Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 13:09

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
Post: 27-11-2006, 10:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-10-2006, 14:49
Posty: 221
Lokalizacja: Milanówek / warszawa
Od jakiegos czasu moj swifcik byl bardzo brudny, ale ciagle sie ociagalem z umyciem go. W 80% przypadkow samochod myje recznie, jednak wczoraj postanowilem go umyc na myjni. Trafilem na BP Jerozolimskie 202 (niedaleko Łopuszanskiej). Wzialem program zloty, ale jaka byla moja złość, gdy samochod wyjechal z myjni. Moze i byl juz czysty ale za to cały pokryty malutkimi ryskami :evil:
Bylem juz ze 3 razy na myjniach automatycznych, ale zadna nie zrobila mi czegos takiego z samochodu.
Z daleka nic nie wydac, ale po przyjzeniu sie, na samochodzie jest rysa na rysie, tysiace miliony malutkich rysek, ktorych wczesniej nie bylo.
Od razu zglosilem to do personelu, przyszla nawet pani kierownik i ostatecznie spisalismy zgłoszenie szkody.
Dzis dzwonilem do Ergo HESTIA bo tam jest ubezpieczona stacja i w ciagu kilku dni powinien przyjechac do mnie rzeczoznawca na ogledziny.
Mam nadzieje ze zostanie to uznane jako szkoda i lakier zostanie przynajmniej wypolerowany (mam nadzieje ze to pomoze).
Zaraz za mna z myjni wyjezdzalo piekne Audi A8, ktore mialo na swoim lakierze podobne slady, jednak pan kierowca chyba sie tym tak jak ja nie przejmowal.
Mi sie to jednak bardzo nie podoba.
Nigdy wiecej Myjni Automatycznych :!:


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-11-2006, 13:35 
Offline

Rejestracja: 04-11-2006, 14:47
Posty: 35
Lokalizacja: Warszawa
Myjnie automatyczne to zlo! Im ciemniejszy lakier tym bardziej widac skutki szorowania szczotami po lakierze (na czarnym jedno mycie moze spowodowac, ze z lsniacego zamieni sie w porysowana makabre).
Dzisiejsze wodnorozcienczalne lakiery stosowane do malowania aut sa bardzo miekkie i myjni automatycznych nalezy unikac jak ognia (podobnie z myjniami recznymi gdzie samemu myje sie auto za pomoca lancy cisnieniowej i szczotki do ktorej naplywa piana - ta szczotka moza sobie niezle zalatwic lakier, wiec nalezy ograniczyc sie do mycia sama lanca cisnieniowa z aktywna piana).


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-11-2006, 13:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-05-2006, 07:24
Posty: 691
Lokalizacja: Nowy Sącz
Dlatego unikam myjni automatycznej jak ognia.
Wolę jeździć brudnym autem, tak jak to robiłem przez ostatnie dwa tygodnie :) niz jechać na automatyczną myjnię.
Przekonałem się o tym po przepuszczeniu służbowej Meganki żony przez taką właśnie myjnię.
Starszym autem owszem ale nie nowym, zwłaszcza z tak miękkim lakierem jak na Swifcie.
A skoro jesteśmy przy ryskach i lakierze to macie może takie małe ryski w okolicy klamki?
Wczoraj, właśnie po umyciu, zauważyłem kilka rys nad klamką od strony kierowcy i we wgłębieniu pod klamką.
Da się to jakoś zniwelować?


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-11-2006, 14:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-10-2006, 14:49
Posty: 221
Lokalizacja: Milanówek / warszawa
Dobra no trudno, stało sie ;p

Chociaz niektóre myjnie automatyczne musze powiedziec ze nie zostawiaja zadnych sladow po sobie. np. Myjnia tunelowa na stacji LOTOS w Piasecznie myje bardzo delikatnie, szybko i dokladnie :)

Dobra to zdam relacje z orzeczeń rzeczoznawcy.

Na szczescie tak czy siak za poltora miesiaca jade na tą aerografię, wiec tam i tak zalakieruja prawie caly samochod :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-11-2006, 14:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-09-2006, 10:10
Posty: 174
Lokalizacja: Wawa/Rawa/Okolice...różnie
takie ryski spokojnie dobra polerka da sie usunac, trzeba niestety myjni automatycznych unikac, badz sporadycznie sie na nich pojawiac
http://www.ochronalakieru.pl/ bardzo dobre fekty sa, gdyby na wiosne zebrac troche ludzi to mozna u nich rabaty wynegocjowac ;)


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-11-2006, 17:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-02-2006, 19:57
Posty: 572
Lokalizacja: Warszawa
Vitesse pisze:
(podobnie z myjniami recznymi gdzie samemu myje sie auto za pomoca lancy cisnieniowej i szczotki do ktorej naplywa piana - ta szczotka moza sobie niezle zalatwic lakier, wiec nalezy ograniczyc sie do mycia sama lanca cisnieniowa z aktywna piana).


