Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 20-04-2024, 03:53

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 18-08-2007, 19:01 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06-04-2007, 20:56
Posty: 236
Lokalizacja: NE
Hejka

Macie też coś takiego jak lekkie chrupanie, aczkolwiek słyszalne w środku kiedy wysprzęgla się biegi?
Chrupanie jest kiedy lekko juz zaczyna ciągnąć lub puszczać bieg.

W zasadzie to nie wiem czy to było od początku czy dopiero po pierwszym przeglądzie ale jakoś tak to zauważyłem.

Pzdr

Atosik

_________________
Mariusz


Na górę
 Tytuł:
Post: 18-08-2007, 20:50 
Offline

Rejestracja: 02-11-2006, 17:18
Posty: 20
Lokalizacja: Krynica Zdrój
Mam podobny problem,ale w serwisie powiedzieli/po jeździe próbnej/,że to nic groźnego.Ja po przesmarowaniu pedału sprzęgła /WD/zauważyłem poprawę.Ten problem poruszałem chyba na motoAllero jakiś czas temu.


Na górę
 Tytuł:
Post: 20-08-2007, 09:23 
Offline

Rejestracja: 21-09-2006, 12:35
Posty: 425
Lokalizacja: Wisła
A skąd wiesz, że to skrzynia? Ja mam czasami tylko krótki gwizd przy ostrzejszym ruszaniu, ale to pochodzi od sprzęgła, tylko nie wiem którego :lol:
Za to do skrzyni mam tylko zastrzeżenie związane z wchodzeniem wstecznego, ale jestem cierpliwy, więc wracam do luzu i jeszcze raz wkładam.


Na górę
Post: 22-08-2007, 18:15 
Offline

Rejestracja: 22-04-2007, 21:51
Posty: 6
Lokalizacja: Zalesie Górne
Witam, widzę że nie tylko mnie denerwuje skrzynia w Ignisie , a bieg wsteczny to tragedia.W serwisie powiadają że te te skrzynie są generalnie mało precyzyjne.A może to jakośc montażu made in Hungary? :?:


Na górę
 Tytuł:
Post: 25-08-2007, 13:14 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06-04-2007, 20:56
Posty: 236
Lokalizacja: NE
Nie no u mnie to jest ewidentnie skrzynia bo chrupie, tak jak by synchronizatory dobrze nie działały
To jest jak już troszeczkę wcisnę sprzęgło i przy puszczani też jest.
Gdyby to było sprzęgło to myślę że miałbym podejrzenie o wyłamanie się listków ze "słoneczka".

Jak jeździłem ignisem na próbę to jakoś tego nie słyszałem a miał dużo więcej przebiegu niż mój ok 3k, więc coś tu jest nie tak z tym chrupaniem i gwizdaniem.

jak będę w serwisie to przejadę się i zobaczę.

pzdr

Atosik

_________________
Mariusz


Na górę
Post: 11-09-2007, 15:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-09-2006, 22:36
Posty: 142
Lokalizacja: Siedlce
Witam
U mnie nie zauważyłem tego "chrupania", ale zauważyłem, że wystarczy lekko przytrzymać stopę na sprzęgle, lub poprostu przez nieuwagę niezdjąć jej z pedału sprzęgła (jazda miejska) a roznosi się specyficzny pogłos, jakby rura wydechowa wlokła się po asfalcie (tylko znacznie ciszej :) ). Albo te sprzęgła są tak "precyzyjnie" ustawiane, albo ich własnością jest szybkie reagowanie, ale jednak trochę to jest drażniące. Niedawno byłem na serwisie (15tyś km i 559 PLN) w Warszawie, to sprzęgło trochę dostało w kość. Przebijałem się przez korki ponad 2 godziny, ale wytrzymało i nic nie śmierdziało wiskozą (jak to ktoś w innym temacie zarzucił).
Tak apropo wrażeń po przejechaniu 15tyś km, jak narazie jedyne koszty jakie poniosłem z eksploatacją to serwisowe, oraz montaż listw bocznych i chlapaczy (bo miałem takie widzimisie :) )


Na górę
 Tytuł:
Post: 04-10-2007, 19:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-12-2006, 10:51
Posty: 57
Lokalizacja: Łódź
U mnie też występuje to chrupanie. Na początku trochę się zmartwiłem, że sprzęgło długo już nie pociągnie, ale przejechałem już od czasu zauważenia tego zjawiska dobrych kilka tysięcy i jest bez zmian. Zwracałem uwagę na to w serwisie, ale wtedy jak na złość nic nie było słychać. Generalnie nie zwracam już na to uwagi. Pozdr.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]