Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 11:44

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 135 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 26-02-2007, 22:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-05-2006, 16:03
Posty: 280
Lokalizacja: Katowice
zaraz powiecie ze ciezko mnie zadowolic, ale to niebieskie jest wioskowe, bo nawet nie wiejskie


Na górę
 Tytuł:
Post: 26-02-2007, 22:18 
Cobra a to nie jest Twoje niebieskie :lol: jak nie to może o parę tonów inne ale niebieskie a nie np czarne lub czerwone :lol:
Pozdrawiam


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 26-02-2007, 23:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-05-2006, 16:03
Posty: 280
Lokalizacja: Katowice
nie chodzilo mi o kolor tylko o te wioskowe gadzety ktore wisza ze wszystkich stron


Na górę
 Tytuł:
Post: 26-02-2007, 23:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-02-2006, 19:57
Posty: 572
Lokalizacja: Warszawa
Fakt, obwieszony jest za bardzo, a zdecydowanie najgorsze, moim zdaniem jest to, że te wszystkie gadżety są w innym kolorze niż nadwozie.


Na górę
 Tytuł:
Post: 01-03-2007, 16:50 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Też mi się nie podoba, ale myślałem, że może komuś :roll:


Na górę
 Tytuł:
Post: 14-03-2007, 00:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04-03-2007, 17:28
Posty: 654
Lokalizacja: Świnte miacho
http://www.toptown.co.nz/page/toptown_143.php

z tego linka sport jest nawet ciekawy :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 15-03-2007, 17:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-10-2006, 14:49
Posty: 221
Lokalizacja: Milanówek / warszawa
ja wole GTI, dwie rury zawsze fajniejsze niz jedna :szalony:


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-03-2007, 21:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-02-2006, 19:57
Posty: 572
Lokalizacja: Warszawa
Jakbym miał wybierać to też GTI, tylko brewki bym ściągnał.


Na górę
 Tytuł:
Post: 20-04-2007, 11:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12-04-2007, 07:21
Posty: 89
Lokalizacja: Kraków / Niepołomice
Co nieco do poczytania tutaj co można zrobić na dzień dobry, bez szkody w formie utraty gwarancji (bo aby ją utracić muszą udowodnić modyfikacje).
Przywracanie programów fabrycznych w razie konieczności podjechania na serwis dają gratis ... i nikt nic nie modyfikował ;)

oferta
przykłady

Ceny ludzkie i autorytet motoryzacji również :D

Na razie myślę intensywnie, jak szwagier zrobi swoją skode to może też się odważe :lol:


Na górę
 Tytuł:
Post: 20-04-2007, 11:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-05-2006, 07:24
Posty: 691
Lokalizacja: Nowy Sącz
Coś im się jednostki mocy w tabelce pomieszały bo wartości jak dla kW, a jednostki KM.


Na górę
 Tytuł:
Post: 20-04-2007, 11:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28-06-2006, 07:46
Posty: 131
Lokalizacja: lbl/krk
Kitza pisze:
Coś im się jednostki mocy w tabelce pomieszały bo wartości jak dla kW, a jednostki KM.


Jednostki i wartosci sa dobre: swfit 1,3 bezyna to poprzedni model.
Swift 1,3 diesel to model MK6 (taki ja ma pimposh) :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 20-04-2007, 11:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12-04-2007, 07:21
Posty: 89
Lokalizacja: Kraków / Niepołomice
nie pomieszały, po prostu dawno strona nie była aktualizowana
to jest moc MK V nie VI
Po zastosowaniu chiptuningu jest przyrost mocy i momentu obrotowego (najważniejsze) 5-10% przy zmianie samego programu w silnikach wolnossących bez zwiększania emisji spalin i spalania.
W ASO jak montowali mi nakładkę na rurę wydechową to powiedzieli że mogą to zrobić bo na wydech i tak nie ma gwarancji, więc do tego można zmienić wydech (dodatkowa moc) i zamienić na dwururke jak kto chce :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 22-04-2007, 21:57 
Obrazek
Tutaj juz prawidłowo rzucam temat upiększania autka w ww.sposób.
Ostatnio myślałam o zmianach mojej Suzi i przyznam szczerze, ze podoba mi się coś takiego (dla mojej stalowej Suzi mogłaby to być np.biała szachownica)

Kwestia jest takze co jest lepsze dla suzukowego delikatnego lakieru - samoprzylepne wzory, czy nałozenie odpowiedniego wzoru lakierem - na stałe?
Jatayu - pewnie wiesz coś więcej, bo masz piękne wzory na swoim Swifciku.....

Co myślicie w tym temacie?
Pozdrawiam,


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 22-04-2007, 22:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04-03-2007, 17:28
Posty: 654
Lokalizacja: Świnte miacho
Beth77 pisze:
Kwestia jest takze co jest lepsze dla suzukowego delikatnego lakieru - samoprzylepne wzory, czy nałozenie odpowiedniego wzoru lakierem - na stałe?
Jatayu - pewnie wiesz coś więcej, bo masz piękne wzory na swoim Swifciku.....

