Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 19-03-2024, 15:00

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
Post: 07-02-2007, 22:18 
Witam.
Przedwczoraj jechałem sobie wieczorem do domu i nagle na prostej drodze "BUCH" i kamieniem w szybę dostałem. Niestety kamień zostawił w szybie dziurę z odpryskiem okrągłym i dostało się trochę powietrza między 2 warstwy szyby.
Załamany podjechałem do warsztatu gdzie montują szyby i zapytałem ile kosztuje nowa szyba do mojego Swifta. Odpowiedź: 450 zł z montażem.
Ciekawe ile zawołają w ASO ?

Na szczęście okazało się, że mają możliwość naprawiania takich "kwiatków" jakimś polimerem z proszkiem diamentowym i po 30 minutach szyba wygląda znacznie lepiej.
Co prawda ślad drobny pozostał ale trzeba się mocno przyjrzeć by go zauważyć.
Koszt: 80 zł.

Znajomemu naprawili też nie odprysk, a pęknięcie szyby długości ok 25 cm. Niemalże całkowicie bez śladu.

Najlepsze było oczywiście standardowe poinformowanie klienta o możliwych problemach:
"Zdaża się, że w trakcie procesu wtłaczania polimeru pod ciśnieniem, szyba pęknie. Wtedy nie pobieramy opłaty za usługę, ale szybę trzeba będzie wymienić. To jak regenerujemy czy wymieniamy szybę??"

Udało się zregenerować.


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 07-02-2007, 22:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-02-2006, 19:57
Posty: 572
Lokalizacja: Warszawa
Jeśli nie jest to po stronie kierowcy i na wysokości wzroku to pół biedy. ;)
Ja w poprzednim samochodzie zaraz po wyjechaniu z salonu i po pierwszym przetarciu szyb, pozostawiłem sobie piękną smugę rysek właśnie na wysokości mojego wzroku. Prawdopodobnie zostawili troche piasku na wycieraczce. :? Dużo czasu musiało upłynąc zanim się do tego przyzwyczaiłem i nie przeszkadzało mi to w patrzeniu na drogę. :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-02-2007, 22:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28-06-2006, 07:46
Posty: 131
Lokalizacja: lbl/krk
ja tez mam maly odprysk na szybie po kamieniu ale chyba pojade to zrobic na wiosne.


Na górę
 Tytuł:
Post: 08-02-2007, 01:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-10-2006, 14:49
Posty: 221
Lokalizacja: Milanówek / warszawa
i ja tez mam taki maly po kamyku spod tira, ale raczej nie przeszkadza i sie nie powieksza.


Na górę
 Tytuł:
Post: 08-02-2007, 09:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-12-2006, 10:51
Posty: 57
Lokalizacja: Łódź
Tutaj jest trochę ciekawych informacji odnośnie dopuszczalności i techniki naprawy szyb samochodowych:

http://www.swiatmotoryzacji.com.pl/inde ... ba7204eb33


Na górę
 Tytuł:
Post: 09-02-2007, 16:55 
Offline

Rejestracja: 31-01-2007, 17:43
Posty: 10
Lokalizacja: Poznań
Słyszałem, że jak chcesz naprawiać taka szybe to lepiej jest niezwłocznie udać się do takiego zakładu....ponoć jak sie z tym pojeździ to przy próbie naprawienia pozostaje większy ślad!!!


Na górę
 Tytuł:
Post: 05-03-2007, 21:41 
Offline

Rejestracja: 04-03-2007, 11:22
Posty: 23
Lokalizacja: Katowice
Znalazłem temat o szybach

A więc dzisiaj mnie skasowano 100 zł za trzy ubytki w przedniej szybce jedna mniejsza rysa a dwa ubytki większe lepiej było zrobić to od razu bałem sie ze jak przyjdzie mróz to może się narobić bigosu ładnie zakleili , utwardzili czekając w warsztacie prawie zrobiłem kurs z klejenia szyb taki pan był wylewny co do swego rzemiosła ze sprzedawał mi wszelkiej maści wiedzę .
Jest już po kłopocie nieznaczne ślady pozostały ,jestem zadowolony


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-01-2008, 12:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-10-2006, 10:15
Posty: 29
Lokalizacja: Łódź
Dla zainteresowanych włodzi taki zakład jest na Wróbleskiego przy al. Jana Pawła II, jak znajde dokładny adres podrzuce na forum.


