Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 27-04-2024, 09:29

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
Post: 07-11-2006, 23:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-03-2006, 15:19
Posty: 119
Nic nie mowilem nikomu (prawie) ale trwaja juz jakis czas prace nad moim swiftem. Na ulicach juz ich sie troche pojawilo to czas sprawic, by moj sie jakos wyroznial. Lotka byla i pozostanie. Ale to troche malo. Juz niedlugo troszke mi sie swifcik odmieni, czy na dobre...zobaczymy. Mi sie w sumie nawet podoba, mam pare sugestii wiec to co widzicie niekoniecznie bedzie w 100% tym, co zobaczycie juz niedlugo. Ciekawy jestem waszych komentarzy :)
Obrazek
Obrazek


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-11-2006, 23:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26-05-2006, 09:40
Posty: 488
Lokalizacja: Katowice
masz wiecej fotek?
przod chyba nie wyglada zle, ale patrzac na tyl i boki zaczynam sie troche bac(nie zrozum mnie zle , wazne zeby tobie sie podobalo) chyba ze zle patrze bo nie wiem co jest forma a co sploilerem wlasciwym? :wink:

generalnie mam wrazenie ze chyba go troche "obudujesz" a wlasnie to mi sie nie podoba, wole dyskretne spoilery niz auta ktore woza kilogramy spoilerow


swoja droga masz jakies foty zrodla inspiracji? czy pomysl wlasny

a co do przodu to wada szerokiego usmiechu (ktory tez niespecjalnie mi sie podoba w pugach nowych)bedzie mocno widoczna chlodnica i bebechy, chyba ze tam jakas gruba siatke planujesz

generalnie z ocena powstrzymam sie do ukonczenia

a co bedzie z gwarancja na blachy, bedziesz tam miec jakies modyfikacje, dziury itd???


przy okazji nie wiem czy nie przeniesc tego topica do "tuning" co myslicie?


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-11-2006, 23:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-03-2006, 15:19
Posty: 119
No tyl tez mi sie srednio widzi. Chcialbym, zeby sie konczyl na rowno na wysokosc konca otworu na wydech, mam nadzieje, ze tych klockow ponizej nie bedzie. w "usmiechu" chcialbym dac cos takiego, jak jest w seryjnym zderzaku ale jest to cholernie droga zabawa wykonanie czegos takiego na zamowienie wiec zobaczymy co chlopaki wymysla. Duzy usmiech jest, bo w dalszych planach jest turbina wiec tam bedzie siedziec IC ktory musi miec chlodzenie. Najwiekszym problemem sa obecnie progi ale mysle ze chlopaki cos z nimi zrobia. Robi to firma carzonespecials (http://www.carzonespecials.com)

Co do montowania to zderzaki beda przykrecone tak jak seryjne, natomiast progi beda podklejone. Zadnych dziur robic nie bede. Dzwonilem do SMP i pytalem jak to wyglada z gwarancja. Powiedzieli, ze jesli nie bedzie naruszana blacha to nie ma problemu.

P.S.
Tez myslalem nad umieszczeniem tego w Tuning, ale z racji zapachu smierci panujacego w tamtym dziale, umiescilem to tutaj ;)


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-11-2006, 23:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26-05-2006, 09:40
Posty: 488
Lokalizacja: Katowice
skoro będzie turbina to wybaczam wszystko :D

czekamy na dalsze fotki i info o autku widze ze sie troche wykosztujesz na tym projekcie, oprocz turbiny planujesz jakies konkretne zmiany mechaniczne, np. jakies wieksze hamulce

crism czy przypadkiem body kita nie dostajesz gratis? wiem ze carzone kiedys szukal ochotnika

generalnie carzone robi troche dziwne ospoilerowania podam pare przykladow wybitnie nie trafiajacych w moje gusta
http://www.carzonespecials.com/index.ph ... 36&zid=562

http://www.carzonespecials.com/index.ph ... 57&zid=601

http://www.carzonespecials.com/index.ph ... 60&zid=614

http://www.carzonespecials.com/index.ph ... 71&zid=481

http://www.carzonespecials.com/index.ph ... 03&zid=530

http://www.carzonespecials.com/index.ph ... 61&zid=370

ta półka w megance jest okropna :evil: , dziwie sie ze tuner jeszcze bardziej uwydatania najgorszy stylistycznie element renaultówki, kurde pilnuj tego auta tam


mam nadzieje ze mechanika bedzie git, bo wyglad chyba mi sie nie spodoba :(



aaaa watek przenosze niech inni posiadacze Suzuki tez oceniaja i czytaja o postepach


