Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 12:40

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Post: 15-07-2022, 18:48 
Offline

Rejestracja: 15-07-2022, 18:33
Posty: 1
Suzuki: Ignis II MH
Witam wszystkich,
Mam problem ze swoim Ignisem II z 2005 r. 1.5 benzyna (bez gazu). Auto kiedy silnik jest zimny albo ostygnie działa bez problemu, zapłon natychmiast, nie kręci za długo dosłownie "na dotyk". Problem pojawia się kiedy silnik zdąży się rozgrzać i w między czasie go zgaśnie (np. w trasie potrzeba zatankowania). Niby zapłon w dalszym ciągu jest bezproblemowy, ale silnik pracuje dosłownie jak silnik kosiarki, nie trzyma obrotów, gaśnie. Kiedy mu pomagam gazem niby pracuje, ale jak tylko puszczam gas obroty spadają i silnik gaśnie. Byłem u mechanika (check engine) błąd wskazuje na sondę lambda. Przy okazji był sprawdzany katalizator, niby wszystko z nim ok. Potem u elektryka żeby mi powiedział którą trzeba wymienić, ale elektryk (nie mam pewności jak ją sprawdzał ani czy w ogóle) powiedział że sondy są ok i on by wymienił świece. Wymieniłem świece i przewody wysokiego napięcia (te 2 które nie są zintegrowane z cewkami) i problem dalej się pojawia. Na razie wstrzymuje się z wymianą cewek i sond bo to już robią się spore koszty. A nawet gdyby to wolałbym trafić za pierwszym razem z wymianą wadliwej części :)

Czy to możliwe, żeby awaria którejś z sond lambda tak wpływała na to dzieje się z silnikiem?
Czy ktoś miał taki problem?

Pozdrawiam,
Bartek


Na górę
Post: 18-07-2022, 14:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-12-2018, 20:22
Posty: 174
Suzuki: Swift
Problemy z rozruchem ciepłego silnika najczęściej powoduje czujnik położenia wału (który jest na tyle wredny, że baaardzo długo nie wywala błędu), jednak informacja o pomaganiu gazem przy rozruchu skłania mnie bardziej w stronę czujnika temperatury. Sprawdziłabym czy czujnik temp. nie wskazuje na ciepłym jakichś "odjechanych" wartości. Awaria sondy nie spowoduje takich objawów, zapchanie katalizatora już może, ale nie do końca wyglądałoby to tak jak opisałeś, samochód byłby wyraźniej słabszy, obroty mogłyby falować, ale działoby się tak nie tylko po odpaleniu ciepłego silnika. Najlepiej dla Ciebie (najtaniej) byłoby mieć kostkę OBD (polecam iCara Vgate 2) i apkę SZ Viewer, żeby na bieżąco sprawdzać parametry, kiedy samochód zaczyna wariować.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]