Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 23-04-2024, 23:13

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 14-12-2010, 18:13 
Offline

Rejestracja: 13-12-2010, 21:07
Posty: 3
Lokalizacja: tarnow
Rozsypala mi sie skrzynia biegow. Nie wiem co robic. Kupic nowa ( używana), czy regenerowac moja. Co doradzicie, jak bedzie taniej? Kazda skrzynia ma kod i numer, jesli kupie uzywana to czy musie sie zgadzac i to i to, czy wystarcze aby kod byl ten sam? Jesli naprawiac to czy wiecie gdzie mozna to zrobic profsjonalnie w malopolsce ( jaki koszt max)? Samochod to ignis 2005, 1,3benzyna, 68kW, 4x4, kupiony w Norwegii. dziekuje za rady i pomoc.


Na górę
Post: 23-12-2010, 19:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-09-2006, 22:36
Posty: 142
Lokalizacja: Siedlce
Osobiście już kiedyś niemal się pokłóciłem w temacie "wybrać mechanika czy serwis", ale mimo to powiem: ja bym kupił nową skrzynię. Fakt, że będzie to drogie rozwiązanie, bo w końcu większość by pewnie wybrała allegro, ale ja mam takie "szczęście", że jak kupuję coś używanego to trafiam na bubla. Osobiście wybieram niezawodność. Zależy mi na tym aby rano wsiąść do samochodu i dojechać do pracy i spowrotem, więc nie bawię się w tzw. "zrób to sam" czy też "montaż rodem z IKEI". Ale to kwestia gustu. Swoją drogą nowa skrzynia pewnie nieźle kosztuje. Ale coś za coś, wybór należy do Ciebie.
Tak na marginesie, polecam serwis MAWRO w Warszawie. Jeżeli już miałbym się decydować na renowację to tylko u nich. Ich skuteczność stawiam na poziomie 100%, jak na razie nie zawiodłem się (oby tak dalej).
Pozdrawiam


Na górę
 Tytuł:
Post: 26-02-2011, 14:23 
Offline

Rejestracja: 13-12-2010, 21:07
Posty: 3
Lokalizacja: tarnow
witam
Skrzynia zostala naprawiona 3 tyg temu ( narazie wszystko ok). Przyczyna awarii to lozysko. Cena naprawy (diagnoza + wymiana wszystkich 5 lozysk) 1100zl ( bez wkladania i wyciagania skrzyni z samochodu).
Nie kupowalem nowej ( za droga ), ani uzywanej ( nie znalazlem pasujacej, byly tylko 2X4).
Zrobil to zaklad specjalizujacy sie w naprawach skrzyn w Kolonia Krasne ( ok 6 km od Rzeszowa jadac w kierunku Przemysla.


Na górę
 Tytuł:
Post: 15-05-2012, 22:43 
Offline

Rejestracja: 14-07-2011, 11:01
Posty: 50
Witam
mam suzuki ignis 1.3 DDis 2005r.
zauważyłem , że czasem haczylo mi sie sprzęgło - raz haczyło, raz nie,
ostatnio jak jechałem miałem coś takiego, że wrzucam jedynke, chce dwójke lub inny bieg prócz jedynki i nie da rady tak jak by nie było przełożeń coś je blokuje - dziś znowu to sie stało - dopiero wciskanie sprzęgła i walka z drążkiem - wrzucanie jedynki sprawiła, że biegi ponownie były - dosłownie - nie wiem co jest grane, czasem mam też tak, że wrzucam dwójke i wchodzi ciężko, jak wrzuce na luz i jeszcze raz dwójke to już wchodzi lekko, zawsze pierwszym razem wchodzi ciężko - nie dzieje tak zawsze są dni że wszystko jest ok - nie wiem więc czy to wina sprzęgła, czy skrzynia - przebieg 134 tyś - proszę o pomoc. Pozdrawiam


Na górę
 Tytuł:
Post: 16-05-2012, 05:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-09-2006, 22:36
Posty: 142
Lokalizacja: Siedlce
Witam
Niedawno podobny problem miał kolega w Mercedesie, doradziłem mu żeby zainteresował się i sprawdził jak wygląda mechanika pod drążkiem zmiany biegów. W jego przypadku rozleciało się mocowanie, w efekcie albo biegi mu nie wyskakiwały, albo miał problem żeby wrzucić dany bieg. W sumie zapłacił chyba 20zł za wymianę mocowania i 20zł za mocowanie.
W Twoim przypadku może być dokładnie podobnie. Skonsultuj to z dobrym mechanikiem. Nie do końca może to być sprzęgło ani od razu skrzynia. Warto zainteresować się czymś prostrzym i na pewno tańszym w naprawie.
Powodzenia


Na górę
 Tytuł:
Post: 16-05-2012, 15:24 
Offline

Rejestracja: 14-07-2011, 11:01
Posty: 50
dzieki biore to też pod uwagę, choc sam drążek w pozycji biegu jałowego nie ma zadnych luzów i nic nie widac zeby cos było nie tak - choc kto wie juz sam nie wiem


Na górę
 Tytuł:
Post: 26-04-2013, 09:20 
Offline

Rejestracja: 06-05-2012, 10:54
Posty: 13
Lokalizacja: Kraków
Suzuki: SX4
Witam.
Wiem że to stary post, ale właśnie jestem po remoncie skrzyni (Rozpadło się jakieś łożysko)
Kolega wytargał mi skrzynie i zawiózł do Jawornika pod Myślenicami, po 3 dniach przywiózł i zamontowaliśmy .
Na skrzynie mam gwarancję koszt 600 zł.
Ten zakład specjalizuje się w naprawach skrzyń biegów wszystkich typów.
Polecam.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]