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-11-2006, 23:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-03-2006, 15:19
Posty: 119
Owszem, zglosilem sie na ochotnika wiec zestaw mam za free, dlatego sie az tak nie przejmuje tym, ze cos mi sie nie spodoba. Nie bedzie mi sie podobalo to zdejme i tyle, mam jednak nadzieje, ze mi sie bedzie podobalo .
Na poczatek planuje felgi i zawieszenie. Zanim uzbieram na turbinke to troche jeszcze minie. Oczywiscie razem z turbinka zmienia sie hamulce i wydech. chcialbym dac tez na tyl tarcze od sporta.
A co do tego co robi carzone. Robia to, co chca klienci. Owszem jest troche dziwnych rzeczy, ale zdzwilbys sie ile osob to kupuje i to nie w polsce!
No nic, najwazniejsza kwestia w tym momencie sa $, jak one beda, to beda i modyfikacje :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-11-2006, 23:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26-05-2006, 09:40
Posty: 488
Lokalizacja: Katowice
kupuja chyba glownie francuzi, holendrzy i tak dalej,

a nie jest tak ze nie mozesz sciagnac ospojlerowania bo pewnie bedziesz musial czasem uzyczac swojego auta jako democara w zamian za body kit??

co do hamulcow, tarcze z tyłu jezeli dasz na takich jak ma sport, to musiałbys zmienic piasty, wtedy bedziesz miec felgi na 5 srub, wiec z przodu wypadaloby miec tez na 5 wiec tez trzeba by wymienic na takie jak ma sport, troche to bedzie wszystko kosztowac

co za tuner sie bedzie zajmowal silnikiem??


swoja droga polecam ta strone
http://www.renaultclio.pl/
na dole otworzcie sobie relacje z budowy repliki clio maxi, mozna poczytac ile roboty z tym jest jakies trudnosci i tak dalej, mysle ze dosyc ciekawe to jest


Na górę
 Tytuł:
Post: 08-11-2006, 00:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-03-2006, 15:19
Posty: 119
TSRALLY pisze:
a nie jest tak ze nie mozesz sciagnac ospojlerowania bo pewnie bedziesz musial czasem uzyczac swojego auta jako democara w zamian za body kit??


Nie, moj samochod sluzyl tylko do pomiarow, przymiarek itp no i bedzie w katalogu. O zadnych pokazach nie bylo do tej pory zadnego slowa.
Cytuj:
co do hamulcow, tarcze z tyłu jezeli dasz na takich jak ma sport, to musiałbys zmienic piasty, wtedy bedziesz miec felgi na 5 srub, wiec z przodu wypadaloby miec tez na 5 wiec tez trzeba by wymienic na takie jak ma sport, troche to bedzie wszystko kosztowac


no to sie wymysli cos innego :)

Cytuj:
co za tuner sie bedzie zajmowal silnikiem??

Pod nosem mam warsztat w ktorym robia Swifta s1600 Kosciuszki...wiec na poczatek przejde sie wlasnie tam:) pewnie tam tez tez by cos poradzili na reszte zabiegow...


Na górę
 Tytuł:
Post: 08-11-2006, 00:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26-05-2006, 09:40
Posty: 488
Lokalizacja: Katowice
crism pisze:
Pod nosem mam warsztat w ktorym robia Swifta s1600 Kosciuszki...wiec na poczatek przejde sie wlasnie tam:) pewnie tam tez tez by cos poradzili na reszte zabiegow...


to rozumiem ze jestes z Krakowa?
ale w Krakowie to chyba zbyt wiele przy tym Swifcie nie robia, tylko podstawowa obsługa, bo jego autem zajmuje sie od dawna ta wypozyczalnia (zreszta jak i innymi swiftami np. valouska i ignisami s1600)

http://www.jmengineering.cz/aj/kontakt.htm (strona jest mocno nie aktualna)



a co do hamulców to istnieja tez rozwiazania z firm do ktorych byly linki w tematach o dodatkach do swifta, tam byly zestawy turbo, duze hamulce, ramy pomocnicze do przedniego zawieszenia itd.

