Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 10:47

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 14-11-2007, 17:39 
mi sie przepaliła jedna z duzycha zarowek i okazało sie, kondomik sie nie nadaje do dalszego uzytku. Zamowiłem komplet zarowk w kolorze zielonym i dzis dotarły.
Oazuje sie ze chyba te dwie duze powinny byc słabsze bo lewa strona swieci mocniej. ale predzej poszukam mocniejszych tych 4 mniejszych co maja 1,2W. Moze sie ktos orientuje czy mozna dostać takie małe np 2W??????
Obrazek


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 14-11-2007, 18:10 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Lepiej wsadź mocniejsze na prawą stronę ;)


Na górę
 Tytuł:
Post: 14-11-2007, 18:42 
Avalanche pisze:
Lepiej wsadź mocniejsze na prawą stronę ;)


no ale czy da rade dostać takie małe mocniejsze i dotego zielone?
Jutro popatrze ale moze ktos wie????


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 14-11-2007, 21:55 
Offline

Rejestracja: 21-09-2007, 10:56
Posty: 70
Lokalizacja: Łódź/Włocławek
Ja również po wymianie żarówek mam podobny problemik.Podświetlenie prędkościomierza z lewej strony jest nieco mocniejsze niz z prawej.Różnica nie jest taka wielka ale zawsze.Co do gumek to powoli zaczyna być z nimi problem.Gdyż w sklepach z żarówkami proponują lakier do ich malowania.WES82 mam 2 białe żaróweczki T5 1.2 W.


Na górę
 Tytuł:
Post: 14-11-2007, 22:32 
Ja kupiłem sobie oryginalnie całe zielone i mam z głowy te kondomki :D
A co do świecenia to czhyba faktycznie tak jak jasne wspominał te dwie duże powinny być 3W a nie 5W wtedy by lewa strona świeciła słabiej i było by oki. Jednak chba wolę żeby świeciły zegary w całości tak jak teraz lewa strona. Dlatego ponawiam pytanie: Czy są żarówki 2W na "wcisk"????


Na górę
   
Post: 15-11-2007, 09:20 
Offline

Rejestracja: 18-06-2007, 14:51
Posty: 13
Lokalizacja: Warszawa
tak to wygląda
Obrazek


Obrazek
jakość mizerna bo robione nocą w trakcie jazdy i telefonem jak znajdę chwilę zrobię normalne wygląda to naprawdę znacznie lepiej


Na górę
 Tytuł:
Post: 15-11-2007, 10:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-03-2007, 12:47
Posty: 1197
Lokalizacja: Mysłowice
Ten kolor jakis taki nijaki ;)

ps. znalazlem na necie folie indiglo pasujaca wymiarami do tarcz z baleno, powoli zbieram fundusze... ;-)


Na górę
 Tytuł: zegary
Post: 15-11-2007, 13:56 
Offline

Rejestracja: 18-06-2007, 14:51
Posty: 13
Lokalizacja: Warszawa
jak już napisałem robione telefonem a telefon to nie aparat foto więc i nie może oddać właściwych kolorów


Na górę
 Tytuł:
Post: 15-11-2007, 16:12 
Szczupły pisze:
Ten kolor jakis taki nijaki ;)

ps. znalazlem na necie folie indiglo pasujaca wymiarami do tarcz z baleno, powoli zbieram fundusze... ;-)


ile cały koszt wyniesie według Ciebie i czy dużo z tym roboty?


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 15-11-2007, 17:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27-10-2007, 17:38
Posty: 27
Lokalizacja: Wschowa
Nie chcę się wypowiadać jako znawca tematu, ale mam pytanie do was:
Czy ktoś z Was wymieniał już tarcze zegarów w samochodzie?

Nie wiem jak w Baleno, ale w innych jest z tym masa roboty. Demontaż zestawu wskaźników to nie wszystko. Żeby białe tarcze rzeczywiście efektownie wyglądały trzeba usunąć stare, a do tego trzeba zdemontować wskazówki, co jest o tyle trudne, że są one delikatne i łatwo je uszkodzić. Dodatkowo należy wyciągnąć bolce ograniczające wskazówki (te, na których opierają się przy wskazaniach na 0), a w niektórych autach jest to wręcz niewykonalne.
Nie wiem jak sytuacja ma się w Baleno, ale swoją wypowiedź opieram na wcześniejszych doświadczeniach z białymi tarczami.
Poza tym z wyborem tarczy należy na prawdę uważać. Na Allegro dostępnych jest wiele tandet. Dobra tarcza ma tyle warstw, że po zamocowaniu jej na właściwym miejscu światło żarówek nie przybija się przez całą powierzchnię tylko przez cyfry i kreski, a niestety naciągacze nadal próbują zarobić na niewiedzy ludzi...


