Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 19-04-2024, 06:11

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 28-02-2008, 12:45 
Offline

Rejestracja: 28-12-2007, 23:51
Posty: 25
Kilka dni temu podczas mycia furki zobaczylem bardzo brzydkie wgniecenie w prawych przednich drzwiach, jakies 25cm pod lusterkiem, czyli tak w polowie wysokosci drzwi. Bylo plytkie, ale rozlegle - srednica ok 4cm. Widac jak cholera. Lakier zadrapany, ale nie pekl.
Auto ma niecaly 1 tys km przebiegu, wiec zrozpaczony zaczalem sie zastanawiac co z tym zrobic. Tak sie zkladalo ze w piatek mialem przeglad 1000km, wiec pokazalem to w ASO (gdyz wlasciciel ma rowniez lakiernie) i werdykt byl jednoznaczny - mozna sprobowac wypchnac od srodka po zdjeciu tapicerki, ale bedzie widac. Trzeba szpachlowac i lakierowac. Masakra...

Jest jednak rada. Otoz jest w Polsce kilka osob, ktore zajmuja sie usuwaniem wgniecen bez lakierowania, bez demontazu. Jeden taki gosc jest w Gdansku. Jak sie pozniej powiedzialem jest jeszcze ojciec z synem w Wwie i 2 gosci na poludniu Polski. Ja tego mojego znalazlem przez internet, ale wtedy myslalem ze takich magików jest cala masa.

Otoz nie. Gosc ma na prawde unikalna wiedze i umiejetnosci, ktore nabyl gdzies na zachodzie Europy. Facet uzywa wylacznie kilku bardzo prostych narzedzi - takich metalowych pretow, podobnych do kija hokejowego. Wszystko samoróbki. Sekret tkwi w znajomosci blachy, lakieru i nieprawdopodobnej dokladnosci i cierpliwosci. Ma tez owa pompke, ale mowi ze to kiepskie narzedzie, malo dokladne i uzywa tylko w ostatecznosci, gdy nie ma dojscia od srodka.

Od technicznej strony wyglada to tak, ze opuszcza sie szybe, facet wklada taka pomiedzy szybe z blache drzwi taka oslonke z pleksi, dodatkowo maly klin i wsadza owy pret i jego koncem wypycha wgniecenie. Malutkimi ruchami, krok po kroku. Z zewnatrz czasem puka kolkiem i mloteczkiem w celu rozprezenia blachy, czasem tez musi blache ogrzac nagrzewnica. Gosc robi bez problemu blotniki, maske i dach (z demontazem podsufitki). Generalnie kazde miejsce gdzie jest w stanie dojsc.

Podsumowujac - za 150zl w pol godziny usunal wgniecenie, tak ze blacha jest idealnie prosta. Po przejechaniu pasta pozostala tylko malutka ryska na lakierze. Efekt jest na prawde super i porownujac to z klepaniem, szpachlowaniem, lakirowaniem, demontazem i montazem, co zajmuje pewnie z 2 dni i koszcie pewnie ok 300-400zl, to bez watpienia jest to atrakcyjne rozwiazanie.
Dodatkowo facet moze swoja robote zrobic prawie wszedzie np. dojechac do klienta.

Fotek niestety nie mam...

Aha, facet praktycznie sie nie oglasza, a stronka www jakos nie dziala. Nie ma szyldu na garazu, facet po prostu ma mase klientow na biezaco i reklamowac sie nie musi. Ma klientow z calej Polski polnocnej, ostatnio byl u niego gosc Bentleyem ;-)

Jesli ktos chce namiary, to moge podac na priva. On sam mnie prosil, zeby go za bardzo nie polecac, bo jest tak zarobiony ;-)
Opisalem cala sytuacje jako ciekawostke i rade. Sprobujcie poszukac tych gosci w Wwie i na poludniu Polski. Jak skorzystacie z ich uslug, podzielcie sie doswiadczeniami.

Pozdrawiam
Tomek


Na górę
Post: 28-02-2008, 21:01 
TommiB pisze:
Fotek niestety nie mam...



