Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 10:36

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Post: 26-12-2007, 22:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-12-2007, 23:02
Posty: 26
Lokalizacja: Łódź
Niedawno stałem się posiadaczem Wagona R+ z 2002r. Odziedziczyłem go po moim ojcu, który przez 5 lat przejechał nim 50.000km i oprócz paru rysek na lakierze (co oczywiście w najbliższym czasie usunę) absolutnie nic mu nie dolega. Autko jak znakomita większość samochodów kupionych w kraju jest strasznym golasem i poza EPS i 1PP oraz elektrycznych lusterek (co chyba w każdym było) nie ma absolutnie nic. Jako że jestem przyzwyczajony do bogatszego wyposażenia, planuję dodać centralny zamek, elektryczne szyby, nowe audio i TID'a z Agili. Przydałby się też drugi airbag. I w tym miejscu, zanim przystąpię do prac, mam kilka pytań:

1. Czy nie ma problemu z uniwersalnymi siłownikami (chodzi o miejsce do ich zamontowania) oraz jaką moc siłowników wybrać? Interesuje mnie też czy można zrobić bagażnik na centralny bez wymiany zamka? Czy jest miejsce na zamontowanie centralnego do klapki wlewu paliwa?

2. Czy miał ktoś do czynienia z uniwersalnymi mechanizmami do szyb? Czy lepiej wynaleźć gdzieś oryginalne albo z Agili?

3. Czy TID od Agili będzie pasował do wiązki Wagona? Czy mocowania daszka są w tych samych miejscach? I czy w ogóle moge liczyć na to że znajdę wiązkę w moim golasie?

4. Jakie głośniki zmieszczą się w fabryczne miejsca na podszybiu? Oczywiście chodzi o głębokość i średnicę magnesu.

5. Czy w deskę bez airbagu da się takowy upchnąć? Czy wystarczy wyjąć zaślepkę i wstawić airbag? Czy mogę liczyć na wiązkę, oraz czy sterownik od 1PP nadaje się do 2PP, czy też będzie trzeba go wymienić?

6. Czy w tym modelu (M13A) da się odczytać kody błędów metodą drucikową, gdzie szukać gniazda diagnostycznego i jaki interfejs jest potrzebny do podłączenia go pod komputer?

Jeśli ktoś posiada jakieś doświadczenie ze wzbogacaniem R+, albo posiada jakieś ciekawe rozwiązania audio to bardzo bym prosił o wskazówki zanim zacznę wywarzać otwarte drzwi :) Wszystkie modyfikacje będę wykonywał sam pod blokiem, więc jeśli dostanie się do czegoś ma mi zająć pół dnia to wolę za wczasu o tym wiedzieć i wykombinować jakiś ciepły garaż.

PS. Obiecuję dokładną fotodokumentację z przeprowadzanych prac :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 31-12-2007, 12:52 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Twoje plany robią wrażenie :szok:
Powodzenia :!:

Jeżeli chodzi o tuning optyczny Wagona, to poszedłbym w stronę JDM i wstawił max. szerokie kapcie, chromowane felgi, obniżył zawieszenie, dorzucił spojlery progowe, przednie i tylne, chromowane klamki i lusterka, ciemne szyby itd. :D

Może nie aż tak:
http://babycats.jp/collection/wagonR_ver2_MC-02/02.jpg
ale coś w tym kierunku ;)


Na górę
 Tytuł:
Post: 31-12-2007, 13:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-12-2007, 23:02
Posty: 26
Lokalizacja: Łódź
No właśnie jeśli o tun optyczny chodzi to jedyne co mam zamiar zrobić to umalować oryginalne stalfele na czarno i dołożyć daszek nad tylna szybę. No może jeszcze grill od >2003. Reszta modów raczej nie wchodzi w grę bo za rok z małym kawałkiem będę sie pozbywał tego autka i już jest on zarezerwowany przez dziadka 70lat, któremu się raczej takie mody nie spodobają.. A centralny zamek czy elektryczne szybki to każdy chętnie chętnie :)

Na ten czas zacząłem od audio, już leci do mnie Pioneer DEH-4800MP a głośniki będą prawdopodobnie Sinuslive SL 100. Co do tyłu.. To może seryjne zajmą miejsce w podsufitce?..

