Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 16:07

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 15-02-2008, 14:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2007, 21:33
Posty: 21
Lokalizacja: lublin
Witam
Mam problem otóż zakupiłem ubiegłej zimy 23-01-07r. akumulator Centra Plus wszystko było dobrze bez problemów aż do pierwszych przymrozków tej zimy gdzie po jednym dniu padał i nie można było odpalić, reklamowałem 2x z tym że za 1 razem sprawdzano mi elektrykę czy to czasem nie z mojej winy i wszystko z elektryką było ok. więc go przyjęto i kazano mi czekać 3 dni po odebraniu pojeździłem jakoś ok. tygodnia i znów brak palenia za drugim razem gdy go reklamowałem dowiedziałem się ze akumulator był tylko ładowany nic więcej nie robione z nim było i przyszedł teraz czas ze poraz 3 rozładował mi sie pisalem maile do centrali Centry w Poznaniu i dowiedziałem się że :

"Rozładowanie akumulatora nie jest jego wadą - tym bardziej, że po procesie doładowania przez serwis akumulator wykazuje swoja sprawność. "

Tylko że moim zdaniem nawet najgorszą padlinę można naładować i tuż po wyjęciu z ładowania zmierzyć wystawiając opinię: " akumulator po naładowaniu sprawny technicznie"

wiem że elektrykę mam sprawną oprócz serwisu sprawdzałem ją także w innym warsztacie i teraz nie wiem co mam zrobić żeby mi uznali gwarancję bo moim zdaniem wydaje mi się ze akumulator jest stary za długo leżał na półce i został mi sprzedany stary jako nowy a nie wiem jkak rozszyfrować date produkcji 6AJ0813. Kogo to wina?

Pomóżcie gdzyż nie wiem co mam czynic dalej
:uznanie:


Na górę
 Tytuł:
Post: 15-02-2008, 21:54 
Offline

Rejestracja: 15-07-2006, 13:17
Posty: 101
Zarządaj wymiany wadliwego Aku na wolny od wad na piśmie.

... gdzie nabyłes aku ?


Na górę
 Tytuł:
Post: 16-02-2008, 01:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2007, 21:33
Posty: 21
Lokalizacja: lublin
Nabyłem Sabat Lublin

Słałem maile do poznania bo mi klient z serwisu co zgłaszałem reklamację powiedział ( i to z wielką łaską i oburzeniem ) że nad nimi nikt nie stoi w lublinie tylko cala władza jest w poznaniu, ten koleś "Product Specjalist
Customer Service AM" tak się podpisywał w mailu napisał mi odpowiedź cytuję :"

"Szanowny Panie,
Rozładowanie akumulatora nie jest jego wadą - tym bardziej, że po procesie doładowania przez serwis akumulator wykazuje swoja sprawność. Jeżeli akumulator posiadałby wadę fabryczna to po doładowaniu i badaniach (badania obciążeniowe) wada ta by się ujawniła. W takim przypadku - brak wady fabrycznej, serwis nie ma/miał podstaw do wymiany akumulatora z tytułu udzielonej gwarancji.
W związku z powyższym nie widzimy podstaw do zmiany decyzji wydanej przez serwis Sabat Lublin o oddaleniu reklamacji Pańskiego akumulatora."

Tylko moim skromnym zdaniem jak podładuje się nawet padlinę to prosto wyjęty od prostownika po pomiarach ( jak to robili pracownicy serwisu gwarancyjnego) każdy mi powie że akumulator jest sprawny technicznie, a skoro miałem badany stan elektryki przez innego elektryka z warsztatu oprócz badania przed przyjęciem akumulatora na gwarancje to ja mam ze swojej strony brak usterek w samochodzie to nie pozostaje nic jak wymiana akumulatora tylko najtrudniej jest się przyznać !!

na akumulatorze jest kod w którym jest zakodowana data produkcji symbol: 6AJ0813 wydaje mi sie po tym jak obczajałem na stronie akumulatory.pl jak tam podają datę produkcji że jest to jakieś 10styczeń 2006r ja zakupiłem 23-01-2007r. nie jestem pewny to są moje przypuszczenia jeśli ktoś sie zna na tym niech mnie poprawi
a przy okazji takie pytanie czy okres od daty produkcji do daty zakupu ma wpływ na jego prace
może ten konkretny mój egzemplarz przeleżał rok na półce i został mi sprzedany stary jako nowy i stąd te problemny nie wiem po prostu już jak to tłumaczyć już

znam przypadki gdzie ludzie ładowali akumulator tylko tyle co im samochód naładował po zostawieniu na światłach i odpaleniu przez kable i w duże mrozy nie mają problemu z odpaleniem choć akumulator mają nie pierwszej młodości a ja przy temp. +7 stopni zostawiam samochód nieużywany na 1 dzień a na kolejny nie mogę odpalić czyja to wina ja już sam nie wiem ostatnio mnie to zadręcza i mam trochę problemów z tym no i nie wiem co z tym fantem zrobić pojadę poraz kolejny do serwisu to mi potrzymają 3 dni naładują oddadzą i po kilku dniach znów to samo ręce opadają jak by mógł ktoś potwierdzić bądź rozszyfrować datę produkcji


jak ostatnio bylem to koleś też reklamowal Centrę Exide po 1 miesiącu od daty zakupu w pale sie nie mieści normalnie


Na górę
 Tytuł:
Post: 16-02-2008, 03:15 
butmcent pisze:


jak ostatnio bylem to koleś też reklamowal Centrę Exide po 1 miesiącu od daty zakupu w pale sie nie mieści normalnie


Coś w tym jest. Ja jak kupowałem centrę do opla to facet mi odradzał, wziąłem bo pilnie potrzebowałem :| Na razie nic złego się nie dzieje.

Sprzedający powiedział że miał sporo reklamacji właśnie aku centry.


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 16-02-2008, 11:04 
Offline

Rejestracja: 15-07-2006, 13:17
Posty: 101
butmcent pisze:

Tylko moim skromnym zdaniem jak podładuje się nawet padlinę to prosto wyjęty od prostownika po pomiarach ( jak to robili pracownicy serwisu gwarancyjnego) każdy mi powie że akumulator jest sprawny technicznie, a skoro miałem badany stan elektryki przez innego elektryka z warsztatu oprócz badania przed przyjęciem akumulatora na gwarancje to ja mam ze swojej strony brak usterek w samochodzie to nie pozostaje nic jak wymiana akumulatora tylko najtrudniej jest się przyznać !!


Jeśli instalacja w Twoim autku jest ok. to nowy sprawny aku powinien kręcić jak burza nawet po miesiącu stania.
Zaproponuj im aby wymienili Ci akumulator choćby na kilka dni, a Twój
obecny "sprawny" niech porzetestują w jednym z licznych aut firmowych.
Mierzyli gęstość elektrolitu ?

Postrasz SABAT że złożysz skarkę do Federacji Konsumentów oraz upublicznisz Swój problem na kilku lubelskich forach moto.
Takie działania czasem są skuteczne.
Jeśli jesteś pewien że wcisneli ci bubla, nie odpuszczaj.

Szkoda że Twój aku. nie jest objęty pakietem Centra Assistance , po kilku wezwaniach bardzo szybko wymienili by padakę .


Na górę
 Tytuł:
Post: 16-02-2008, 13:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2007, 21:33
Posty: 21
Lokalizacja: lublin
Mierzyli: (ale to wszystko po wyjęciu z ładowania)

Napięcie bez obciążenia 12,9V
Gęstość elektrolitu:1,28

Elektrolit kolor przezroczysty


niby wszystko ok. a jednak nie bardzo na to wychodzi


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]