Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 19-03-2024, 05:36

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
Post: 06-07-2006, 12:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-05-2006, 07:24
Posty: 691
Lokalizacja: Nowy Sącz
W swoim Swifciku w ramach tzw. gratisów będe miał założony alarm.
Znalazłem jednak sporo informacji na temat tego że alarmy w salonach sa montowane w tym samym miejscu dla danego modelu i nie jest to w zasadzie żadne ograniczenie dla złodzieja.
Sporo osób chwali natomiast blokade skrzyni biegów jako zabezpieczenie znacznie bardziej zniechęcające i trudniejsze do obejścia.
Co wg Was jest lepszym sposobem na spokojniejszy sen?
Mogę mieć założone jedno albo drugie.


Na górę
 Tytuł:
Post: 06-07-2006, 12:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26-05-2006, 09:40
Posty: 488
Lokalizacja: Katowice
jezeli masz wybrac miedzy tym a tym to alarm, a i tak oba sa gowno warte, trzeba by miec kilka rzeczy i to bardziej wymyslnych, a i tak na wszystko jest sposob


Na górę
 Tytuł:
Post: 06-07-2006, 12:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-05-2006, 07:24
Posty: 691
Lokalizacja: Nowy Sącz
TSRALLY pisze:
jezeli masz wybrac miedzy tym a tym to alarm, a i tak oba sa gowno warte, trzeba by miec kilka rzeczy i to bardziej wymyslnych, a i tak na wszystko jest sposob


Z tych wymyślnych to słyszałem o kilku ciekawych patentach ale mógłbym je wdrożyc najwcześniej za 3 lata jak sie skończy gwarancja :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 06-07-2006, 14:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11-05-2006, 17:32
Posty: 162
Lokalizacja: Łódź - Desantowa:P
jakie i czemu za 3 lata? jak zrobisz w aso... bedzie ok.


Na górę
 Tytuł:
Post: 06-07-2006, 14:52 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-05-2006, 07:24
Posty: 691
Lokalizacja: Nowy Sącz
W ASO się nie da bo to są takie niekonwencjonalne metody ;)
Rozmawiałem kiedyś z qmplem, który zrobił sobie w swoim Mesiu przerwę na kablach od stacyjki. Przeciął któryś z przewodów wychodzących od stacyjki i wstawił w tę przerwę zwykły pstryczek, typu włącz/wyłącz.
Pstryczek schował pod siedzeniem.
Jak na razie działa. Autko mu jeszcze nie odjechało spod bloku :)
Moim zdaniem takie metody - najprostsze, są najlepsze.


Na górę
 Tytuł:
Post: 06-07-2006, 14:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11-05-2006, 17:32
Posty: 162
Lokalizacja: Łódź - Desantowa:P
lol :lol: to czemu nie mozna zrobic tego? wal do aso bez problemu moga to zrobic a jak nie to znaczy ze lewusy sa :lol:


Na górę
 Tytuł:
Post: 06-07-2006, 23:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06-01-2006, 23:54
Posty: 960
Lokalizacja: Kobylnica/Poznań
Można też ustawić kombinację -np. nie zapalisz samochodu, dopóki nie przyciśniesz jednocześnie pedału hamulca i np. podnośnika szyb...

Ale fakt -jeżeli będą chcieli ukraść, to i tak ukradną :roll:

Ja mam blokadę skrzyni biegów i nie narzekam -na pewno chroni na zachodzie :wink: Niemcy wytrzeszczali oczy, jak to zobaczyli 8)


Na górę
 Tytuł:
Post: 06-07-2006, 23:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-05-2006, 07:24
Posty: 691
Lokalizacja: Nowy Sącz
No właśnie o ten wytrzeszcz chodzi :)
W zasadzie w Swifcie radyjko jest fabryczne więc na to raczej chętny sie nie znajdzie.
A jak ktoś będzie chciał ukraść autko to taki alarm dla osoby obeznanej z tematem nie jest wielką przeszkodą.
A słyszałem właśnie, że blokada jak ją widac to bardziej zniechęca.
Jest nieco większym utrudnieniem.
I dlatego nie wiem co lepsze :?