Wagon jest autem firmowym i ciężko jest wpisać sobie w papiery alufelgi.. No chyba że z własnej kieszeni za nie zapłacić. Nie opłaca się na jeden rok tak inwestować. A centralny zamek można podciągnąć pod autoalarm, poduszkę pod bezpieczeństwo szefa którego czasem się przewozi ;D Tak więc możliwości tuningu są raczej ograniczone i trzeba się nakombinować co i jak zrobić żeby za to nie zapłacić i jeszcze przy tym nie zepsuć auta, tak żeby dało się go później sprzedać.. A umówmy się, Wagon to nie jest specjalnie chodliwe autko..


Na górę
 Tytuł:
Post: 08-04-2008, 17:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-10-2006, 19:14
Posty: 34
Lokalizacja: Gdynia
Odpowiem na jedno pytanko odnosnie poduch.Wg. mnie na 98% nie podlaczysz jaska pasazera.Na pewno modul bedzie inny no i wylacznik poduszkie tez wtedy potrzebny jest


Na górę
 Tytuł:
Post: 12-04-2008, 21:32 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-12-2007, 23:02
Posty: 26
Lokalizacja: Łódź
Jasiek pasażera faktycznie nie do podłączenia. Rozkręcałem, patrzyłem, czytałem i nie mam wiązki i na sterowniku pisze że jest do jednego baga.
Tak samo elektryczne szybki uniwersalne w przypadku Wagona są nie do zamontowania - cały trzpień wystaje ponad tapicerkę drzwi i mechanizm musiałby wisieć na zewnątrz :lol:

Do tej pory zrobiłem:
1. Instalacja uniwersalnego centralnego zamka - działa świetnie
2. Dołożenie zegarka z Opla Corsy C w obudowie z Opla Agili wraz z czujnikiem temperatury zewnętrznej - Efekt super :)
3. Instalacja radia Pioneer DEH-4800MP - polecam bo to bardzo solidne radyjko
4. Instalacja dodatkowego gniazdka zapalniczki z podłączeniem bezpośrednio pod akumulator - nie ma zakłóceń z instalacji elektrycznej w CB radiu
5. Zamontowanie CB radia Uniden PRO520XL na tunelu środkowym
6. Dokupienie welurowych dywaników

W planach:
1. Spoilerek nad tylna szybke, a przy okazji wyklepanie i polakierowanie kilku otarć i wgnieceń (pamiątka z czasów jak ojciec jeździł Wagonem)
2. Owiewki na tylne szyby
3. Przednie lampy z gładkim szkłem (przekładka z Agili mojego dziadka)
4. Jakieś fajne odseparowane głośniczki na przód, a te z przodu znajdą miejsce na tyle
5. Umalowanie felg na czarno (kołpaków już dawno się pozbyłem)
6. Wymiana podświetlenia TIDa, konsoli środkowej i zegarów na jeden kolor w technologii LED :)

W dalekich planach:
1. Przyciemnienie szybek
2. Jakaś fajna welurowa tapicerka w ciemniejszym kolorze szyta na miarę u tapicera :)

Niestety nie mam zdjęć z postępu prac, bo mnie się cyfrówka popsuła i w czasie jak sobie dłubałem ona leżała w serwisie. Jednak jeśli ktoś będzie potrzebował pomocy to chętnie jej udzielę :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 13-04-2008, 14:53 
Offline

Rejestracja: 06-02-2007, 14:23
Posty: 17
Lokalizacja: Gród Kraka
Nie ukrywam, że chętnie obejrzałbym efekt :)
Jak będziesz miał możliwość to pstryknij parę fotek.


Na górę
 Tytuł:
Post: 16-05-2008, 16:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-10-2006, 19:14
Posty: 34
Lokalizacja: Gdynia
rox ile cie kosztowal ten zegarek do autka bo tez kombinowalem zeby wstawic.


Na górę
 Tytuł:
Post: 11-07-2008, 18:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-12-2007, 23:02
Posty: 26
Lokalizacja: Łódź
troche mnie nie bylo ale juz odpowiadam :)
zegarek byl z allegro, opel corsa c, koszt 70pln
daszek od opla agili, aso opel, koszt 55pln :)

do tego czujnik temperatury opel - 19pln allegro i troche kabla i izlolacji termicznej - 20pln.

polecam na dlugie letnie popoludnia przy piwie, fajnie jest cos pogrzebac. jak ktos bedzie mial pytania to zapraszam na gg 2400118, chetnie podpowiem jak to wszystko polaczyc :)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]