To prawda z tym, że tzw. myciem bezdotykowym samochodu nigdy nie domyjesz. :? No chyba, ze jest tylko przykurzony.


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-11-2006, 17:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-09-2006, 10:10
Posty: 174
Lokalizacja: Wawa/Rawa/Okolice...różnie
zalezy od myjki i od cisnienia, na wiekszosci jak jest mocno zabrudzony to niestety sie nie domywa i zostaje taki nalot, ale sa takie ktore domywaja :) niestety ta ktora znam znajduje sie w Rawie Maz. :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-11-2006, 19:52 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-10-2006, 14:49
Posty: 221
Lokalizacja: Milanówek / warszawa
hmm stacja BP byla ubezpieczona w Hestii i musze powiedziec ze ta firma ubezpieczycielska mi sie podoba. Dzis dzwonilem rano poinformowac ich o szkodzie, a juz przed godzinka zadzwonil do mnie rzeczoznawca, ze przyjedzie do mnie do domu jutro w poludnie obejrzec samochod :D
Jakos niezwykle szybko to wszystko i z dojazdem do klienta. W PZU takie rzeczy chyba sie nie zdarzają.


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-11-2006, 19:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-05-2006, 16:03
Posty: 280
Lokalizacja: Katowice
my zawsze myjemy na bezdotykowej, ale uzywamy jej w ten sposob ze wybieramy tylko i wylacznie tryb splukiwania, zeby usunac z samochodu tyle brudu i kurzu ile tylko mozliwe. a nastepnie myjemy auto recznie bardzo miekka gabka, lub szmatka, bardzo obficie uzywajac wody, na koniec znowu lanca, zeby splukac pozostala na autku piane. tak naprawde tylko i wylacznie w ten sposob da sie w miare dokladnie umyc samochod unikajac jakis dramatow z ryskami. wiadomo ze tak czy siak z czasem pojawia sie jakies mikro rysy, ale na to nie ma rady, zawsze jak gdzies pojawi sie jakies ziarenko piasku, drobiny kurzu itd. to po pewnym czasie dojdzie do uszkodzen lakieru. tak samo powstaja od drobinek piasku kurzu wedrujacych razem z powietrzem, coz... mowi sie trudno


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-11-2006, 21:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-02-2006, 19:57
Posty: 572
Lokalizacja: Warszawa
Konrad pisze:
ale sa takie ktore domywaja :) niestety ta ktora znam znajduje sie w Rawie Maz. :)

Zdradzisz jej nazwę ? :D


Cobra pisze:
my zawsze myjemy na bezdotykowej, ale uzywamy jej w ten sposob ze wybieramy tylko i wylacznie tryb splukiwania, zeby usunac z samochodu tyle brudu i kurzu ile tylko mozliwe. a nastepnie myjemy auto recznie bardzo miekka gabka, lub szmatka...

I nikt się nie czepia ? U mnie w okolicy na żadnej bezdotykowej nie wolno używać swojej gąbki. :evil:


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-11-2006, 22:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-05-2006, 16:03
Posty: 280
Lokalizacja: Katowice
jasne wiadomo ze nie wolno, ale akurat na tej jednej stacji nie ma nigdzie przyklejonej duzej informacji ze nie wolno myc samemu, obsluga w zasadzie sie tam nieraz petala jak mylem swoim szamponem z woskiem, ze swojego wiaderka, uzupelniajac jeszcze sobie wode z kranika do mycia rak w myjni automatycznej :) i nic, to ja im bardzo dziekuje i wiernie tam myje i tankuje :D


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-11-2006, 03:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-09-2006, 10:10
Posty: 174
Lokalizacja: Wawa/Rawa/Okolice...różnie
Mekintosh no wlasnie jest myjnia ale w Rawie Maz. podejrzewam ze maja wieksze cisnienie w lancy i dlatego ladnie wszystko schodzi (jest to myjnia prywatna i ludki sami myja, klient czeka, na koniec ladnie susza i wycieraja samochod), jako ze mam tam drugi dom i czesto bywam to od czasu do czasu myje samochodzik


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-11-2006, 18:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-10-2006, 14:49
Posty: 221
Lokalizacja: Milanówek / warszawa
Rzeczoznawca był, wszystko spisane, kwota zostanie wplacona na konto w ciagu najpozniej miesiaca, jaka kwota? decyzja do 10dni. :)
Ale ma byc to kwota odpowiadajaca kwocie, ktora trzeba zaplacic za polerke.
Tak czy siak jak to powiedzial pan od aerografii:
,,odszkodowanie jak da rade to zawijaj do kieszeni,
a ryski nie problem, bo ja i tak bede matowal papierem sciernym elementy do malowania wiec ryski zginą bo, przyjdzie nowy lakier"


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-11-2006, 20:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-09-2006, 10:10
Posty: 174
Lokalizacja: Wawa/Rawa/Okolice...różnie
czyli z wszystkiego zlego zarobisz na tym ;)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]