Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 19-04-2024, 03:10

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
Post: 15-05-2006, 08:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-02-2006, 21:22
Posty: 240
Lokalizacja: Wiązowna
Suzuki: Liana
Dziś umówiłem się na przegląd po 1000 i chcę przy okazji założyć filtr p/pyłkowy (130 pln).
Liana fabrycznie nie ma tego filtra ale wszyscy go potem jakoś zakładają :shock:
Jak myślicie, warto go zakładać?

_________________
Fate Is the Hunter


Na górę
 Tytuł:
Post: 15-05-2006, 15:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-05-2006, 12:41
Posty: 63
Lokalizacja: New Lublin City ;)
Suzuki: Vitara II
Teoretycznie z takim filtrem mniej syfu wpada do kabiny. Ja bede montowal jutro za ok 200 pln.
pozdrawiam
F.


Na górę
 Tytuł:
Post: 15-05-2006, 17:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-02-2006, 21:22
Posty: 240
Lokalizacja: Wiązowna
Suzuki: Liana
Cytuj:
Ja bede montowal jutro za ok 200 pln.


a do jakiego auta?

_________________
Fate Is the Hunter


Na górę
 Tytuł:
Post: 15-05-2006, 18:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-05-2006, 12:41
Posty: 63
Lokalizacja: New Lublin City ;)
Suzuki: Vitara II
ariel pisze:
Cytuj:
Ja bede montowal jutro za ok 200 pln.


a do jakiego auta?


Suzi Liana 1,6 HB tyz bezowa ;)


Na górę
 Tytuł:
Post: 15-05-2006, 18:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-02-2006, 21:22
Posty: 240
Lokalizacja: Wiązowna
Suzuki: Liana
to dlaczego 200 :?:

mi dziś powiedzieli w ASO że kosztuje 130 :!:

_________________
Fate Is the Hunter


Na górę
 Tytuł:
Post: 15-05-2006, 22:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11-05-2006, 17:32
Posty: 162
Lokalizacja: Łódź - Desantowa:P
a zalozenie ile kosztuje? :lol:


Na górę
 Tytuł:
Post: 16-05-2006, 13:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-02-2006, 21:22
Posty: 240
Lokalizacja: Wiązowna
Suzuki: Liana
Cytuj:
a zalozenie ile kosztuje?


u mojego dilera NIC :D

_________________
Fate Is the Hunter


Na górę
 Tytuł:
Post: 16-05-2006, 17:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-05-2006, 12:41
Posty: 63
Lokalizacja: New Lublin City ;)
Suzuki: Vitara II
Suzia dostala filtr. Zaplacilem tylko za niego dokladnie 194 pln. Filtr jest oryginalny bo sobie "pomacalem" pudelko. Nie mam pojecia skad te roznice cenowe. Moze moj diler ma wiekszy narzut :wink: Aha, w Lianie (klima manualna) zeby zalozyc ten filtr to trzeba cos przyciac, podciac itp. Nie ma tego problemu w przypadku klimy autoamtycznej. Ale i tak cala operacja trwala 20 minut. W piatek suzia dostanie jeszcze gwizdki i oslone (nalepe) na zderzak z tylu.
F.

_________________
Vitara II 1.4 AllGrip MT Premium 2019


Na górę
 Tytuł:
Post: 16-05-2006, 17:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-02-2006, 21:22
Posty: 240
Lokalizacja: Wiązowna
Suzuki: Liana
Cytuj:
Filtr jest oryginalny bo sobie "pomacalem" pudelko.


za tydzień ja sobie też pomacam :wink: - pojadę na przegląd po 1000 to jej dołożę filtr. Cały czas się zastanawiam nad tym spojlerem :roll:
bo wtedy bym go zaliczkował

Cytuj:
W piatek suzia dostanie jeszcze gwizdki i oslone (nalepe) na zderzak z tylu.