Na górę
 Tytuł:
Post: 18-01-2008, 01:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-01-2008, 21:32
Posty: 47
Lokalizacja: eudezet
tez mialem odprysk na szybie po kamieniu i mnie razil, podjechalem do "JAAN-a" (okolice CH Pasaz Łódzki) skasowali mnie jak dobrze pamietam na 150 i dzieki temu mam dozywotnia gwarancje na szybe :lol: ale przed naprawianiem ubytku tez mnie uprzedzali ze szyba moze strzelic i nie biora za to odpowiedzialnosci


Na górę
 Tytuł:
Post: 18-01-2008, 01:48 
Nie ma czegoś takiego jak "dożywotnia gwarancja" MASZ TO NA PIŚMIE????
Takie rzeczy tylko w erze 8)


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 21-01-2008, 22:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-10-2007, 21:33
Posty: 60
Lokalizacja: Skierniewice
Tak stary!! Na Brzeźińskiej w Łodzi zaklejają szyby i daja gwarancje na piśmie!! Ja mam pecha bo mam pajęczynke od strony pasażera, jakies 4 cm od krawędzi, i stwierdzili że nie podejmą sie tego bo za blisko krawędzi i moze szyba pójść :x :x zarzucili propozycje ze mi szybe wymienia za kolosalne 600 zl!!!!!!!!!! Chyba ich pogieło :szok: :szok: !!! Mineły dwa miechy i nic narazie sie nie dzieje a jej średnica to jakies 1.5 cm!!


Na górę
 Tytuł:
Post: 21-01-2008, 22:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-01-2008, 21:32
Posty: 47
Lokalizacja: eudezet
heheh a no pewnie ze mam.... szyba strzeli -wymieniaja na wlasny koszt :D


Na górę
 Tytuł:
Post: 05-02-2008, 21:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-05-2007, 17:56
Posty: 31
Lokalizacja: Warszawa
No cóż, mnie też właśnie dopadł niefart bliższego kontaktu szyby z kamyczkiem :placze:. Efekt: 3 małe odpryski + pajączek o 3 nogach. Wszystko skupione na małej powierzchni (wielkości 50 groszówki). Myślałem, że da się to bez trudu naprawić. Niestety, po konsultacji w firmie wymiany szyb (podjechałem do JAANa) okazało się, że naprawa jest praktycznie niemożliwa. Jak stwierdził gość, jest za duże nagromadzenie nieszczęść na małej powierzchni. Jak zaczną wstrzykiwać miksturę w jeden odprysk, sąsiednie nie wytrzymają ciśnienia i szyba pęknie do reszty. Nie wiem, nie znam się. Może gość ściemniał i chciał od razu mnie naciągnąć na wymianę szyby. Brzmiał dość przekonująco, ale może jeszcze skonsultuję to jeszcze gdzieś indziej.

Zakładam jednak najgorsze, czyli wymianę szyby. I tu powstaje odwieczne pytanie, gdzie to zrobić: w ASO czy w zewnętrznej firmie wymiany szyb. No bo jest kilka kwestii:
1. Gwarancja. ASO może się czepiać, że naprawiam pojazd poza ich siecią i zabrać gwarancję na cały samochód. Niby bez sensu, bo przecież same szyby naprawom gwarancyjnym nie podlegają. Ale znam życie. A może ktoś zna tę kwestię z autopsji lub wie, jak to wygląda od strony prawnej?
2. Wymieniana szyba. W ASO raczej powinni wstawić oryginał (w tym wypadku Saint Gobain), tak by zachować pierwotne właściwości szyby (kolor, atermiczność i takie tam). Gdzie indziej wstawią to, co będą mieli, byle pasowało (jakiś Nordglass). To może mieć znaczenie przy odsprzedaży auta.
3. Cena. Nie ma co się rozpisywać. Poza ASO zapłacę góra 600zł. Do ASO aż boję się dzwonić. Cena razy 3? A może 4?
4. Profesjonalizm usługi. Tu wydaje mi się, że przewagę też mają firmy zewnętrzne. W końcu codziennie wymieniają po kilka szyb i znają się na rzeczy. Z kolei w ASO taka akcja to jak sądzę niecodzienne wydarzenie i pewnie panowie najpierw muszą się podrapać po głowach, zanim wezmą się do działania (pewnie przesadzam).

Poradźcie ludziska, co robić :?:

A, jeszcze dodatkowa kwestia. Gdyby jednak ASO, to:
- Czy każde ASO jest w stanie wymienić szybę, czy też w danej okolicy mają na to monopol 1-2 stacje?
- Czy ktoś może mi podpowiedzieć, które ASO w Warszawie lub w okolicach jest w stanie zrobić to optymalnie (porządnie, szybko i bez ździerania ponad miarę)?
- A może warto ruszyć w Polskę (przy kilku stówkach różnicy może się to nawet opłacić)?


Na górę
 Tytuł:
Post: 06-02-2008, 13:40 
morongot pisze:
- A może warto ruszyć w Polskę (przy kilku stówkach różnicy może się to nawet opłacić)?


Przedzwoń do ASO "gdzieś" na śląsk:) Tam na pewno za "wymianę" zapłacisz połowę tego co dajmy na to w Stolicy.
Koszt szyby powinien być porównywalny.

