Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 19-03-2024, 05:26

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kosz na hak
Post: 29-09-2016, 20:26 
Offline

Rejestracja: 18-04-2016, 20:34
Posty: 87
Lokalizacja: Puławy
Kilkukrotnie byłem zmuszony do przewożenia nietypowych rzeczy w bagażniku.
Dodatkowo jeżdżę na gazie (nie mylić z jazdą na podwójnym gazie :D ), w bagażniku Zuśki jest butla, więc prawie 1/3 szerokości zajęte. Następnie składanie siedzeń, rozkładanie "czegoś" żeby nie pobrudzić tapicerki lub wnętrza, itd... :diabelek:
Zainteresował mnie kosz na hak.
Tak na szybko znalazłem np.: http://allegro.pl/kosz-bagaznik-platfor ... 56401.html Nie jestem myśliwym, więc nie do zwierzyny, kosiarki też, ani pontonu... :053:

Są też oferty u sąsiadów:
http://shop.gehetec.de/wildtraeger.html

Oferta https://www.thule.com/pl-pl/pl/cargo-ca ... 9-_-949000 jak dla mnie cena za wysoka, za mała ładowność, brak kosza, pewnie do kupienia dodatkowo.

Wracamy do dwóch pierwszych pozycji. Przydała by się trzecia tablica do tego, szerokość nie zasłania świateł. W przyszłości może jakiś kufer.
Czy mieliście do czynienia z podobnymi koszami??
Czy jakieś dodatkowe wymagania, żeby poruszać się zgodnie z prawem drogach publicznych??
Ewentualnie jakieś namiary na coś podobnego, też mile widziane
Zapraszam do dyskusji.


Ostatnio zmieniony 04-10-2016, 07:44 przez pawel80, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
 Tytuł: Re: Kosz na hak
Post: 30-09-2016, 05:25 
Offline

Rejestracja: 21-06-2015, 12:31
Posty: 1819
Suzuki: SuziQuattro
światła i tablica bezwzględnie, nie zapomnij też o wadze - nacisku na kulę, pewnie raptem 50 kg.......choć widziałem pajero pinin, jak na takim bagażniku wiózł 150 kg, przednie koła traciły łączność z gruntem :zakrecony:


Na górę
 Tytuł: Re: Kosz na hak
Post: 04-10-2016, 07:43 
Offline

Rejestracja: 18-04-2016, 20:34
Posty: 87
Lokalizacja: Puławy
MS pisze:
światła i tablica bezwzględnie, nie zapomnij też o wadze - nacisku na kulę, pewnie raptem 50 kg.......choć widziałem pajero pinin, jak na takim bagażniku wiózł 150 kg, przednie koła traciły łączność z gruntem :zakrecony:

Szerokość omawianego dla przykładu kosza to 104 cm, w związku czym tylnych lamp nie będzie zasłaniało. Jedynie tablica rejestracyjna była by zasłonięta, więc przydała by się "trzecia blacha", o czym wspominałem wcześniej. Tylko czy musi być oświetlona ???

Odnośnie ładowności, na tabliczce haka BRINK mam vert. load S 85 kg. Czyli jak dobrze rozumiem nacisk na kulę to 85 kg???
Poruszając ładowność przykładowego kosza 150 kg, ograniczymy się do tych 85 kg to moim zdaniem i tak przyzwoicie.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]