To będzie wyglądała prawie jak moja :D

ta naklejka na zderzak przydaję się bo człowiek może sobie przysiąść, coś położyć, przesunąć i nie drży że uszkodzi lakier (choć to lakierowany plastik)

_________________
Fate Is the Hunter


Na górę
 Tytuł:
Post: 16-05-2006, 17:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-05-2006, 12:41
Posty: 63
Lokalizacja: New Lublin City ;)
Suzuki: Vitara II
ariel pisze:
Cytuj:
Filtr jest oryginalny bo sobie "pomacalem" pudelko.


za tydzień ja sobie też pomacam :wink: - pojadę na przegląd po 1000 to jej dołożę filtr. Cały czas się zastanawiam nad tym spojlerem :roll:
bo wtedy bym go zaliczkował

Cytuj:
W piatek suzia dostanie jeszcze gwizdki i oslone (nalepe) na zderzak z tylu.


To będzie wyglądała prawie jak moja :D

ta naklejka na zderzak przydaję się bo człowiek może sobie przysiąść, coś położyć, przesunąć i nie drży że uszkodzi lakier (choć to lakierowany plastik)


Chi, chi to beda wygladaly jak siostrzyczki. :lol: Spojler tez mi sie podobal tylko ta cena :shock: jest zabojcza. Ja sie zastanawiam jeszcze nad galka (ten model carbon) tylko musze jeszcze popertraktowac co do ceny. :wink:

_________________
Vitara II 1.4 AllGrip MT Premium 2019


Na górę
Post: 17-05-2006, 17:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-04-2006, 16:14
Posty: 107
Lokalizacja: Rzeszów
ariel pisze:
Dziś umówiłem się na przegląd po 1000 i chcę przy okazji założyć filtr p/pyłkowy (130 pln).
Liana fabrycznie nie ma tego filtra ale wszyscy go potem jakoś zakładają :shock:
Jak myślicie, warto go zakładać?


A ja mam takie pytanie. Jak często (i za ile) trzeba toto później "serwisować" (w znaczeniu czyścić lub wymieniać)? Bo to też chyba ma znaczenie.

_________________
hrabia
S-Cross happy rider


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-05-2006, 18:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-02-2006, 21:22
Posty: 240
Lokalizacja: Wiązowna
Suzuki: Liana
Cytuj:
A ja mam takie pytanie. Jak często (i za ile) trzeba toto później "serwisować" (w znaczeniu czyścić lub wymieniać)? Bo to też chyba ma znaczenie.



IMHO

wg jednej szkoły:
jak każdy filtr co 15.000 lub co roku. chyba że przejedziesz te 15.000 np. w 3 mieś (co nie jest niemożliwe) to co rok.

wg innej szkoły:
filtr p/pylkowy zakłada się na lato bo wtedy więcej pyli a zdejmuje na zimę żeby się nie zatkał lodem i błotem lodowym tak więc wychodz że wymienia się co rok :D

a wy jak myślicie?

_________________
Fate Is the Hunter


Na górę
 Tytuł:
Post: 18-05-2006, 10:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-05-2006, 12:41
Posty: 63
Lokalizacja: New Lublin City ;)
Suzuki: Vitara II
ariel pisze:
Cytuj:
A ja mam takie pytanie. Jak często (i za ile) trzeba toto później "serwisować" (w znaczeniu czyścić lub wymieniać)? Bo to też chyba ma znaczenie.



IMHO

wg jednej szkoły:
jak każdy filtr co 15.000 lub co roku. chyba że przejedziesz te 15.000 np. w 3 mieś (co nie jest niemożliwe) to co rok.

wg innej szkoły:
filtr p/pylkowy zakłada się na lato bo wtedy więcej pyli a zdejmuje na zimę żeby się nie zatkał lodem i błotem lodowym tak więc wychodz że wymienia się co rok :D

a wy jak myślicie?