Co myślicie w tym temacie?
Pozdrawiam,


Ta lepka ( bo chyba to jest folia ) , jest dedykowana do sporta z tego co pamietam , a wszystko co do niego jest dedykowane jest pierunsko drogie - np. listwy drzwi do Sporta 350 zl do 1.5 GS jedyne 220 zl , skad ta roznica to juz prosze mnie nie pytac :]

Co do foli to lepiej jechac do firmy reklamowej , zaplaci sie mniej , a wykonanie napewno bedzie super :)
Jedyny minus to na lakierze po zdjeciu takiej lepki moga zostac slady po niej ( slonce w koncu dziala niestety ... )

Co do swift-a Jataya .
Jest to z tego co widzialem airbrushem zrobione ( tak mi sie wydaje ) .
Techinka czasochlonna , pieniazkochlonna , oraz przedewszystkim na stale .
Wybor nalezy do Ciebie :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 23-04-2007, 07:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-05-2006, 07:24
Posty: 691
Lokalizacja: Nowy Sącz
Po dokładniejszym przyjrzeniu się masce mojego swifcika, po dzisiejszym myciu, również zaczynam zastanawiać się nad czymś takim. Tylko dzięki temu, że jest czarny nie widać całej masy odprysków :(

Trzeba tylko zrobić tak aby było ze smakiem, bez przesadyzmu, i tu właśnie zaczynają się schody Very Happy

Kallsin, co do śladów po naklejce, to da się zrobić.
Jeśli Beth chciałaby szachownicę to sprawa jest prosta :)
Naklejamy cały płat folii z szachownicą, kwadraty białe i przeźroczyste, a potem gdy uznamy, że już czas naklejamy odwrotnie. Tam gdzie był biały kwadrat, naklejamy przeźroczysty.
Po całym zabiegu gdy się nam szachownica znudzi, ściągamy folię i mamy jednolity kolor. Warunek - folia musi być naklejona na całą maskę :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 23-04-2007, 08:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04-03-2007, 17:28
Posty: 654
Lokalizacja: Świnte miacho
Kitza pisze:

Kallsin, co do śladów po naklejce, to da się zrobić.
Jeśli Beth chciałaby szachownicę to sprawa jest prosta :)
Naklejamy cały płat folii z szachownicą, kwadraty białe i przeźroczyste, a potem gdy uznamy, że już czas naklejamy odwrotnie. Tam gdzie był biały kwadrat, naklejamy przeźroczysty.
Po całym zabiegu gdy się nam szachownica znudzi, ściągamy folię i mamy jednolity kolor. Warunek - folia musi być naklejona na całą maskę :)


Nie Kallsin , a Hellsin :P
Co do sladow to oczywiscie da sie spolerowac , ale za ktoryms razem :)
Co od oklejenia calej maski - i tak biedzie sie roznic od reszty auta.


Na górę
 Tytuł:
Post: 23-04-2007, 09:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-05-2006, 07:24
Posty: 691
Lokalizacja: Nowy Sącz
Hellsin, przepraszam. napisałem tego posta zanim zrobiłem pierwszy łyk kawy :D
Co oklejania całej maski i przekładania szachownicy, to nieco zażartowałem sobie ale tak juz na serio tak jak na moim czarnuchu byłby pewnie ślad po zdjęciu naklejki. Ale na srebrnym lakierze myślę, że nie byłoby aż tak wielkiej różnicy, przynajmniej na pierwszy rzut oka.
Mnie korci żeby dorwać gdzies folię w kolorze mojego lakieru i nakleić pasek między reflektory, bo mam poobijaną blachę okropnie ale to już temat do wątku o lakierze a nie tuningu :)

A w temacie tuningu/stylingu są gdzieś dostępne folie (lub inny patent) pozwalający przyciemnić szyby ale tak, żeby od zewnątrz szyba była ciemna a od wewnątrz normalna?
Mój smyk robi się coraz bardziej ciekawy świata gdy jedziemy autem i nie chciałbym mu ograniczać widoku przez szybę.


Na górę
 Tytuł:
Post: 23-04-2007, 16:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-10-2006, 14:49
Posty: 221
Lokalizacja: Milanówek / warszawa
Folia vs. Airbrushing (aerografia):

Folia:

*tańsza
*jak się znudzi to można odkleić
*chroni lakier (podobno)
*więcej miejsc w Polsce gdzie można taką folię założyć
*nie tracisz gwarancji na lakier/perforacje
*mniej efektowna

Aerografia:

*droższa (ja zapłaciłem 2200PLN za "zmatowienie - malowanie - lakierowanie - polerowanie" maski, obu boków i klapy bagażnika)
*na stałe (ale zawsze można spowrotem zamalować na czarno za jakiś 1000-1500PLN, w razie drobnych stłuczek nie ma potrzeby malowania od nowa całych elementów, można uzupełniać miejscowo)
*nakładany jest nowy lakier, więc utracona zostaje gwarancja, ale wykonawca aerografii może stać się nowym gwarantem
*efekt jest o niebo lepszy od folii, niepowtarzalny, o wiele większa dowolność malowanych rysunków, lepsze kolory, po prostu nie ma porównania.

