Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 19-04-2024, 23:52

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 26-08-2008, 15:06 
Offline

Rejestracja: 14-05-2008, 19:34
Posty: 23
Lokalizacja: 3miasto
Samochód lekko ściąga w lewo w trakcie jazdy ( nie przy hamowaniu). Odczuwalene jest to też przy przejeżdżaniu przez nierówności gdzie widać minimalne ruchy koła kierownicy w lewą stronę. Zamieniłem stronami koła przednie i dalej ten sam objaw. Czy jest to kwestia zbieżności, kąta pochylenia koła czy może kąta wyprzedzenia sworznia zwrotnicy czy innych parametrów?


Na górę
 Tytuł:
Post: 26-08-2008, 18:52 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-09-2006, 22:36
Posty: 142
Lokalizacja: Siedlce
Witam
To ściąganie może być objawem uszkodzenia lub wyrobienia się jakiegoś elementu w układzie kierowniczym. Sugeruję się tzw końcówkami kierowniczymi w innych samochodach. Skonsultuj się z serwisem, chyba, że nie przeszkadza Ci aż tak bardzo to ściąganie. Ja w każdym razie bym to zgłosił przy najbliższym przeglądzie.
W innym poście było też coś na ten temat, chyba w "właściciele Ignisów", tam jeszcze poszukaj. Ktoś miał już ten problem.


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-08-2008, 18:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-09-2006, 22:36
Posty: 142
Lokalizacja: Siedlce
Odnośnie tego ściągania, przypomniało mi się, że w te wakacje jechałem na zachód kraju do Chojnic i strasznie wiało. Aż mnie ręka bolała od trzymania kółka, bo miałem wrażenie, że jakbym je puścił to bym pofrunął w prawy rów. Sprawdziłem w drodze powrotnej czy będzie mnie ściągało znowu w prawą stronę, ale tym razem ściągało do lewego rowu. Tak więc uświadomiłem się w przekonaniu, że Ignia jest strasznie czuła na boczne wiatry. W końcu samochód jest nieco wysoki więc zachowuje się trochę jak żagiel. Albo układ wspomagania kółka jest tak bardzo czuły, nie wiem, nie znam się aż tak dobrze na tym układzie.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]