Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 19-04-2024, 04:06

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 12-11-2023, 18:40 
Offline

Rejestracja: 30-04-2022, 11:57
Posty: 4
Suzuki: Ignis III
Witam.
Jak w temacie, chciałem wymienić tarcze i klocki ale rozłożyłem się na tarczach. Zawsze mi się wydawało, że są dwie śrubki, którymi przykręca się tarczę. U mnie są dwa nagwintowane otwory w których nie ma nic. Jedyne co znalazłem na Youtube, to jak gość wierci w tarczach, żeby się dostać do śrubek, które są z wierzchu nie widoczne ....
Czy mógłby mi ktoś rozjaśnić temat?


Na górę
Post: 12-11-2023, 18:50 
Offline

Rejestracja: 15-03-2019, 07:07
Posty: 104
Lokalizacja: Kraków
Suzuki: Swift 1.2 MH
Witam,
Jak wkręcasz śruby w te gwinty to śruby odpychają tarczę od piasty. Jak poczujesz opór w jednej i drugiej śrubie to zacznij dokręcać je równomiernie, aby równo odepchnęły tarczę od piasty.
Pozdrawiam


Na górę
Post: 12-11-2023, 18:52 
Offline

Rejestracja: 30-04-2022, 11:57
Posty: 4
Suzuki: Ignis III
Jasiek1987 pisze:
Witam,
Jak wkręcasz śruby w te gwinty to śruby odpychają tarczę od piasty. Jak poczujesz opór w jednej i drugiej śrubie to zacznij dokręcać je równomiernie, aby równo odepchnęły tarczę od piasty.
Pozdrawiam

Dzięki serdeczne.


Na górę
Post: 13-11-2023, 06:02 
Offline

Rejestracja: 12-08-2016, 05:48
Posty: 165
Lokalizacja: Stalowa Wola
Suzuki: GVII, SX4, Wagon
Cześć. Użyj śrub o większej twardości.

_________________
Pozdrawiam! Marek
GV II 1.9 DDiS ; SX4 1,6 M16 ; Wagon M13A


Na górę
Post: 13-11-2023, 09:50 
Offline

Rejestracja: 13-10-2023, 08:11
Posty: 5
moge pomoc w tym temacie. zacznijmy od tego, ze w suzuki ignis 3 hybryda tarcze hamulcowe sa mocowane troche inaczej niz w standardowych samochodach. zamiast typowych srubek, uzywa sie specjalnych otworow gwintowanych. w tych otworach nie ma srub, poniewaz sa one do wyciagania tarczy, a nie do jej mocowania. co musisz zrobic, to dokrecic dwie sruby w te otwory. przez to tarcza zostanie 'wypchnieta' z miejsca. to standardowa metoda przy wielu nowoczesnych samochodach. pamietaj, zeby nie stosowac zbyt duzej sily, aby nie uszkodzic tarczy ani gwintu. jesli tarcze sa zardzewiale i trudno je zdjac, uzyj srodka penetrujacego do rdzy. daj mu troche czasu, aby zadzialal, zanim ponownie sprobojesz. jesli nadal masz problem, moze warto udac sie do mechanika. oni maja odpowiednie narzedzia, aby sobie z tym poradzic. :?: pamietaj o bezpieczenstwie, zwlaszcza gdy pracujesz przy ukladzie hamulcowym. :!:


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]