Myślę że każde ASO które ma serwis blacharski, powinno wymieniać też szyby. W ASO Skody tak jest.

CO do ASO SUZUKI a np. firmy JAAN, to zdecydowanie z usługi tej drugiej będziesz bardziej zadowolony.

W suzuki długo będą "drapać" się po głowie zanim wytną starą i wkleją Ci nową szybę. Przy okazji mogą nawyrządzać sporo szkód , przy nieumiejętnym wycinaniu szyby. Na tej robocie to raczej nikt się tam nie zna :szok: . Przerabiałem to w SKODZIE i nie obyło się bez reklamacji. Przy okazji musieli malować cały dach bo tak wycieli szybę że uszkodzili lakier na rancie dachu i wdarła się korozja.


Dziś ASO mówię STANOWCZE "NIE"


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 24-06-2011, 23:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-08-2008, 19:39
Posty: 1132
Odgrzebuje stary watek, poniewaz trafilo to w koncu i mnie, a wlasciwie moja szybe...

Przed niespelna trzema tygodniami na A4 kilkanascie kilometrow przed zachodnia granica Kraju przy predkosci rzedu 120-130km/h zostalem wyprzedzony przez inny samochod i nagle ... "puk!"
Zjazd na najblizszy parking, oczyszczenie szyby wokol uszkodzonego miejsca i zabezpieczenie uszkodzenia tasma klejaca przed brudem i wilgocia
i w dalsza droge.

Obrazek Obrazek Obrazek

W domu szukanie informacji w internecie na temat mozliwosci naprawy i rozczarowanie.
Informacje podane kilka postow wyzej w linku Kolegi seboo sa w zasadzie prawidlowe, ale niekompletne.

Niniejsza prezentacja okresla podstawowe kryteria kwalifikowania sie uszkodzenia do naprawy: Kryteria

1. Wielkosc uszkodzenia nie moze przekraczac srednicy ok. 25 mm, co odpowiada wielkosci monety 2 EUR.
2. Uszkodzenie nie moze znajdowac sie w bezposrednim polu widzenia kierowcy, czyli w obszarze szerokosci ok. 30 cm w osi fotela kierowcy.
3. Uszkodzenie nie moze znajdowac sie blizej jak 10 cm od krawedzi szyby :(

Pomimo ze moj przypadek nie spelnial trzeciego kryterium, wybralem nastepnego dnia numer Hotline duzej sieci zajmujacej sie takimi sprawami i uzgodnilem telefonicznie wygodny dla mnie termin wizyty w najblizszym warsztacie tej Firmy.

Ogledziny na miejscu i rozmowa z Serwisantem okazaly, ze naprawa jest teoretycznie mozliwa, ale wiaze sie z duzym ryzykiem pekniecia szyby podczas naprawy. Szyba jest wowczas obciazona duzymi naprezeniami wewnetrznymi, ktorych w obszarach zewnetrznych, a wiec w tym pasie ponizej 10 cm od krawedzi moze nie przeniesc...
Postanowilem mimo wszystko zaryzykowac, podpisalem zlecenie i ... operacja zakonczyla sie sukcesem :)

Tutaj dwie fotki od wewnatrz, przed i po naprawie:

Obrazek Obrazek

Koszt naprawy (99,90 EUR) zostal w calosci przejety przez ubezpieczenie.
Wymiana szyby rozliczana przez ubezpieczenie kosztowala by mnie 150 EUR (udzial wlasny).
Przypuszczam jednak, ze gdyby szyba pekla podczas tej naprawy, musialbym zaplacic i te 99,90 EUR...

Na koniec jeszcze jedna prezentacja, pokazujaca zasade naprawy: Naprawa

1. Dokladne oczyszczenie uszkodzonego miejsca.
2. Odpompowanie z uszkodzenia powietrza pompa prozniowa i wprowadzenie w jego miejsce zywicy.
3. Utwardzanie zywicy promieniami UV.
4. Usuniecie nadmiaru zywicy z powierzchni szyby i polerowanie.

Szyba nie moze byc naprawiana, jezeli uszkodzeniu ulegla folia pomiedzy warstwami szyby lub pomiedzy warstwe szkla a folie dostala sie wilgoc.
Dlatego wazne jest, aby z naprawa nie zwlekac, a uszkodzone miejsce natychmiast zabezpieczyc tasma klejaca przed wplywami atmosferycznymi i brudem.
Te czynniki decyduja rowniez o efekcie koncowym naprawy.

I jeszcze sprawa gwarancji... w przypadku Firmy w ktorej wykonywylem naprawe nie jest ona niestety "dozywotnia" i obejmuje jedynie...
...okres trzydziestu lat... Na pismie(!) ;)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]