Podsumowując - folia praktyczniejsza, ale mniej efektowna - aerografia bardzo efektowna, ale tylko dla odważnych ;)


Na górę
 Tytuł:
Post: 23-04-2007, 16:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04-03-2007, 17:28
Posty: 654
Lokalizacja: Świnte miacho
Kitza pisze:
A w temacie tuningu/stylingu są gdzieś dostępne folie (lub inny patent) pozwalający przyciemnić szyby ale tak, żeby od zewnątrz szyba była ciemna a od wewnątrz normalna?
Mój smyk robi się coraz bardziej ciekawy świata gdy jedziemy autem i nie chciałbym mu ograniczać widoku przez szybę.


jedyne co to szyby przyciemnione piecowo - za 180 stopni czyli tylna + tylne boczne , koszt w zaleznosci od wielkosci szyb 600 - 1200 zl .
Minus - tylko w Zielonej Gorze to robia.


Na górę
 Tytuł:
Post: 23-04-2007, 19:36 
Jatayu pisze:
Podsumowując - folia praktyczniejsza, ale mniej efektowna - aerografia bardzo efektowna, ale tylko dla odważnych ;)


Dlatego mi się to Twoje malowidło suzukowe podoba, aczkolwiek, chyba aż tak odważna jak Ty to nie jestem :skromny: :D ale zaczynam myśleć intensywnie o upiększaniu Suzi i ta opcja wycinanej i naklejanej folii jest jak najbardziej odpowiednia.

A macie moze namiar na sprawdzony punkt, gdzie takie cudeńka wykonują? Pytam zanim zacznę sama szukać, bo zawsze lepiej sprawdzony punkt niż w ciemno szukać.... :komandos:
Pozdrawiam,


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 23-04-2007, 22:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-02-2006, 19:57
Posty: 572
Lokalizacja: Warszawa
Beth77 pisze:
...opcja wycinanej i naklejanej folii jest jak najbardziej odpowiednia.

A macie moze namiar na sprawdzony punkt, gdzie takie cudeńka wykonują? ...


Ja ma dla Ciebie taką propozycję : http://www.mediaplastyk.pl/mediaplastyk ... samochodów
Sam ich nie sprawdzałem, ale robili Octavię dla TVN Turbo, więc chyba można im zaufać. :D


Na górę
 Tytuł:
Post: 24-04-2007, 00:14 
Offline

Rejestracja: 16-05-2006, 06:33
Posty: 205
Lokalizacja: Warszawa
Urqa pisze:
nie pomieszały, po prostu dawno strona nie była aktualizowana
to jest moc MK V nie VI


A widział Ty gdzieś Swifta z traktorem nie w obecnej budzie ?
Niki dobrze powiedział...


Na górę
 Tytuł:
Post: 24-04-2007, 10:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12-04-2007, 07:21
Posty: 89
Lokalizacja: Kraków / Niepołomice
Coś nie czaje, napisałem tylko to samo co niki że to są moce starszej wersji swifta użyłem tylko tych oznaczeń z cyframi rzymskimi i tyle :?:


... dobra czaje :) chodziło Ci o dieselka - to te info jest właściewe jak niki napisał a ja pisałem tylko o benzince o której też niki napisał ;)

Zanim wyśle posta następnym razem sprawdze czy w miedzy czasie ktoś już czegoś nie dopisał :D

Pozdrawiam


Na górę
 Tytuł:
Post: 24-04-2007, 15:29 
Mekintosh pisze:
Ja ma dla Ciebie taką propozycję : http://www.mediaplastyk.pl/mediaplastyk ... samochodów
Sam ich nie sprawdzałem, ale robili Octavię dla TVN Turbo, więc chyba można im zaufać. :D

No nawet niezła ta propozycja, pooglądałam na ich stronce to i owo, a do tego rzut beretem od mojego domku :D
Warto podjechać i dopytać się o szczegóły, jakby co to zdam relację 8)
Pozdrawiam,


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 26-04-2007, 20:55 
Wybrałam się do MediaPlastyk w dniu dzisiejszym, uzgodniliśmy, co ma być - na razie biorę na boczne drzwi - zobaczymy, jak to będzie grało razem - stalowy samochodzik z jasno srebrną szachownicą.
Przy okazji miałam dziś tam niezłą przygodę z alarmem, bo mają tam zakłócenia sygnału :zly: (jakaś baza wojskowa, czy coś) ale to oddzielny temat... :?
Czekam więc na wycenę projektu, ale z załozenia to parę stówek poleci.
C.D.N.

Pozdrawiam,


Na górę
   
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 135 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]