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-07-2006, 06:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06-01-2006, 23:54
Posty: 960
Lokalizacja: Kobylnica/Poznań
Wiesz, zdania są podzielone co do skuteczności blokady -na pewno nie uchroni radia przed kradzieżą 8)

Radia chyba też kradną, ale znacznie rzadziej (na allegro swojego czasu można było kupić radio do swifta mk6) :roll:

Ja uważam, że blokada to jest dobry pomysł -skutecznie odstrasza i zniechęca (miałem wcześniej w SC i nigdy nikt mi się nie próbował nawet włamywać do auta, a stawało w przeróżnych miejscach) -Okota twierdzi, że wystarczy zdjąć osłonę skrzyni biegów i przeciąć trzpień zwykłą piłką akumulatorową... nie wiem, nie znam się, ale mnie się wydaje, że tak łatwo to nie idzie, chyba, że Okota ma doświadczenie w tych sprawach :wink:

No i w swiftach montują najnowsze blokady -zamykasz bez kluczyka wciskając, otwierasz odkluczając (szybko, prosto i bezboleśnie 8) )


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-07-2006, 07:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-05-2006, 07:24
Posty: 691
Lokalizacja: Nowy Sącz
spoono pisze:
Wiesz, zdania są podzielone co do skuteczności blokady -na pewno nie uchroni radia przed kradzieżą 8)
)

Prędzej przeboleję utratę radia niż całego autka.
spoono pisze:
Okota twierdzi, że wystarczy zdjąć osłonę skrzyni biegów i przeciąć trzpień zwykłą piłką akumulatorową... nie wiem, nie znam się, ale mnie się wydaje, że tak łatwo to nie idzie, chyba, że Okota ma doświadczenie w tych sprawach :wink:
)


Słyszałem też że w tych prostszych blokadach wystarczy uciąć lewarek i można jechać

spoono pisze:
No i w swiftach montują najnowsze blokady -zamykasz bez kluczyka wciskając, otwierasz odkluczając (szybko, prosto i bezboleśnie 8) )

No właśnie, musze się dowiedzieć jaki rodzaj blokady zakładają.
Jeśli elektroniczno-mechaniczna to raczej założę właśnie ją a nie alarm.

Chyba że założę alarm i taką blokadę ;)
http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=110881722


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-07-2006, 09:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12-05-2006, 13:34
Posty: 293
Lokalizacja: Warszawa
Jak już spoono wspomniał zdania, co do zabezpieczeń są podzielone? Wszystko pewnie zależy gdzie najczęściej stawia się autko ? Ja osobiście jestem zwolennikiem alarmu . Powod – wiadomo ze zawsze jak usłyszysz ewentualnie zostaniesz powiadomiony na powiadamiacz. który masz przy sobie,, ,,( tel. kom. (sa takie opcje ) zawsze możesz zareagowac :twisted: ( nie bierzesz zakupow z marketu bo nie masz gdzie ich już włożyć :wink: :wink: ). Blokady skolei wybiją ,wszystkie szyby, wciagna na lawete i nic nie wiesz. W tej chwili jest w sklepach sporo blokad na kiere , na pedaly , i są widoczne nie trzeba niczego wiercić , a ceny tez przystępne. O zabezpieczeniach było juz sporo, czym ich wiecej tym lepiej. 8)
To jest moja opinnia.
Decyzja jednak należy do ciebie


