Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 17:27

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: SX4 z turbo ?
Post: 04-09-2007, 14:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-06-2007, 16:04
Posty: 54
Lokalizacja: 3Miasto
Może dla kogoś to głupi temat a może i nie ,ale chciałem zapytać czy tutaj na forum jest jakiś konkretny specjalista od silników bo kusi mnie założenie turbosprężarki do suzi. Mój znajomy który mieszka zagranicą ostatnio zmieniał turbo w swoim aucie na jakieś bardziej agresywne i zrobił z 175, 225km (standardowo silnik 1,8 miał koło 125 koni bez turbo). Muszę powiedzieć ,że jak jechałem jego autem to 107 km w suzi to jak jazda samochodem ciężarowym. Nie jestem żadnym rajdowcem i nie jeżdzę bardzo szybko poprostu chciałbym mieć więcej koni przy przeróbkach do 10tyś zł.

Może polecicie jakiś profesionalny warsztat gdzie mógłbym się dowiedzieć o szczegóły...

---

Fajny art na temat turbo

http://www.motofakty.pl/artykul/turbo_dla_kazdego.html


Na górę
 
 Tytuł:
Post: 12-09-2007, 18:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06-01-2006, 23:54
Posty: 960
Lokalizacja: Kobylnica/Poznań
Kolego wylecz się z Turbo!

Jeżeli mieć Turbo a aucie, w ktorym jezdzisz na codzien, to najlepiej kupic silnik seryjnie turbodoladowany albo wsadzic Turbo do silnika, ktory byl juz sprawdzany pod katem wytrzymalosci na tego typu przerobki.

Artykul jest na maksa ogolny, ale moja wypowiedz tez bedzie troche ogolna (nie chce sie zaglebiac w szczegoly, bo musialbym tez troche uzupelnic wiedze).

Na logike:

1. Chyba brak przykladow na dlugie uzytkowanie takiego silnika jak Twoj, z turbodoladowaniem ---> ryzyko
2. Zwiekszasz moc -zwiekszac obciazenia wszystkich elementow silnika.
3. W zwiazku z pkt 2 zwieksza sie zuzywalnosc tych elementow a tym samym mozliwosc powstania uszkodzen w silniku (oszczedze historii tlokow wylatujacych przez maske ;P )
4. Silnik z dodana turbina jest zdecydowanie bardziej nieprzewidywalny niz wolnossacy... Pomijam awaryjnosc takiego silnika -tez wzrasta...

Oczywiscie probowac mozna -ale moim zdaniem takie przerobki obciazone sa sporym ryzykiem...

Lepiej albo opanowac swoje zapedy i wytrzymac pare lat z SX4 i potem kupic inne auto albo zrobic swap silnika ;)


Na górę
 
 Tytuł:
Post: 12-09-2007, 23:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04-03-2007, 17:28
Posty: 654
Lokalizacja: Świnte miacho
Spoono piszesz jakby odrazu mial jezdzic na 1.5 bara co najmniej :P
Soft turbo spokojnie zda egzamin - wzrost o 25-30 KM przy 0,3 bara :)
Silnik mozna doladowac bezpiecznie do 0,4-0,5 pozniej tak jak piszesz jest ryzyko :)
Powyzej 1,0 nie ma co sie pchac bez klutego dolu :(


Na górę
 
 Tytuł:
Post: 16-09-2007, 19:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06-01-2006, 23:54
Posty: 960
Lokalizacja: Kobylnica/Poznań
Co do artykułu p. Grabowskiego -jednego z niewielu speców, o których jak na razie nie słyszałem negatywnych, miażdżących opinii, to wytłumaczcie mi różnicę między zaworem upustowym, a blow off, bo dla mnie to to samo ;P

Hmmm, na własnym doświadczeniu bazując (ale podkreślam -tylko na własnym) niestety nowe silniki Suzuki nie sa za wytrzymale... wiec ja bym na swoim nie testowal ;P

Ale Wy możecie :P

Aha, i "kutego dołu" a nie "klutego" :zakrecony:


Na górę
 
 Tytuł:
Post: 26-06-2008, 11:34 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Temat rozwinięty tutaj:
viewtopic.php?t=2128


Na górę
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]