Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 19-03-2024, 06:11

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Lampy LED
Post: 04-10-2021, 12:15 
Offline

Rejestracja: 15-11-2019, 13:56
Posty: 17
Suzuki: Swift
Ledy nie są długowieczne więc kiedyś przyjdzie taki moment że trzeba je albo wymienić albo zregenerować. Zacząłem zgłębiać temat i trafiłem na firmę regenerującą lampy. Ktoś z Was korzystał? Jak z gwarancją takich lamp?


Na górę
 Tytuł: Re: Lampy LED
Post: 01-03-2022, 12:33 
Offline

Rejestracja: 01-03-2022, 12:28
Posty: 1
Suzuki: Swift
nie korzystałam ale maż szukał w necie kiedyś kogoś od regeneracji, żeby z czasem taką usługę zrobić, przyjrzę się tej firmie, dzięki :) chociaż pewnie w necie są też inne firmy, warto zrobić rozeznanie.


Na górę
 Tytuł: Re: Lampy LED
Post: 07-04-2022, 08:33 
Offline

Rejestracja: 30-03-2020, 10:16
Posty: 10
Suzuki: Swift
Moje Suzuki ma ledy. Póki co ok, ale właśnie zastanawiałem się ostatnio co będzie, jeśli przyjdzie wymienić żarówkę...
.


Na górę
 Tytuł: Re: Lampy LED
Post: 07-04-2022, 13:31 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12203
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Dobre pytanie. Podejrzewam, że moduł z "żarówką LED" da się wymienić. Gorzej z paskami w lampie, np. w poprzednim S-Crossie.


Na górę
 Tytuł: Re: Lampy LED
Post: 18-08-2022, 12:08 
Offline

Rejestracja: 13-07-2022, 07:37
Posty: 4
Ooo ciekawe rozwiązanie, jeszcze nie musiałem wymieniać ledów, ale dobrze wiedzieć, że da się je naprawić :P


Na górę
 Tytuł: Re: Lampy LED
Post: 20-01-2023, 09:57 
Offline

Rejestracja: 17-05-2022, 13:06
Posty: 28
Suzuki: swift
Szukałem wątku w tym dziale, ale nie znalazłem. Adminie jak coś to przenieś wątek najwyżej jako nowy. Pomyślałem, ze chociaż może tematycznie się podepnę tutaj. Chodzi o lampy Led, ale nie jako do samochodu, lecz do takiego swojego własnego warsztatu. Ma ktoś tutaj w ogóle taki ? Jeśli tak, to jakie macie oświetlenie ? Takie belkowe ? czy bardziej takie magazynowe https://area-led.eu/pol_m_Oswietlenie-p ... e-217.html ? CHodzi o to, że chce pewne drobne naprawy przeprowadzać sam, a nie płacić w warsztacie.


Na górę
 Tytuł: Re: Lampy LED
Post: 20-01-2023, 17:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-01-2019, 22:18
Posty: 1568
Lokalizacja: Wieliczka
Suzuki: Swift+Vitara
Ja lubię pracować bez cienia, dlatego u siebie wykorzystałem paski ledowe i umieściłem je tak, żeby odpowiednio mocne światło dochodziło z każdej strony. Do tego jedna lampa punktowa do jakichś poważniejszych prac i jedna lampa przenośna na długim kablu (nie lubię na baterie, ale też można).

Przy paskach trzeba pamiętać, żeby nie podpinać 5m pod jeden przewód, bo będą duże straty (koniec będzie świecił ciemniej). Lepiej podzielić na metrowe kawałki i każdy podpiąć oddzielnie do zasilacza (jeden mocniejszy zasilacz wystarczy). Do wyboru jasność (gęstość LEDów na pasku) i odcień światła (ciepły/neutralny/zimny).

Potrzebne: pasek LED, oprawki plastikowe lub aluminiowe (lepiej odprowadzają ciepło), zasilacz, wyłącznik, kilka metrów przewodu i lutownica. Zasilacz dobrze przewymiarować o 30% albo więcej, aby mieć rezerwę i żeby się nie grzał.

_________________
ex Swift III 1.3 (2007) | Swift V 1.2 SHVS (2018) | Vitara 1.4T 4WD AT (2019)


Na górę
 Tytuł: Re: Lampy LED
Post: 30-03-2023, 08:18 
Offline

Rejestracja: 30-03-2023, 08:12
Posty: 1
Korzystając z usług firm regenerujących lampy LED, należy dostarczyć im uszkodzone lampy. Regeneracja polega na wymianie uszkodzonych części i przetestowaniu lampy przed zwrotem do klienta. Gwarancja na regenerację lamp LED zależy od konkretnej firmy i może wynosić od kilku miesięcy. Przed wyborem firmy warto dokładnie zapoznać się z jej ofertą oraz opiniami innych klientów.


Na górę
 Tytuł: Re: Lampy LED
Post: 04-04-2023, 09:59 
Offline

Rejestracja: 05-02-2020, 08:23
Posty: 6
Suzuki: Swift
A nie lepiej po prostu kupić nowe niż bawić się w regenerację?


Na górę
 Tytuł: Re: Lampy LED
Post: 19-06-2023, 07:53 
Offline

Rejestracja: 19-06-2023, 07:43
Posty: 1
Regenerowane lampy LED różnią się w zależności od konkretnych firm. Przed zakupem warto dokładnie zapoznać się z warunkami gwarancji, takimi jak okres jej trwania, pokrywane uszkodzenia. Ważne jest również sprawdzenie renomy i opinii innych klientów, aby mieć pewność, że wybrana firma oferuje solidną gwarancję i dobrej jakości regenerowane lampy LED. Ważna jest trwałość użytkowania bo czasem może być lepiej kupno nowych niż procedury reklamacyjne.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]