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-07-2006, 10:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11-05-2006, 17:32
Posty: 162
Lokalizacja: Łódź - Desantowa:P
powiedzmy sobie szczerze... jesli beda chcieli to nawet ci auto z wszystkimi zabezpieczeniami ukradna...
co do blokady skrzyni to nie nie mam nic wspolnego z przecinaniem ich :P
poprostu slyszalem od taxiarza... :roll:
najlepiej miec kilka blokad w tym ukryte odciecie zaplonu ale ukryte w takim miejscu zeby nie bylo zbytnio widac ze je wylaczasz jak uruchamiasz auto... zlodziej najpierw obserwuje ciebie... :roll:


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-07-2006, 13:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-05-2006, 07:24
Posty: 691
Lokalizacja: Nowy Sącz
A w temacie alarmów.
Przypuszczam, że większość z Was ma zamontowane alarmy w swoich autkach. W związku z tym mam pytanko: czy Wasze alarmy te posiadają funkcje antynapadową albo jakies ciekawe dodatkowe funkcje??
Jakiś czas temu jeździłem służbową Corollką żony. Miała właśnie antynapad. Po każdym otworzeniu drzwi lub zapaleniu silnika trzeba było wcisnąć odpowiedni guzik.jeśli dobrze pamiętam była to strzałka w lewo w regulacji lusterek.


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-07-2006, 13:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-02-2006, 21:22
Posty: 240
Lokalizacja: Wiązowna
Suzuki: Liana
zgodnie z obecnymi przepisami unijnymi nie wolno mieć antynapadu (urządzenia które "nagle" odcina silnik) - dbają o złodzieja - nie chcą żeby mu silnik zgasł na przejeździe albo na środku skrzyżowania.

_________________
Fate Is the Hunter


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-07-2006, 14:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12-05-2006, 13:34
Posty: 293
Lokalizacja: Warszawa
kitza ja posiadam autoalarm HPB , nie wiem co to znaczy ale jest firmowany przez suzuki t.z (innstrukcja z ich logo) ,alarm działa od kluczyka autka po włączeniu centralnego zamka .
Co do antynapadu to najlepiej po wejsci do autka , blokowac drzwi , a przy wyjsciu z samochodu mieiec zawsze kluczyk przy sobie :wink: :wink: :wink:
dzieki za linka z imitacją blokady , pewnie ją kupie :D


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-07-2006, 14:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-05-2006, 07:24
Posty: 691
Lokalizacja: Nowy Sącz
Żyjemy w ciekawym kraju.
Złodziej czy bandyta ma tu lepiej niz normalny, uczciwy człowiek :evil:
keraj, co masz na myśli pisząc "alarm działa od kluczyka autka po włączeniu centralnego zamka".
Tzn. że pilot alarmu jest w kluczyku??
Mi proponują alarm, z osobnym pilotem, oddzielnie kluczyk i pilot.


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-07-2006, 14:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12-05-2006, 13:34
Posty: 293
Lokalizacja: Warszawa
dokładnie tak
kluczykiem włącza sie centralny zamek i alarm ,,, oczywiscie na odległosc, jedno kilkniecie , rozbrojenie alarmu i odblokowanie drzwi kierowcy , dwa klikniecia rozbrojenie alarmu i odblokowanie wszystkich drzwi oraz bagaznika :D :D

zapomniałe , jeszcze to wszystko mozna zrobic tak samo po wyczerpaniu baterii w kluczyku , wkladajac klucz do jedynego zamka w aucie , zamka w drzwiach kierowcy , i wykonaniu odpowiednich ruchuw :D :D

wszystko jest zreszta w instrukcji obsługi :lol:


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-07-2006, 15:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26-05-2006, 09:40
Posty: 488
Lokalizacja: Katowice
dokladnie , wez se alarm kitory ma zintegrowanego pilota w kluczyku oryginalnym do auta, chyba nie chcesz latac z 2 pilotami

ja poprosze linka do tej imitacji blokady, jak to wyglada

za kawałek blaszki 25 zeta niezły biznes gośc robi


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-07-2006, 17:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06-01-2006, 23:54
Posty: 960
Lokalizacja: Kobylnica/Poznań
słyszałem o problemach w swiftach z podłączaniem alarmu (i sam te problemy widziałem) -nie do końca radzą sobie Panowie z elektryką -trzeba ich podusić, to za którymś razem ustawią dobrze :roll: :wink:


