Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 29-03-2024, 12:59

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Post: 22-09-2006, 12:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26-05-2006, 09:40
Posty: 488
Lokalizacja: Katowice
Jakiego używacie płynu do chłodnic(oczywiscie chodzi mi poza fabrycznym, swoja droga jaki tam jest fabryczny nie wie ktos??), jak patrzałem do instrukcji obsługi ma to być "bezkrzemianowy płyn niskokrzepnący na bazie glikolu etylenowego". Tanie plyny popualarnych polskich marek sa na glikolu metylenowym czy jakos tak wiec odpadaja aczkolwiek sa tez takie na etylenowym. Generalnie jak czytałem o płynach to w każdym sa inhibitory korozji i jakies tam dodatki. Z kolei w instrukcji pisze zeby nie stosowac inhibitorów i innych dodatkow (chyba ze chodzi im o jakies zewnetrzne dodatkowe srodki a nie wkomponowane bezpośrednio w płyn)

generalnie szukałem płynów do chłodnic aluminiowych(bo chyba taka jest w Swifcie jak i w kazdym nowym aucie) na bazie glikolu etylenowego i znalazłem np. takie

http://www.totalpolska.pl/produkty/chlodnice/index.htm
http://www.orlen-oil.pl/modules/kat_show.php?id=143
http://www.motozakupy.com.pl/index.php? ... 6955328fb5


Na górę
Post: 23-09-2006, 08:56 
Od czasu zakupu nie wymienialem plynu chlodzacego, przed zima chcialbym go calkowicie wymienic tylko mam dylemat na jaki plyn ?


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 23-09-2006, 09:20 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
w mojej instrukcji nie podają nic poza "high quality ethylene glycol antifreeze and anticorrosion diluted with distilled water" dalej jest o mieszaniu:
30% - 50% antyfryzu jeżeli temperatury otoczenia spadaja poniżej -15oC


Na górę
 Tytuł:
Post: 23-09-2006, 15:06 
Offline

Rejestracja: 05-09-2006, 22:40
Posty: 10
w tej chwili tak naprawde wszystkie pyny dostępne na rynku spełniają normy tak więc jakiego byś nie zalał będzie dobry, oczywiście tylko że jakiś zimowy


Na górę
 Tytuł:
Post: 23-09-2006, 16:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-04-2006, 10:34
Posty: 99
Lokalizacja: Warszawa
Polecam GlycoShella - całoroczny, bezkrzemianowy, bezazotynowy, do chłodnic aluminiowych, dobrze znosi mieszanie z twardą wodą.
A uzupełniać należy takim samym jaki masz zalany 8)
W Ignisie pierwszą wymianę miałem przy 45 kkm, po 2,5 roku.

POZDRO

korel


Na górę
 Tytuł:
Post: 18-10-2006, 09:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26-05-2006, 09:40
Posty: 488
Lokalizacja: Katowice
w sumie to nie chodzi o typowy płyn eksploatacyjny, chociaz w eksploatacji sie go uzywa

mozecie polecic jakiegos dobrego de-icera do szyb, moj obecny sie wogole nie spisuje, chyba ze sie nie bawicie takimi plynami, tylko od razu drapiecie (wolalbym nie rysowac szyby)


Na górę
 Tytuł:
Post: 20-10-2006, 09:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12-05-2006, 13:34
Posty: 293
Lokalizacja: Warszawa
Ja od wielu lat używam kosmetyli , na lato i zime firmy SONAX ,nie są najtansze , ale jestem zadowolony :D
linki
http://www.sonax.pl/
a tu bliżej ciebie : http://www.sonax.katowice.pl/sklep/index.html

Ta firma tez jest niezła (też czasami używałem) http://www.formula1.com.pl/
Ale jeśli nie chcesz podrapać szyb, to spraw sobie skrobaczkę z dobrą gumom, przecież sam odmrażacz wszystkiego nie załatwi :wink:


Na górę
 Tytuł:
Post: 26-10-2006, 14:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-10-2006, 14:49
Posty: 221
Lokalizacja: Milanówek / warszawa
W Auto świecie 43/06 jest teraz krótki artykuł z serii "porady eksperta" zatytułowany "Jaki wybrać płyn do chłodnic?" Mogę go tu przepisać bo jest ciekawy dosyc:

,,Wielu kierowców stojąc przed wyborem płynu do chłodnic ma wątpliwości jaki płyn będzie odpowiedni do ich samochodu zarówno w przypadku całkowitej wymiany, jak i w momencie uzupełniania poziomu płynu przez dolewke. Do konstrukcji układów chłodzenia wykorzystywane są różne materiały (np. aluminium, stal, miedż, guma, plastik) dlatego rodzaj i jakość zastosowanych w płynie inhibitorów korozji ma ogromny wpływ na ich żywotność. W przypadku dolewek musimy pamiętać, zę większość płynów dostępnych na rynku nie należy ze sobą mieszać. Wynika to z faktu, że:
-płyny na bazie glikolu etylenowego nie są mieszalne z płynami zawięrającymi glikol propynelowy.
- różne inhibrydy korozji zawarte w płynach mogą wzajemnie osłabiać swoje działanie, tworzyć związki nasilające korozję, lub powodować wytrącanie się osadów zapychających układ chłodzenia.
-zmianie może ulec kolor płynu przez co serwis może zakwestionować warunki gwarancji.
Rozwiązanie tego problemu znalazła amerykańska firma Prestone, wprowadzając w 2004r pierwszy na świecie w pełni uniwersalny płyn do chłodnic, wyprodukowany w oparciu o innowacyjną koncepcję >>All makers, all models<<. Od tego sezonu Płyn Do Chłodnic -37*C Prestone dostępny jest również w Polsce.
Płyn Do Chłodnic -37*C Prestone może być bez przeszkód stosowany do układów chłodzenia wszystkich modeli samochodów (z chłodnicami stalowymi, mosięznymi lub aluminiowymi). Dodatkowo specjalnie opracowany skład chemiczny płynu nie powoduje konfliktu inhibitorów korozji po zmieszaniu z każdym innym płynem na bazie glikolu etylenowego (ok.90% płynów dostępnych w Polsce). Podczas dolewk płynu Prestone nie zmieni się również kolor płynu, z którym jest mieszany.
Płyn Prestone charakteryzuje się wydłużoną trwałością do 5lat lub 250 000 km (standart dla płynów 2-3 lata). Opakowanie wyposażone jest w system E-Z Pour, chroniący przed wychlapywaniem płynu podczas nalewania."


Na górę
 Tytuł:
Post: 19-09-2007, 22:09 
Offline

Rejestracja: 15-07-2007, 03:04
Posty: 21
Lokalizacja: Suchedniów
jeszcze taka malutka uwaga - nie lejcie borygo, bo Wam węże spuchną i zaczną się zsuwać ze zbiorniczka wyrównawczego i korek zacznie spadać, a uszczelka tak się rozciągnie, że będzie się tylko nadawać do... wyrzucenia
pozdrawiam
masol

_________________
Suzuki Baleno kombi 1,6 16V


Na górę
 Tytuł:
Post: 20-09-2007, 08:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-03-2007, 12:47
Posty: 1197
Lokalizacja: Mysłowice
Ja odradzam Petrygo, a polecam Dynagel. Petrygo mi sie zaczelo pienic :szok:


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]