Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 27-04-2024, 15:51

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Post: 23-12-2009, 18:07 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12230
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
W najnowszym rankingu TUV dla samochodów 2- i 3-letnich Ignis zajął dobre VI miejsce, wyprzedzając Swifta :roll:

1. Mazda 2 – 2,4% usterek
2. Ford Fusion – 2,6%
3. Toyota Yaris – 2,7%
4. Ford Fiesta – 3,3%
5. Honda Jazz – 3,4%
6. Renault Clio / Suzuki Ignis – 3,8%
7. Mercedes A – 4,2%
8. Mitsubishi Colt – 4,3%
9. Skoda Fabia – 4,5%
10. Suzuki Swift – 4,6%


Na górę
Post: 27-12-2009, 19:31 
Offline

Rejestracja: 14-07-2008, 15:30
Posty: 107
Avalanche pisze:
W najnowszym rankingu TUV dla samochodów 2- i 3-letnich Ignis zajął dobre VI miejsce, wyprzedzając Swifta :roll:

1. Mazda 2 – 2,4% usterek
2. Ford Fusion – 2,6%
3. Toyota Yaris – 2,7%
4. Ford Fiesta – 3,3%
5. Honda Jazz – 3,4%
6. Renault Clio / Suzuki Ignis – 3,8%
7. Mercedes A – 4,2%
8. Mitsubishi Colt – 4,3%
9. Skoda Fabia – 4,5%
10. Suzuki Swift – 4,6%


Uwzględniając różnicę w cenie części między Suzuki a Fordem, który zajął DRUGIE! miejsce, to nie wiem czy jest tak wspaniale...


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-12-2009, 09:11 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12230
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Fusion rzeczywiście zaskoczył.
Podobnie jak "niezawodna" Fabia, o której nikt złego słowa nie powie ;)


Na górę
Post: 18-06-2010, 14:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27-02-2007, 19:47
Posty: 13
Lokalizacja: Kąpino
Przebieg 85 tys., 2004 rok: zerwana linka sprzęgła, znikający czynnik chłodzący z klimy, peknięta sprężyna w tylnej piaście (to dzisiaj), skrzypiące drzwi, podskakująca i tłukąca jak wielkie nieszczęście tylna półka, charczące głośniki, przepuszczający spryskiwacz tylnej szyby, korozja elementów podwozia, klekoczące plastiki, podskakujące wycieraczki przedniej szyby...to jest VI miejsce?
Ludzie! Nie wsiadajcie do samochodów z miejsc od VII w dół!


Na górę
Post: 28-06-2010, 14:41 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06-04-2007, 20:56
Posty: 236
Lokalizacja: NE
RAFAŁ pisze:
Przebieg 85 tys., ... ...Ludzie! Nie wsiadajcie do samochodów z miejsc od VII w dół!

A moze Ty masz auto popowodziowe ;-).
Czy tak od nowości jeździ u Ciebie?
Nie no moja żona nie narzeka, ale ja to bym sie trochę wq... jak by mi się tak auto psuło...
Notabene kłopoty ze zbieżnością co 5tys. regulacja to chyba jednak jest wada...
Nie wiem ile w tym prawdy, ale qmpel mówił mi kiedyś że we Fiacie wszystkie auta z nalepką (to takie co w fabryce wyłapią że cos jest z nimi nie halo) ida do PL i tu je doprowadzają do stanu używalności i idą jako nówki do salonu. Facet pracuje we Fiacie, więc?...

_________________
Mariusz


Na górę
 Tytuł:
Post: 29-06-2010, 11:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27-02-2007, 19:47
Posty: 13
Lokalizacja: Kąpino
Jeździ u mnie od nowości. Kupiłem z salonu w Sopocie. Pech i tyle...
Ale fakt, że codziennie jeżdżę kilka kilometrów po polnych drogach. Na plus powiem, że zimą wpadłem do rowu. Zaspa była taka, że wychodziłem tylnymi drzwiami z samochodu. Podłożyłem dywaniki pod tylnie koła i Ignac sam z tego wyjechał. Czyli przynajmniej napędy działają.


Na górę
Post: 30-06-2010, 06:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27-01-2007, 09:43
Posty: 52
Lokalizacja: Gościcino
RAFAŁ pisze:
Przebieg 85 tys., 2004 rok: zerwana linka sprzęgła, znikający czynnik chłodzący z klimy, peknięta sprężyna w tylnej piaście (to dzisiaj), skrzypiące drzwi, podskakująca i tłukąca jak wielkie nieszczęście tylna półka, charczące głośniki, przepuszczający spryskiwacz tylnej szyby, korozja elementów podwozia, klekoczące plastiki, podskakujące wycieraczki przedniej szyby...to jest VI miejsce?
Ludzie! Nie wsiadajcie do samochodów z miejsc od VII w dół!

Rafał - ja nie narzekam...


Na górę
Post: 04-07-2010, 19:06 
Offline

Rejestracja: 14-02-2008, 21:30
Posty: 54
Lokalizacja: krak-off
RAFAŁ pisze:
... tłukąca jak wielkie nieszczęście tylna półka

tylna polka powinna byc dociskana klapa bagaznika poprzez 2 znajdujace sie na niej gumki, niestety jakos niedokladnie to Suzuki zrobilo i u mnie juz w pierwszym roku polka sie wygiela i podskakiwala. Pomaga podklejenie kawalka gumy na krawedzi polki stykajacej sie z bocnymi plastkami

RAFAŁ pisze:
... podskakujące wycieraczki przedniej szyby...

U mnie na wycieraczki pomoglo odkrecenie wycieraczek - przeczyszczenie sprezyn w ramionach i w szczegolnosci sworznia na ktorym podnosi/opuszcza sie ramie wycieraczki - tak zeby lekko chodzily - po czym nasmarowanie tegoz (wazne zeby lekko chodzilo). Do tego zalozylem Valeo Silencio i smiga lepiej jak w nowce. Po kilku latach nie ma sily zeby bez czyszczenia to dzialalo poprawnie.

Ranking TUV bodajze robiony jest na podstawie usterek przy przegladach rejestracyjnych (awarie zawieszenia, elektryki, czystosc spalin) - wiec rzeczy typu klekoczace plastiki, polka czy skaczace wycieraczki nie maja zadnego wplywu - to kwestia komfortu a nie niezawodnosci.
Patrzac na auta miejsckie oraz cene Ignisa to co najmniej trzyma on srednia w swojej klasie.

Rankingi niezawodnosci Adac sa robione na podstawie tego ile razy mechanicy Adac musieli interweniowac w przypadku unieruchomionego auta na drodze - mnie od 2004 roku Ignis pod tym wzgledem nie zawiodl.


Na górę
 Tytuł:
Post: 05-07-2010, 10:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27-02-2007, 19:47
Posty: 13
Lokalizacja: Kąpino
Wiem, że skacząca półka nie świadczy o niezawodności, ale pojeździj bez sprzęgła, zwłaszcza po leśnych drogach!


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]