Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 29-03-2024, 09:58

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
Post: 09-04-2008, 17:08 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06-04-2007, 20:56
Posty: 236
Lokalizacja: NE
Niech mnie ktos uświadomi kiedy należ zrobic pierwszy przegląd mechaniczny?
W gwarancji znalazłem dwa terminy różniące się od siebie w skrajnym przypadku o 2 miesiące.

Pzdr

ATOSIK

_________________
Mariusz


Na górę
Post: 25-04-2008, 08:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-09-2006, 22:36
Posty: 142
Lokalizacja: Siedlce
Witam
Zgodnie z zaleceniem książki serwisowej, pierwszy raz musisz zajrzeć pod maskę po przejechaniu 1000km oraz w okresie nie dłuższym niż 2 miesiące od dnia wyjazdu z salonu.
Ja mam wbitą pieczątkę ASO przy 1200km, a okres jazdy wynosił dokładnie 2 miesiące (jakoś zgrały mi się terminy). Po prostu oszczędzałem samochód w okresie pierwszych startów.
Drugi przegląd masz po 15000km lub 12 miesięcy od ostatniego przeglądu. W moim przypadku stan licznika wskazał 15504km i dokonałem tego w 10 miesięcy.
Każdy kolejny przegląd masz co kolejne 15tyś km lub 12 miesięcy od ostatniego przeglądu.


Na górę
 Tytuł:
Post: 26-04-2008, 11:12 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06-04-2007, 20:56
Posty: 236
Lokalizacja: NE
No właśnie nie tak do końca, bo w ASO powiedzieli że ten pierwszy przegląd się nie liczy i ten drugi powinien być po 12 miechach od zakupu auta.
Ja mam dopiero troszke ponad 5kkm więc liczy sie dla mnie czas.

Trochę mnie to zdziwiło bo tam jest napisane od przeglądu a ten pierwszy na 1kkm jest oznaczony jako przegląd.

Pzdr

Atosik

_________________
Mariusz


Na górę
 Tytuł:
Post: 26-04-2008, 17:22 
Offline

Rejestracja: 27-01-2007, 12:38
Posty: 550
Lokalizacja: Bydgoszcz
Atosik pisze:
CUTw ASO powiedzieli że ten pierwszy przegląd się nie liczy i ten drugi powinien być po 12 miechach od zakupu auta.
CUT

Potwierdzam na 100% - jezeli kupiłeś w lutym, "pierwszy" przegląd robisz w lutym następnego roku :| (oczywiście tydzień czy dwa nie zrobią różnicy 8))
Ten tzw. "przegląd" po 1kkm nie jest traktowany jako typowy przegląd, niestety...
Na pocieszenie dodam, że mój ojciec robił przegląd po roku przy stanie 5,5 kkm na liczniku :szok:
pzdr. :)

_________________
Robert


Na górę
 Tytuł:
Post: 26-04-2008, 19:07 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Dr.Bunsen pisze:
Potwierdzam na 100% - jezeli kupiłeś w lutym, "pierwszy" przegląd robisz w lutym następnego roku :| (oczywiście tydzień czy dwa nie zrobią różnicy 8))

I przegląd jest po przebiegu podanym w książce lub po upływie 10-12 miesięcy od daty zakupu pojazdu. Pytałem ASO czy można przyjechać tydzień po terminie, ale zaprzeczyli :|


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-04-2008, 14:02 
Offline

Rejestracja: 27-01-2007, 12:38
Posty: 550
Lokalizacja: Bydgoszcz
Avalanche pisze:
CUT. Pytałem ASO czy można przyjechać tydzień po terminie, ale zaprzeczyli :|

Mały OT - jeżeli chodzi o serwis Yama Bydgoszcz, to terminarz mają napięty jak baranie j*aja, więc jeżeli chcesz być na przeglądzie "punktualnie", umawiaj się na ok. 3 tygodnie wcześniej (oczywista - mam na myśli przegląd w sobotę, bo w tygodniu to ludzie na ogół pracują :| ).
pzdr. :)

_________________
Robert


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-04-2008, 20:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09-05-2007, 12:19
Posty: 12
Lokalizacja: Gdynia
Robiłem pierwszy przegląd miesiąc po terminie, przy przebiegu 16300 i nikt słowa nie powiedział, aha robiłem go w Wejherowie, zrazilem sie do serwisu w Gdyni.


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-04-2008, 20:18 
Offline

Rejestracja: 21-09-2006, 12:35
Posty: 425
Lokalizacja: Wisła
Przepraszam, ale nie mam książeczki przy sobie, więc powiem tylko, że jest zawsze jakaś tolerancja w tych terminach, powiedzmy -100 km i + 500 km. Tak na przykład praktykował mój ojciec podczas przeglądania swojego pojazdu "nieistniejącej już" marki.