Na górę
 Tytuł:
Post: 15-11-2007, 20:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-03-2007, 12:47
Posty: 1197
Lokalizacja: Mysłowice
Emilio pisze:
Nie chcę się wypowiadać jako znawca tematu, ale mam pytanie do was:
Czy ktoś z Was wymieniał już tarcze zegarów w samochodzie?

Nie wiem jak w Baleno, ale w innych jest z tym masa roboty. Demontaż zestawu wskaźników to nie wszystko. Żeby białe tarcze rzeczywiście efektownie wyglądały trzeba usunąć stare, a do tego trzeba zdemontować wskazówki, co jest o tyle trudne, że są one delikatne i łatwo je uszkodzić. Dodatkowo należy wyciągnąć bolce ograniczające wskazówki (te, na których opierają się przy wskazaniach na 0), a w niektórych autach jest to wręcz niewykonalne.
Nie wiem jak sytuacja ma się w Baleno, ale swoją wypowiedź opieram na wcześniejszych doświadczeniach z białymi tarczami.
Poza tym z wyborem tarczy należy na prawdę uważać. Na Allegro dostępnych jest wiele tandet. Dobra tarcza ma tyle warstw, że po zamocowaniu jej na właściwym miejscu światło żarówek nie przybija się przez całą powierzchnię tylko przez cyfry i kreski, a niestety naciągacze nadal próbują zarobić na niewiedzy ludzi...


Tarcze zdemontowalem w 15 min i leza na polce :D (mam drugie zegray, kupilem na allegro za 30zł specjalnie do eksperymentowania ;-) ). A nic zdzieral nie bede bo cala tarcza pojdzie w odstawke, zamiast niej bedzie folia indiglo + nalepka na nia. Z bolcami bedzie troche kombinowania ale reszta pojdzie gladko ;-)
Wskazowki tez zeszly bez problemu, wystarczylo troche mocno pociagnac. Problem bedzie jedynie w ustawieniu wskazowek, bo wczesniej opieraly sie na bolcach, a jak je sciagnalem to sie wokol osi obrocily kilka razy :D


Na górę
 Tytuł:
Post: 15-11-2007, 20:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27-10-2007, 17:38
Posty: 27
Lokalizacja: Wschowa
No dokładnie, Szczupły.
Wskazówki od prędkości się wyreguluje, ale może być problem z wskazówkami od obrotów, temperatury i poziomu paliwa (chociaż jak są sterowane elektronicznie, to będzie ok, nie wiem jak to w Baleno wygląda, ale w Vectrze obrotościomierz jest elektroniczny, natomiast w Golfie II po zdemontowaniu wskazówek już jest totalny bajzel).
A bolce to faktycznie ciężki orzech do zgryzienia, jak będziesz je wyciągał, to uważaj, bo kombinerkami pokrzywisz, nie wiem co ci poradzić.
Zadbaj o to, żeby nowe tarczki były odpowiednio sztywne i trwałe, bo jeżeli mają za dużo papieru (a ty o nim na szczęście nie wspominasz) to przy dużej wilgotności mogą się wyginać i w najgorszych przypadkach np. blokować wskazówkę.
Jak zamontujesz, to czekamy na zdjęcia i opis, co by reszta klubowiczów mogła pójść w twoje ślady. Oby tylko Ci się powiodło i minusy nowego dizajnu nie przesłoniły plusów.
Nic, mimo wszystko życzę powodzenia :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 15-11-2007, 20:40 
Offline

Rejestracja: 21-09-2007, 10:56
Posty: 70
Lokalizacja: Łódź/Włocławek
U mnie czas majsterkowania powoli sie kończy.Jednakże nie narzekam.Bardzo bym chciał pobawić się w indiglo ale pierw muszę zmienić kolor podświetlenia radyjka.Też troszke brakuje mi podświetlenia suwaków od nawiewu i od ciepła.Może tacie zabiore trochę farby fluoroscencyjnej do spławików.
:D


Na górę
 Tytuł:
Post: 15-11-2007, 20:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-03-2007, 12:47
Posty: 1197
Lokalizacja: Mysłowice
Bolcy nie bede wyciagal, zrobie nowe. Stare sa zintegrowane z tarczami, a ja starych tarcz nie bede uzywal ;-)


Na górę
 Tytuł:
Post: 15-11-2007, 20:45 
No a liczniki sa wszystkie elektryczne, nie ma zadnych linek itp. :)


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 15-11-2007, 20:49 
hubpla pisze:
Też troszke brakuje mi podświetlenia suwaków od nawiewu i od ciepła.Może tacie zabiore trochę farby fluoroscencyjnej do spławików.
:D

Tak sobie właśnie pomyslałem, ze gdyby te plastikowe "koreczki-końcówki" od suwaków wykombinować jakieś pół przeźroczyste, to można by sie pokusić o wciśnięcie tam jakikchś małych żaróweczek w jakimś fajnym kolorze....
Może troche hardcorowy pomysł, ale myślę, że do zrealizowania.