swoja droga czekam az sie pojawia oryginalne rozporki od suzuki (uniwersalnych nie chce)na przod bo ciagle nie ma , na tyl sa ale w seryjnym aucie sa bez sensu bo jeszcze bardziej ograniczaja bagaznik


Na górę
 Tytuł:
Post: 09-11-2006, 19:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-02-2006, 19:57
Posty: 572
Lokalizacja: Warszawa
Carzone wali tyle plastiku, że trzeba potem zwiększyć rozmiar felg ze 3 rozmiary, żeby to jakoś wyglądało. :wink:
Powiem szczerze Crism, że ja bym tam swojej furki nie posłał, ale poczekajmy na efekt końcowy, może nie obciążą Ci Swiftcika za bardzo. :D


Na górę
 Tytuł:
Post: 09-11-2006, 20:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-03-2006, 15:19
Posty: 119
Nikt nikomu przeciez nie kaze wyslac tam samochodu. Ja wyslalem bo uznalem ze nic nie trace i ciagle tak uwazam.


Na górę
 Tytuł:
Post: 09-11-2006, 23:28 
Jak dla mnie wygląda obiecująco a gratulacje dla Ciebie za odwagę
będziesz miał autko inne od wszystkich i o to chodzi BRAWO!!!
Pozdrawiam


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 12-11-2006, 10:53 
Offline

Rejestracja: 07-06-2006, 20:09
Posty: 35
Lokalizacja: okolice Ełku
Nie widziałem efektu końcowego ale zapowiada się bardzo "agresywnie".Najważniejsze żeby Tobie się podobało-ja osobiście wole "delikatniejsze"zmiany.Jedno jest pewne-ten swift będzie sie wyróżniał 8)


Na górę
 Tytuł:
Post: 23-11-2006, 17:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-03-2006, 15:19
Posty: 119
Obrazek
Obrazek
Obrazek

No i co wy na to ? ja jestem super zadowolony z efektu koncowego :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 23-11-2006, 19:02 
Offline

Rejestracja: 04-11-2006, 14:47
Posty: 35
Lokalizacja: Warszawa
Jak na Carzone, ktorego projekty zazwyczaj mnie odrzucaja, to wyszlo calkiem niezle.


Na górę
 Tytuł:
Post: 23-11-2006, 19:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-05-2006, 16:03
Posty: 280
Lokalizacja: Katowice
jak na carzone, jak powiedzial to vitesse faktycznie nie odrzuca :D.

a powaznie:

1. przod - hmmmmm napewno wyglada lepiej niz wydawalo mi sie ze bedzie wygladac, agresywnie, ale troche nie w moim guscie, zbyt krzykliwie, ale innym moze sie podobac

2. tyl to jak dla mnie porazka, 'carzonowstwo' z nich wylazlo i pojechali i to ostro..... brakuje tez chyba jakis krateczek/siateczek w tych dziurach z tylu, jesli nie brakuje to juz tym bardziej nie kumam tego tylu

3. z boku wyglada naprawde fajnie, nisko pociagnieta linia, te progi tez calkiem calkiem, w trzydrzwiowej budzie wyglada bardzo dynamicznie, nie watpliwie szyku dodaja te fele, wyszlo naprawde fajnie, jest tez chyba lekko obnizony ? w kazdym badz razie jest fajnie.

4. reasumujac jakby nie przod i przede wszystkim tyl to ogolnie bylby bardzo ciekawym projektem. tak czy inaczej wyszlo zdecydowanie lepiej niz przewazajaca wiekszosc projektow carzona jakie widzialem, a niektore byly naprawde przerazajace... autko ma tez chyba troche inny odcien lakieru ? prawda to ? czy tak po prostu wyszlo na zdjeciu ?

5. Czy te felgi sa tez twoje tak jak i ospoilerowanie, czy one tylko na czas robienia sesji Swifta ? czy zawiecha jest inna ? i czy tez twoja ? ciekawy jestem od tej czysto praktyczno - finansowej strony wygladalo tzn co na tym tak naprawde zyskales poza ospoilerowaniem, jesli mozesz i chcesz sie ta wiedza podzielic :) bedzie jakis artykulik w jakies gazetce tjuningowej, czy carzone sie o to postara ?