Co mogę polecić od siebie, to wcześniejszy telefon do serwisu i dogadanie się "po przyjacielsku" z konkretnym szefem zmiany. To czasami pomaga uniknąć nieprzyjemnych przekomarzanek i trzymania się "linii" wyznaczonej przez Suzuki.


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-04-2008, 18:40 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06-04-2007, 20:56
Posty: 236
Lokalizacja: NE
NO WŁAŚNIE I KOMU TU WIERZYĆ
na pierwszej zakładce do przeglądu po 15kkm albo 12 miesięcy od ostatniego przeglądu jest tak napisane, więc skoro jest napisane od ostatniego przeglądu to nie może on byc traktowany jako pierwszy, czyż nie?
Tak z mojego chłopskiego rozumowania.

Pzdr

Atosik

_________________
Mariusz


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-04-2008, 19:41 
Offline

Rejestracja: 27-01-2007, 12:38
Posty: 550
Lokalizacja: Bydgoszcz
Atosik pisze:
CUT
na pierwszej zakładce do przeglądu po 15kkm albo 12 miesięcy od ostatniego przeglądu jest tak napisane,CUT

A więc jeżeli literalnie tak właśnie "stoi napisane", to IMHO SMP samo strzeliło sobie w stopę :szok:
Każdy spór w tej materii, o ile dojdzie do drogi sądowej, na pewno wygra nawet praktykant w kancelarii, a niekoniecznie radca czy mecenas :roll:
Wyrocznią powinny być zapisy w Książce gwarancyjnej - jeżeli nieścisłe, tym gorzej dla nich...
Z tymże, zwalniając "cwałujące konie" rozważań - należy zadać sobie fundamentalne pytanie - czy zależy nam na udowodnieniu racji po kilkumiesięcznej (co najmniej) procedurze, czy na "przeglądniętym" samochodzie?
IMHO - wybór należy do Ciebie 8)
pzdr. :)

_________________
Robert


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-04-2008, 20:24 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-08-2007, 19:54
Posty: 1138
Lokalizacja: 3-miasto
Dr.Bunsen pisze:
Z tymże, zwalniając "cwałujące konie" rozważań - należy zadać sobie fundamentalne pytanie - czy zależy nam na udowodnieniu racji po kilkumiesięcznej (co najmniej) procedurze, czy na "przeglądniętym" samochodzie?


Sorki za OT, ale nie mogłem się powstrzymać. Kurde, ale żeś dał z tymi cwałującymi końmi. Po prostu zaniemówiłem.


Na górę
 Tytuł:
Post: 29-04-2008, 09:25 
Offline

Rejestracja: 27-01-2007, 12:38
Posty: 550
Lokalizacja: Bydgoszcz
waldis pisze:
CUT Kurde, ale żeœ dał z tymi cwałujšcymi końmi. Po prostu zaniemówiłem.

Czasami czlowieka poniesie ;) :lol:

_________________
Robert


Na górę
 Tytuł:
Post: 29-04-2008, 13:49 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-08-2007, 19:54
Posty: 1138
Lokalizacja: 3-miasto
Dr.Bunsen pisze:
Czasami czlowieka poniesie ;) :lol:

I bardzo dobrze. Fajna odmiana. Po suchychm, technicznym języku dobrze jest poczytać coś zupełnie z innej beczki. Dawaj jeszcze.


Na górę
 Tytuł:
Post: 02-05-2008, 11:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-09-2006, 22:36
Posty: 142
Lokalizacja: Siedlce
Witam
W mojej książce serwisowej (wydana w styczniu 2006) jest na stronie 11 pierwsza ramka pod hasłem "przeglądy okresowe" gdzie jest napisane [ 1.000 km lub 2 miesiące]. Strona dalej jadą już same ramki zaczynające się od [15.000km lub 12 miesięcy od ostatniego przeglądu] ... [30.000km lub 12 miesięcy od ostatniego przeglądu] ...itd.
Nie wiem w jakim serwisie powiedziano, że należy od wyjazdu z salonu wrócić do nich dopiero za rok, ale takiego serwisanta to zakopać w piachu głową do dołu. Odpowiedzcie sobie co się dzieje z nowym silnikiem jak zaczynacie jazdę?! Na moim liczniku w chwili odbioru auta był przebieg chyba 5km, więc jak zrobiłem pierwszy tysiąc byłem szczęśliwy, że mi wymienili olej z filtrami, bo odskakujące opiłki w wyniku docierania się elementów silnika są w okresie pierwszego tysiąca kilometrów NAJBARDZIEJ ZNACZąCE DLA PRACY SILNIKA W PóźNIEJSZYM OKRESIE EKSPLOATACJI. Jeżeli zależy wam na swoim samochodzie to nie róbcie błędu w postaci "a po co mi w ogóle ten serwis". Takie jest moje zdanie na ten temat.
A tak apropo, jak wyjeżdżałem z salonu to mi przypominano wielokrotnie o pierwszym stawieniu się w serwisie po przejechaniu pierwszego tysiąca kilometrów pod pretekstem utraty gwarancji włącznie.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]