Na górę
 Tytuł:
Post: 08-07-2006, 08:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12-05-2006, 13:34
Posty: 293
Lokalizacja: Warszawa
Co miałeś konkretnego na myśli mowiąc o problemach z alarmem, i co mają dobrze ustawiac :?: :roll:
moj działa poprawnie :D


Na górę
 Tytuł:
Post: 08-07-2006, 10:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06-01-2006, 23:54
Posty: 960
Lokalizacja: Kobylnica/Poznań
Jeżeli Twój działa poprawnie, to ok, ale widziałem ostatnio w serwisie swifta nówkę, któremu po otwarciu auta włączał się alarm (auto było otwarte [zamki]-wystarczyło, że otworzył drzwi i alarm się włączał) -to samo miał jeden delikwent, który pisał do mnie w tej sprawie pół roku temu -na samym początku działania forum.


Na górę
 Tytuł:
Post: 09-07-2006, 08:54 
Offline

Rejestracja: 12-05-2006, 07:34
Posty: 26
hmm najfajniej to w bezkluczykowcu :)
a tak powaznie, alarm, blokada jak bedzie chcial wszystko przejdzie i ukradnie
w sumie staram sie uwazac gdzie parkuje, markety i miejsca podobne to tylko strzezony parking. i nie dlatego ze boje sie kradziezy auta tylko zwyklej chuliganki - "przegladniecie" bagaznika i wnetrza przez jakis gowniarzy.
z funkcji alarmu nikt nie napisal o ryglowaniu drzwi
u mnie wlacza sie to dwa razy (raz - zbrojenie alarmu i zamkniecie drzwi, dwa wlaczenie rygla) - niby to ma poprawic bezpieczenstwo ale jakos w to mi sie nie chce wiedzic - dla mnie klopotliwy dodatek, chociaz go uzywam :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 09-07-2006, 18:32 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06-01-2006, 23:54
Posty: 960
Lokalizacja: Kobylnica/Poznań
Polecam lekturę tego wątku 8)

http://www.suzukiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=190


Na górę
 Tytuł:
Post: 11-07-2006, 12:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12-05-2006, 13:34
Posty: 293
Lokalizacja: Warszawa
karolo pisze:
hmm najfajniej to w bezkluczykowcu :)
a tak powaznie, alarm, blokada jak bedzie chcial wszystko przejdzie i ukradnie
w sumie staram sie uwazac gdzie parkuje, markety i miejsca podobne to tylko strzezony parking. i nie dlatego ze boje sie kradziezy auta tylko zwyklej chuliganki - "przegladniecie" bagaznika i wnetrza przez jakis gowniarzy.
z funkcji alarmu nikt nie napisal o ryglowaniu drzwi
u mnie wlacza sie to dwa razy (raz - zbrojenie alarmu i zamkniecie drzwi, dwa wlaczenie rygla) - niby to ma poprawic bezpieczenstwo ale jakos w to mi sie nie chce wiedzic - dla mnie klopotliwy dodatek, chociaz go uzywam :)


bezkluczykowiec , fajna sprawa :)
Jak to jest u mnie, ryglowanie drzwi – to tylko tyle ze nie otworzysz drzwi klamką od środka, natomiast po przełączeniu przełącznika już można otworzyć :? Jaki więc cel mato ryglowanie :wink:


Na górę
 Tytuł:
Post: 11-07-2006, 15:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11-05-2006, 17:32
Posty: 162
Lokalizacja: Łódź - Desantowa:P
to podlacz czujnik do klamki w srodku by przy pociagnieciu jej sie otworzyly drzwi
a sens?
a no taki ze cie nikt z auta nie wyciagnie :twisted:


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]