Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 03-05-2024, 06:58

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 29-07-2010, 09:25 
Offline

Rejestracja: 29-07-2010, 08:17
Posty: 2
Witam wszystkich Forumowiczów. Jestem posiadaczem Igniska 1,3 z 2004 roku. W zeszłym roku założyłem instalację gazową sekwencyjną - trochę jeżdżę więc szukam oszczędności. Niepokoi mnie jednak fakt zapalania się kontrolki "Check engine" która załacza się i wyłącza co jakiś czas. Czy to jest związane z instalacją gazową? jeśli tak to co zrobić żeby sie to już nie powtarzało. Byłem w ASO ale zanim dojechałem to kontrolka zgasła a serwisanci powiedzieli że nie należy się tym przejmować. Tak wiec przejmować się czy nie?
Pozdrawiam:)


Na górę
 Tytuł:
Post: 31-07-2010, 09:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-09-2006, 22:36
Posty: 142
Lokalizacja: Siedlce
Witam
Mój kuzyn jeździ Fiatem Punto, już dość wiekowym. Pali mu się co jakiś czas kontrolka ...jak to on nazywa "taki żółty silniczek na konsoli". Efekt tego jest taki, że ma problem z wtryskiwaczami i Punto pali mu 10L/100km (dziwne jak na silnik 1.1). Gazu nie ma w każdym razie, ale jeździ dalej i się tym w ogóle nie przejmuje. Jak widać na jego przykładzie można żyć z tą świecącą kontrolką, auto mu się nie psuje a śmiga powyżej 150km/godz.
Ale w kwestii Twojej, radzę zmienić serwis. Błąd należy odczytać i sprawdzić co się z tym dzieje.
P.S. Ktoś na forum już pisał o podobnej diagnozie "może pan z tym jeździć" i rozwalił całkowicie tylny napęd. ...to tak ku przestrodze.


Na górę
 Tytuł:
Post: 04-08-2010, 20:37 
Offline

Rejestracja: 29-07-2010, 08:17
Posty: 2
Dziekuję za informację - tak więc udam się do innego mechanika a o skutkach wizyty napiszę - pozdrawiam


Na górę
 Tytuł:
Post: 29-12-2010, 20:04 
Offline

Rejestracja: 04-11-2010, 18:06
Posty: 8
Zwróc uwagę na stan paliwa(benzyny) w momencie pojawienia sie kontrolki, bywa, że jeśli poziom jest za niski na tablicy pojawia sie kontrolka, bardzo prostym sposobem pozbycia się jej jest dolanie paliwa a następnie odłączenie aku na 15-20 min.błąd nie pojawia się juz więcej w pamięci(kontrolka znika na stałe), pozdrawiam


Na górę
Post: 07-02-2012, 09:42 
Offline

Rejestracja: 06-02-2012, 11:11
Posty: 9
Lokalizacja: Pińczów
W moim Ignasiu tez sie zapalila tyle ze ja mam wersje z 2001 roku zakladam ze czyms sie rozni bo to wersja japonska . U mnie zapalila sie i juz nie zgasla dopiero po regulacji skladu mieszanki wszystko powrocilo do normy
Z tego co sie zdazylem zorientować po 2003 Ignis to bliźniak Agilii nie wiem czy tak to idealnie wyglada jesli chodzi o uklad zaplonowy ale jesli tak jest to wiedz o tym ze Ople tak maja mamk Astre na gazie i u mnie non stop wystepuje ten problem od nowosci auta czyli jakies 11 lat i nic sie nie dzieje na gazie zrobilem nia 200 tyś silnik nadal zdrowy pali ok 8 l 1,4 8V 60 KM. Ignis pali mi podobnie tyle ze jest zywszym autem


Na górę
 Tytuł:
Post: 09-02-2012, 08:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11-08-2011, 11:45
Posty: 15
Lokalizacja: Piła
W 50% powodem zapalania się od czasu do czasu tej pomarańczowej kontrolki jest zawór EGR. Zazwyczaj rozebranie i wyczyszczenie tego elementu eliminuje problem. Miałem ten problem w wagonie r+ z 2003 roku i demontaż i wyczyszczenie zaworu pomogło. Mechanik twierdził, że bardzo często zawór EGR jest powodem świecenia tej kontrolki. W moim przypadku pomogło. Jest sposób na sprawdzenie czy to zawór EGR. Odepnij od niego wtyczkę i podłącz ponownie, zazwyczaj kontrolka gaśnie i wtedy mamy pewność, że to zawór.


Na górę
 Tytuł:
Post: 11-02-2012, 17:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01-11-2010, 19:08
Posty: 639
Lokalizacja: Wisła
Jeśli pali Ci się kontrolka silnika,to pewnie gaz jest źle wyregulowany,a jeśli tak jest to radziłbym zająć się tematem....
Drugi możliwy powód,to kończąca się sonda lambda.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]