Ostatnio zmieniony 15-11-2007, 20:50 przez wes82, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
   
 Tytuł:
Post: 15-11-2007, 20:49 
Offline

Rejestracja: 21-09-2007, 10:56
Posty: 70
Lokalizacja: Łódź/Włocławek
W moim poprzednim swifcie była linka i naprawdę nie jednemu napsuła krwi.Tutaj jest trochę jak z zegarkiem elektronicznym.Nawet od tyłu podobnie wygląda.


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-11-2007, 21:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04-11-2007, 12:26
Posty: 14
Lokalizacja: Białystok
byl by ktos chetny na te zegary ?
ja zglaszam swoja kandydature chetnie sobie wezme sztuke jakby co to sie pucujcie na gadu


Na górę
 Tytuł: zegary
Post: 27-11-2007, 23:43 
Offline

Rejestracja: 18-06-2007, 14:51
Posty: 13
Lokalizacja: Warszawa
dla chętnych którzy chcą/będą się bawić w zmianę zegarów chcę zwrócić uwagę na fakt iż trzeba pomyśleć również o ściemniaczu bo te zegary mocno biją po oczach widziałem je działające i wyglądało to tak jakby ktoś świecił latarką prosto w twarz kierowcy


Na górę
 Tytuł:
Post: 29-11-2007, 15:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04-11-2007, 12:26
Posty: 14
Lokalizacja: Białystok
a jak ten sciemniacz wyglada ? szybka jakas przyciemniona czy co?


Na górę
 Tytuł:
Post: 29-11-2007, 19:10 
Offline

Rejestracja: 18-06-2007, 14:51
Posty: 13
Lokalizacja: Warszawa
spliff pisze:
a jak ten sciemniacz wyglada ? szybka jakas przyciemniona czy co?


jest to potencjometr obniżający napięcie żeby zegary nie biły jaskrawością po oczach. W wielu autach montowany jest seryjnie np taki jak tu w baleno niestety tego nie ma

Tak na marginesie, czy ktoś próbował podświetlić potencjometr od położenia świateł żeby go po omacku nie szukać


Na górę
 Tytuł:
Post: 29-11-2007, 20:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-03-2007, 12:47
Posty: 1197
Lokalizacja: Mysłowice
Znalazlem odpowiedni arkusz folii EL, teraz tylko czekam czy jest na magazynie... ;-) Jak dobrze pojdzie to na swieta bede mial zegary :D Na razie wybieram bialy kolor ;-) (zawsze idzie nakleic jakas kolorowa folie ;-) )

Znalazlem tez gotowe do Baleno:

http://www.etronicauto.com/


Na górę
 Tytuł:
Post: 03-12-2007, 19:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04-11-2007, 12:26
Posty: 14
Lokalizacja: Białystok
Szczupły pisze:
Znalazlem odpowiedni arkusz folii EL, teraz tylko czekam czy jest na magazynie... ;-) Jak dobrze pojdzie to na swieta bede mial zegary :D Na razie wybieram bialy kolor ;-) (zawsze idzie nakleic jakas kolorowa folie ;-) )

Znalazlem tez gotowe do Baleno:

http://www.etronicauto.com/


niestety te zegary sa do baleno od 99roku :/


Na górę
 Tytuł:
Post: 03-12-2007, 19:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-03-2007, 12:47
Posty: 1197
Lokalizacja: Mysłowice
spliff pisze:
Szczupły pisze:
Znalazlem odpowiedni arkusz folii EL, teraz tylko czekam czy jest na magazynie... ;-) Jak dobrze pojdzie to na swieta bede mial zegary :D Na razie wybieram bialy kolor ;-) (zawsze idzie nakleic jakas kolorowa folie ;-) )

Znalazlem tez gotowe do Baleno:

http://www.etronicauto.com/


niestety te zegary sa do baleno od 99roku :/


A co za roznica? To nie sa przednie reflektory tylko 1mm folia ktora nakladasz na zegary.


Na górę
 Tytuł:
Post: 06-12-2007, 16:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04-11-2007, 12:26
Posty: 14
Lokalizacja: Białystok
szczupły jeszcze żebyś mogl wyjasnic jak sie to zamowia , to byloby wysmienicie


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]