fajniejszego to od razu kosztuje stówkę lub więcej.

I na koniec, z tego co wiem, w PL apteczka nie jest wymagana, tylko zalecana. Ale jak podchodzą do tego policje w innych krajach? Niby jest konwencja wiedeńska, która mówi, że wystarczy wyposażenie z kraju rejestracji, ale coś mi się wydaje, że w praktyce często zagraniczni policjanci wykorzystują brak apteczki, by nałożyć mandat. I czy apteczka koniecznie musi spełniać normę DIN?


Na górę
Post: 01-08-2017, 04:06 
Offline

Rejestracja: 02-06-2017, 07:49
Posty: 73
Nie wyposażałbym apteczki w dodatkowe poza obowiązującymi szpargały może to doprowadzić do niepotrzebnego konfliktu z policją w danym kraju.
Dobrym rozwiązaniem jest apteczka w miękkim opakowaniu, która może służyć, jako poduszka.
http://www.chopok.com.pl/apteczka.pdf


Na górę
Post: 06-09-2017, 04:51 
Offline

Rejestracja: 05-12-2013, 18:38
Posty: 164
Nie przeczę, że może dojść do konfliktu z policją ale co do zasady Konwencja Wiedeńska o ruchu drogowym reguluje te kwestie dość dokładnie - pojazd powinien być wyposażony zgodnie z prawem obowiązującym w kraju rejestracji.

Była nawet z 10 lat temu wojna niemiecko - polska, kiedy niemieccy policjanci zaczęli karać polskich kierowców za brak apteczki (lub niezgodność z ich normą), a w odwecie polscy niemieckich - za brak gaśnic.

Ciekaw jestem, jakie to są "obowiązujące szpargały". Tylko poproszę podać przepis, a nie artykuł na pudelku...

Podobne miejskie legendy krążą na temat legalizacji gaśnic samochodowych. Bzdura. Legalizuje się wyłącznie gaśnice w budynkach (w oparciu o przepisy dot. budynków). Gaśnica samochodowa ma być "sprawna i łatwo dostępna".

Art. 3 ust. 3 KW:
Cytuj:
3.
Z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych w załączniku 1 do niniejszej konwencji Umawiające się Strony są obowiązane dopuścić do ruchu międzynarodowego na swoich terytoriach pojazdy samochodowe i przyczepy odpowiadające warunkom określonym w rozdziale III niniejszej konwencji, którymi kierujący spełniają warunki określone w rozdziale IV; są one również zobowiązane do uznawania dowodów rejestracyjnych, wydanych zgodnie z przepisami rozdziału III, za zaświadczające, do chwili przedstawienia dowodu przeciwnego, że pojazdy, których one dotyczą, odpowiadają warunkom określonym w wymienionym rozdziale III.


i dalej:

Cytuj:
Rozdział
III
Warunki dopuszczenia pojazdów samochodowych i przyczep do ruchu międzynarodowego
Artykuł
35
Rejestracja
1.
a)
W celu skorzystania z postanowień niniejszej konwencji każdy pojazd samochodowy w ruchu międzynarodowym i każda przyczepa inna niż przyczepa lekka, złączona z pojazdem samochodowym, powinny być zarejestrowane przez Umawiającą się Stronę lub jej organ terenowy, a kierujący pojazdem samochodowym powinien mieć przy sobie ważny dowód stwierdzający tę rejestrację, wydany albo przez właściwą władzę tej Umawiającej się Strony lub jej organ terenowy albo w imieniu tej Umawiającej się Strony lub jej organu terenowego przez stowarzyszenie, które zostało do tego należycie upoważnione.



Dalej:

Cytuj:
Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia z dnia 31 grudnia 2002 r:
§ 11. 1. Pojazd samochodowy wyposaża się:
(...)
13) w trójkąt do ustawiania na drodze, przeznaczony do ostrzegania o obecności unieruchomionego pojazdu; przepisu nie stosuje się do motocykla jednośladowego;
14) w gaśnicę umieszczoną w miejscu łatwo dostępnym w razie potrzeby jej użycia; przepisu nie stosuje się do motocykla


Na górę
Post: 14-09-2017, 22:23 
Offline

Rejestracja: 06-09-2017, 19:01
Posty: 3
Sam ostatnio rozważam skompletowanie jakiejś sensownej apteczki, gdyż w aucie mam tę małą badziewną według niemieckiej normy, na dodatek już się powoli zawartość przeterminowuje. Chciałbym mieć solidną, przyzwoicie wyposażoną apteczkę "amatorską" przydatną w różnych sytuacjach losowych. Z gotowców nie ma dużego wyboru a do adaptacji nic sensownego nie znalazłem. W przypadku adaptowania torby warto zadbać o oznaczenie takiej apteczki, aby osoba postronna również wiedziała o zawartości.

Apteczka samochodowa pusta / Nylon. Po zdjęciach trudno ocenić jakość wykonania.
http://www.sklep.medline.pl/apteczka-sa ... pusta.html

Apteczka samochodowa Plus, niestety już z wyposażeniem:
http://www.edulex.com.pl/pl/p/Apteczka- ... -Plus/1578

Apteczka janysport, ale nie samochodowa (jest w różnych kolorach, ale dość droga):
https://skladnica.4zywioly.pl/pl/p/Apte ... rwona/6971

Znalazłem jeszcze taką na allegro, ale na stronie producenta jej nie ma:
http://allegro.pl/apteczka-medyczna-sam ... ule_id=201

Powyższe sklepy są przypadkowe, może gdzieś indziej są taniej. Tak, czy inaczej wybór jest niewielki a większość oferty to "niemiecki standard minimum", lub już drogie rozwiązania dla ratowników medycznych.


Na górę
Post: 16-12-2017, 14:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12-12-2017, 23:03
Posty: 5
Ja się całkowicie zgadzam z moim poprzednikiem... Nic dodać oraz nic ująć...

_________________
Uczucia w stosunku do ludzi są inne.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]