Ja chyba bede go zmienial co rok. 200 pln nie majatek. Zreszta poniewaz jezdze wiecej po miescie na krotkich trasach, to olej i filtr oleju tez co roku zmieniam. Czasami przesadna oszczednosc tez nie poplaca.

_________________
Vitara II 1.4 AllGrip MT Premium 2019


Na górę
 Tytuł:
Post: 23-05-2006, 22:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-02-2006, 21:22
Posty: 240
Lokalizacja: Wiązowna
Suzuki: Liana
okazało się jednak że filtr p/pylkowy do liany kosztuje 175.57 brutto :cry: (NAUKA: nigdy nie wierz informacji przez telefon) ale montaż jednak był gratis :D - choć biorąc pod uwagę gdzie go montują (wyjmujesz schowek pasażera i wsuwasz filtr w obejmę) to branie za to opłaty było by "nieuzasadnioną korzyścią majątkową" :D

_________________
Fate Is the Hunter


Na górę
 Tytuł:
Post: 26-05-2006, 11:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-05-2006, 12:41
Posty: 63
Lokalizacja: New Lublin City ;)
Suzuki: Vitara II
Aha, to znaczy ze moj diler ma wiekszy narzut niz u Ciebie :( Pewnie dlatego, ze jest u mnie tylko jeden, szkoda jak jest konkurencja to i ceny spadaja. Musze sobie dokladnie obejrzec jak sie ten filtr montuje, moze na przyszly rok da sie go kupic gdzies poza ASO (taniej) i zalozyc samemu.
F.

_________________
Vitara II 1.4 AllGrip MT Premium 2019


Na górę
 Tytuł:
Post: 16-02-2007, 16:36 
Wątek chyba będzie odpowiedni, więc:

Dzwoniłem dziś umówić się do serwisu na przegląd po 30kkm i przy okazji dowiedziałem się, że (poza przeglądem nadwozia i podwozia za 62 zł) nie wymieniają standardowo filtra p.pyłkowego, bo wymienia się go dopiero po 45kkm. Oczywiście jeśli będę chciał to mogą to zrobić za jedyne 170zł :szok:

Nie mam niestety pod ręką książki serwisowej i w związku z tym nie bardzo mam jak sprawdzić czy tam rzeczywiście wymiana filtra przewidziana jest dopiero po 45 tys. ale muszę go jednak wymienić, gdyż szyby niemiłosiernie parują, a po pylistej i suchej Chorwacji i wilgotnej jesieni w Polsce mój filtr to raczej papa niż papier ;)

I tu zaciekawiło mnie jedno:
dla czego mam płacić za filtr papierowy z aktywnym węglem 170zł u dilera (który notabene powinno się wymieniać max po 15 tysiącach kilometrów wg informacji producentów filtrów i niezależnych opinii) skoro za 140 zł (30 zł taniej) mogę nabyć w firmie w Katowicach filtr przeciwpyłkowy z węglem aktywnym robiony na podkładzie z bawełny!
Zalet jest kilka, a jedymi z najważniejszych są: dłuższa standardowa żywotność i prawie całkowita redukcja efektu parowania szyb w aucie!

Co wy na to?
http://www.autometa.com.pl/ dział filtry p.pyłkowe

Pozdrawiam


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 16-02-2007, 17:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-09-2006, 10:10
Posty: 174
Lokalizacja: Wawa/Rawa/Okolice...różnie
jesli te filtry maja atesty i spelniaja normy to mozesz kupic i musza Ci go wymienic, nie ma obowiazku zakupu tylko ich filtra i u nich (tzn. suzuki ;))


Na górę
 Tytuł:
Post: 16-02-2007, 18:15 
Zamówiłem już. A co do wymiany... dam sobie radę ;) dostęp jest bardzo prosty. Tylko muszę pamiętać by przy następnym przeglądzie nadmienić, że został wymieniony filtr i mają mi go NIE wymieniać w ramach elementów przeglądu gwarancyjnego.


Na górę
   
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]