A szkoda bo dopóki nie zobaczę nie uwierzę..

Poza tym co za problem zdjąć tapicerkę z drzwi:)?? Nie wyobrażam sobie jak można coś wyprostować nie mając do tego miejsca bezpośredniego dojścia.
Piszesz o jakiś klinach które wkładał ten spec ??? Jak on je tam wcisnął:)? Przez uszczelkę szyby :? Jak to czytam to zrywam boki :))

Jakiś cyrkowiec akrobata z tego faceta:)) pewnie POLAK :)???

Pozdrawiam i wyślij fotki przed i po naprawie tylko wtedy mnie przekonasz:))
Tymczasem się uparłem, bo w bajki nie wierzę:)))


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 28-02-2008, 21:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-03-2007, 12:47
Posty: 1197
Lokalizacja: Mysłowice
Widzialem sprzety do usuwania wgniecen z zewnatrz (jakis czas temu na targach moto, kosztowaly kupe kasy), bez jakiegokolwiek rozbierania drzwi! Gosc przykladal urzadzenie ktore wygladalo jak wielki grzebien z ruchomymi tymitymi (nie wiem jak to nazwac, takie blaszki ;) ). Naprawa polegala na tym ze on je przesuwal na aktualny ksztalt a pozniej na docelowy, wciskal guziczek, robilo "pstryk" i blacha odskakiwala do prawidlowego ksztaltu. Polegalo to na indukcji elektromagnetycznej czy jakos tak ;)


Na górę
Post: 28-02-2008, 22:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-04-2007, 19:23
Posty: 959
Lokalizacja: Górny Śląsk
nakubenda pisze:



A szkoda bo dopóki nie zobaczę nie uwierzę..



Poszukaj dobrze , a znajdziesz na forum fotki jak i namiary na firmy wykonujące tego rodzaju usługi.Temat był już przerabiany: "trwałość lakieru....................................."


Na górę
Post: 29-02-2008, 08:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-02-2006, 19:57
Posty: 572
Lokalizacja: Warszawa
Iron pisze:
Poszukaj dobrze , a znajdziesz na forum fotki jak i namiary na firmy wykonujące tego rodzaju usługi.Temat był już przerabiany: "trwałość lakieru....................................."


Tak jak napisał Iron, było już o tym w przyklejonym wątku w tym dziale.
Wspomnę tylko, że korzystałem dwukrotnie z usług takich magików z Wawy i w moim przypadku rozbierali boczek drzwi, które miały być naprawiane, nie "wślizgiwali się" przez uszczelkę. Z tego co wiem, to zawsze zdejmują tapicerkę z miejsca naprawy o ile się da.
Posługiwali się profesjonalnym sprzętem - specjalnymi kijami, jak do golfa ;) i jest to dość drogi sprzęt, a nie samoróbki.
Jedno jest pewne - sama "operacja" robi naprawdę wrażenie.

Dla niedowiarków, którzy muszą zobaczyć, żeby uwierzyć:

przed:

Obrazek

Obrazek

po:

Obrazek


Na górę
 Tytuł:
Post: 29-02-2008, 14:28 
Offline

Rejestracja: 28-12-2007, 23:51
Posty: 25
dziekuje, ze ktos mi uwierzyl ;)

Swoja droga, co by zmienily zdjecia? Bylo wgniecenie - nie ma wgniecenia. Czy to kogos przekona albo czy jest jakims dowodem czy gosc jest dobry czy tez to jedna wielka sciema?

Ja opisalem co widzialem na wlasne oczy i co polecam. Jak ktos nie wierzy albo nie ufa takiemu rozwiazaniu, to ma 2 wyjscia:
- albo szpachlowac i lakierowac
- albo od razu dac se pokoj i nic nie robic (i jezdzic z wgnieceniami)

Pozdrawiam niedowiarkow :lol:
Tomek


Na górę
 Tytuł:
Post: 03-03-2008, 13:50 
Offline

Rejestracja: 28-12-2007, 23:51
Posty: 25
http://hwm.nazwa.pl/abcar/pg/index.htm

teraz link dziala.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]