6. Tak czy inaczej calosc prac napewno wymagala z twojej strony sporo odwagi bo nie wiedziales co dostaniesz spowrotem oddajac swoj 'skarb' w cudze rece i za to duze brawa :) Jesli zostajesz na tych felgach i przy tym przeswicie to niewatpliwie bedzie to wymagalo od ciebie jeszcze wiekszej odwagi, oraz uwagi i cierpliwosci przy jezdzie po naszych kochanych drogach. Na sam koniec - czekamy na liste przewidywanych modeyfikacji mechanicznych, bo tak agresywny wyglad bedzie wymagal udawadniania co jakis czas, ze nie tylko wyglada, ale jeszcze cos potrafi... :P

pozdrawiam i jeszcze raz brawa za odwage!


Na górę
 Tytuł:
Post: 23-11-2006, 21:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-10-2006, 14:49
Posty: 221
Lokalizacja: Milanówek / warszawa
Napisz prosze jakie sa w tej chwili w twoim woziku wymiary(wszystkie) opon i felg :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 23-11-2006, 23:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-03-2006, 15:19
Posty: 119
Felgi sa carzone ale mam z nimi pogadac nt ich zakupu bo mi sie podobaja:) jak bede wiedziec co tam jest to dam znac. a co do listy planowanych przerobek to jest kapke wyzej napisane co tam chcialbym jeszcze zmienic.


Na górę
 Tytuł:
Post: 25-11-2006, 00:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11-05-2006, 17:32
Posty: 162
Lokalizacja: Łódź - Desantowa:P
a powiedz mi... czy robia projekty bardziej... minimalistyczne?? znaczy ja mowie co i jak oni robia? :P


Na górę
 Tytuł:
Post: 25-11-2006, 00:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-03-2006, 15:19
Posty: 119
jak zaplacisz to Ci zrobia :D


Na górę
 Tytuł:
Post: 25-11-2006, 14:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-06-2006, 22:18
Posty: 38
Lokalizacja: Warszawa
Takie zmiany to ja rozumiem 8)
Troche przebajerowany tylni zderzak... ale to chyba kwestia przyzwyczajenia
Co do felg to zeczywiscie maja charakterek :D ale mysle ze czarne lub biale byly by lepsze ;)

Mam nadzieje ze nie lotka na klapie bagaznika zostanie... szkoda bylo by to popsuc jakims skrzydlem od awionetki :lol:


Na górę
 Tytuł:
Post: 25-11-2006, 15:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-03-2006, 15:19
Posty: 119
No wiec felg narazie nie kupilem bo nie ma osoby ktora by mogla podjac decyzje czy moga mi sprzedac felgi z democara :D W kazdym razie byly to kola 205/40 R17 a obnizony zostal tylko do zdjecia poprzez obciazenie. Aktualnie samochod mam na seryjnych 15 i ... nie jest zle, ale kola musze kupic na wiosne wieksze.

A co do lotki to juz wiekszej nie bedzie :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 06-12-2006, 20:58 
Offline

Rejestracja: 27-08-2006, 17:18
Posty: 9
Lokalizacja: Warszawa
Troszkę zamałe to autko na tak masywne...nie wiem jak to nazwac...zderzako-spojlery. Ale jedno jest pewne będzie się wyróżniał :wink:


Na górę
 Tytuł:
Post: 29-12-2006, 02:26 
z ciekawości wszedłem na stronę carzone i:

http://www.carzonespecials.com/index.php?box=produkt&pid=1280

a tego ostatniego elementu to nie kumam...
http://www.carzonespecials.com/index.php?box=produkt&pid=1285

crism, też masz coś takiego?
i jak wogóle można sobie zamontować coś takiego na słupku przy kierowcy :shock:


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 29-12-2006, 11:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-05-2006, 16:03
Posty: 280
Lokalizacja: Katowice
ludzie z carzone'a to chyba wogole nie maja praktycznego podejscia do tego co robia. chcesz miec zegary na slupku to zrobia ci taka badziewna obudowe, najlepiej jakby byla przezroczysta i zegary mogly by wisiec zawieszone przed samym kierowca, to bylby dopiero szpan. co tam ze widocznosc ogranicza, kto by sie tym przejmowal


Na górę
 Tytuł:
Post: 02-01-2007, 20:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-09-2006, 10:10
Posty: 174
Lokalizacja: Wawa/Rawa/Okolice...różnie
jak jest dobrze i ladnie zrobione to mozna, w uturbionych samochodach podstawowe wskazniki lepiej miec :)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]